Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az én vércsoportom "B" RH (D)...

Az én vércsoportom "B" RH (D) neg. A páromé "A" RH (D) poz. A babánké AB negatív lett! Ez normális? Úgy gondoltam, h az apa vércsoportja dominánsabb! Vagy ez csak tévhit!?

Figyelt kérdés

2012. júl. 13. 13:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha az alap genetikai táblázatot vesszük alapul, amit már általnosban tanítanak, 50-50% esély van az rh faktoroknál is. Érdekes ez a genetika....

Viszont az is eszembe jutott, h nekem az 1. babám vércsoportjához azt írták a papíron, h "0" negatív, ami ellentmond annak, h terhesség alatt "A" negatívot állapítottak meg 2x is. Kérdeztem a nővérkét, megvonta a vállát, h " valószínű elírták". Ja, mondom , köszi,

2012. júl. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne az apa vércsopotja dominánsabb? Honnan szedsz ilyen hülyeséget?
2012. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A dominancia nem az apa kérdése, a genetika ennél kicsi összetettebb:)

Ha Y kromoszómához kötve öröklődne, akkor lehetne az apa domináns, de ez nem így öröklődik.


Mivel te negatív vagy, így nálad a negatív adott, de a párod egy negatív és egy pozitív alléllel is lehet pozitív, és ha a negatív allélt adja át a babának, akkor a baba mindenképpen negatív lesz.


Inkább örülj, mert így nem alakul ki összeférhetetlenség.

2012. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem honnan veszed,hogy az apa vércsoportja dominánsabb. Tényleg honnan vetted ezt a butaságot??

Egyébként normális hogy a közös gyermek vércsoportja olyan amit leírtatok. Az lett volna a furcsa ha nullás lett volna.

2012. júl. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Lehet sok baromságot hallottam!Ezért is kérdeztem rá!

De köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 13. 13:28
 6/21 anonim ***** válasza:
11%

Most miért kell a Kérdezőre "rámorogni"? a genetika egy nagyon mély és sokszor kérdőjeles tudomány. Van, amit az ember rosszul, vagy nem is tud. Pl. 3féle verzió lehet a vércsoportra, lehetne A-s a baba, B-s, AB-s, kb. 33% esély van mindegyikre. Még azon is vitatkoznak, h az egypetéjű vagy a kétpetéjű ikerterhesség öröklődhte-e? Egyesek szerint a kétpetéjű. Mások szerint (és szerintem is)az egypetéjű ikerterhesség öröklődik, mivel ez egy mutáció tulajdonképpen. Ráadásul a kétpetéjű ikerterhességet nagyban befolyásolják a fogamzásgátlók. (ezt kimutatták már 10 éve)

Na, csak ennyire könnyű a genetika, bocs ha hosszú voltam...

2012. júl. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%
Vércsoportnál nincs domináns-recesszív öröklődés. Ezt a szemszíneknél hallhattad (általános biológián), ahol a barna szemszínért felelős gén domináns, de itt nincs ilyen
2012. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
* kétpetéjűnél pedig az anyukának van hajlama arra, hogy egy ciklusban egyszerre több tüszője érjen be. Könnyen el tudom képzelni, hogy ez az adottság is öröklődjön. Úgyhogy szerintem mindkettő. Meg a méhenkíbüli terhességre való hajlam is. A kérdés mindig az, hogy milyen mértékben: számottevő, vagy sem
2012. júl. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

Lehet , h megvan anyukának a hajlama rá, h egy ciklusban több tüszője érik be, de nem fogja örökölni a lány gyerek a hajlamot, mivel akkor az egész petefészek működését örökölnie kéne. (Tehát, nekem mint nőnek nem tudom elképzelni, hogy örököljem anyukám belső berendezését, hiszen ez is, mint minden szinte az emberi testben egyedi)

Viszont fogamzásgátlót használhatott az anya meg a lánya is.....

Az is érdekes, h egypetéjű ikrek esetében a családban bizonyos generációnként (2. leggyakrabban) visszaköszön az egypetéjű ikerség.

Mindegy ez nem vitatma, csak érdekesség....

2012. júl. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
25%
Ja, és mégvalami eszmbe jutott, bocsi, nem offoldázok többet....:) Unoktesóméknál apa , anya barnaszemű, gyerek kék....akkor hol a domináns-recesszív?:) Tudom, tudom ÁLTALÁBAN domináns, de érdekes, nem?:)
2012. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!