Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha manapság olyan nagy a lét...

Ha manapság olyan nagy a lét bizonytalanság hogy vannak akik örülnek hogy van melójuk, ki tudják fizetni a hiteleket, akkor mért csodálkozik mindenki hogy vannak akik nem vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva én is ezt ma semmi sem biztos dumát hallom a szüleimtől és már megfogalmazódott bennem az h ha ez így van akkor inkább nem kockáztatnék semmit . Lévén minden iskola óvoda ... magán kézben van egyáltalán nem biztosak a gyerek vállalás alapjai . Rohanó világunkban már normális társat találni is művészet . Akkor minek törjem magam ?

2012. júl. 13. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem gyereket vállalni csak fele részben racionális döntés. A másik részében emocionális, vagyis érzelmi. Vagyis az, hogy valaki akar gyereket. Ez a kettő kell, aztán, hogy biológiailag létre is jön, az már egy másik kérdés.


A racionalitás szerintem azt jelenti, hogy a legszükségesebb életfeltételek meg kell, hogy legyenek. Van hol lakni, és van mit enni. Ha valaki úgy vállal gyereket, hogy ezek nincsenek meg, az felelőtlenség. Szerintem az emberek nem azon csodálkoznak, hogy a nincstelenek NEM vállalnak gyereket, hanem azon, amikor az olyanok NEM vállalnak, akik anyagilag megtehetnék. Tény, hogy egyre nagyobb a létbizonytalanság, de az is igaz, hogy divat manapság sokáig kiélni magunkat, szórakozni, meg irreális feltételeket állítani a gyerekvállaláshoz (családi ház, két kocsi meg legyen stb.). Pedig a gyereknek nem kell a luxus, csak az, hogy szeressék őt, legyen lakás és élelem. De sokan túl sokáig halogatják ezt a kérdést, nem akarnak belevágni. Régen (amikor én voltam gyerek) ez másképp volt.


Ja, és a legfontosabb tényleg a megfelelő társ megtalálása.

2012. júl. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem van 2 gyerekem, de abszolút nem csodálkozom, hogy van aki nem vállal. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más jelenti a jólét fogalmát és más az a szint, amiről azt gondolja, hogy meg kell adnia a gyereknek, mert az a minimum. Nálunk ezért nem lesz 3. gyerek. De ott van a fordítottja is, hogy más meg minek vállal olyan szegénységbe. Te nem vállalsz, ennyi. De az is lehet, hogy 1 év múlva már másképp gondolod. Szóval mindenki azért biztos nem csodálkozik, inkább csak olyanokkal találkoztál pont.
2012. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
34%
Én csak azt tudom negatívan fogadni, ha vki a társadalmi elvárások miatt szül csak. Tehát megvan nagyjából mindenük, vagy ha nem is, de nem éheznek. Azokat a gyerekeket cipeli az anyjuk mindenhova már 2 hetesen, lepasszolja akinek csak lehet, már 8 hónaposan viszi bölcsibe. Azt hinnénk kevés van ilyen, de sajnos vannak olyanok "kényszerből" szülnek, mert ELVÁRJÁK tőlük, amúgy sz.rnának bele. Az is olyan, minta a semmire szülnének szerintem....
2012. júl. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!