Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vaterázós Anyukák! Miért...

Vaterázós Anyukák! Miért ilyen buták az emberek?

Figyelt kérdés

Bocsánat, nem tudtam máshogy megfogalmazni a kérdést... szóval tegyük fel, hogy felrak valaki 1 Ft-ról egy aukciót, ami mondjuk 8 nap múlva jár le.

Miért licitálnak rá az első pillanattól kezdve, ahelyett, hogy kivárnák a legvégét? Hiszen ha nincsenek ott az utolsó néhány órában-percben, akkor úgysem ők nyerik meg... így meg csak felviszik az árat, ami az eladónak persze jó, de a vásárlónak nem. Van, hogy már a harmadik napon konkrét licitháborúkat vív X és Y.


2012. júl. 16. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valakinek ez a hobbija!

Van akinél ez olyasfajta mánia, betegség, vásárlási láz.

A 100 ft-os ruhát képesek 1000ft-ért megvenni.

Nevetséges!

2012. júl. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez nem minden esetben igaz, mert pl én sokszor megnézem az új aukciókat, főleg ruhákat szoktam venni, női és gyerekruhát. Szóval, ha jó terméket találok, rögtön rálicitálom az 1ft-ot. És bizony sokszor nyertem már meg nagyon szép terméket 1ft-ért. Vagy pl. az is előfordul, hogy az eladó nagy licitlépcsőt állít be. Így jó esély van arra, hogy megnyerd jó áron a terméket, de ehhez az kell, hogy a legelején tudj licitálni.
2012. júl. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Akkor én buta vagyok:)

Ha valami megtetszik, belicitálok x összeget, amennyit nekem max megér, és ha megnyerem megnyerem, ha nem nem.

Nincs időm mindig a gép előtt ülni és licitálgatni, vagy van hogy el is felejtem mikor lesz vége az aukciónak, így meg van egy levédett licitem.


De van hogy van egy kedvenc ruhadarabunk, amit imádok a lányomon, azt megveszem mindig nagyobb méretben, és bármennyire megadnék érte.

2012. júl. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Teljesen más, ha valaki max. licitet állít be, azzal semmi baj nincs, természetes és okos megoldás. Engem az borít ki, 50-250 forintokat képesek egymásra licitálni ész nélkül, konkrétan éppen most néztem egy aukciót, ahol KÉT ember, mondjuk Dalma és Dani vívtak eszeveszett licitháborút.

Egy játék volt a tárgy, a következőképpen zajlott a dolog:

Dalma - 1 ft

Dani - 51 ft

Dalma - 101 ft

Dani - 151 ft

Dalma 201 ft

Dani - 251 ft

Dalma - 301 ft

Dani - 351 ft

Dalma - 401 ft


És ez így ment, amíg a pár forintos aukciót felvitték 6000 forintra, holott még van hátra 5 nap az aukcióból, tehát gyakorlatilag semmi esülyék nincs (hiszen nagyon keresett FP játékról van szó, több mint 30 megfigyelővel...), ha nincsenek ott az utolsó percben.

2012. júl. 16. 11:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kell ott lenni az utolsó órában. olvasd el a "levédett ajánlatra" vonatkozó részt. nem buták (legalábbis ezért nem :)), csak te nem vagy tisztában a rendszer működésével
2012. júl. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De igen, tisztában vagyok vele, éppen ezért írom azt, amit. Mert hiába licitál X egy keresett, megfigyelt játékra mondjuk 6121 forint értékben max. liciten, ha még 5 nap van az aukcióból hátra. Ez éppen elég idő arra, hogy fölé licitáljon bárki más, és nem ér el vele semmit, csak azt, hogy ha teszem azt, nagyon meg akarja szerezni a játékot, akkor 8000-9000 forintot fizet érte.

Példa:

FP játék, indítva 1 forintról, ami egy-két nap alatt már 1000-1500 forintnál jár.

Jön Evetke, és azt mondja, hogy ő max licitnek beállítja a 4500 forintot, mert akkor tuti az övé lesz a cucc. Ezzel máris 3000 forinttal fölé licitál a jelenlegi ajánlatnak.

Ezt látva Petike megpróbálja túllicitálni Evetkét, és 6500 forintos max. licitet állít be - tehát az előzőleg árat 2500-al, az első két licitet pedig 5000 forinttal licitálja túl.

Ezért, ha Evetke meg akarja venni a terméket, és mindeképpen meg akarja szerezni, kénytelen egy 7000 forint körüli értéket megadni, vagy épp felettit.

Holott, ha csak simán megfigyelésbe rakja, és nem licitál, kivárja az aukció vége előtti egy-két órát vagy egy-két napot, akkor talán éppen elegendő lett volna a 4500-as licit, vagy épp kevesebb. Mert ha mindenki a végére hagyná a licitálást, és csak megfigyelne, kisebb lenne az esélye, hogy idő előtt felmegy a termék ára, és irreális összegért kel el.

2012. júl. 16. 12:18
 7/12 anonim ***** válasza:
Én értem, amit mondasz:) Azt szoktam csinálni, hogy beállítom az aukció figyelőt, és az utolsó órában megnézem hol tart az ára. Ha még mindég megéri, licitálok. Nem szúrok ki magammal, hogy már pl. a lejárat előtt 5 nappal licitálok.Így gyakorlatilag én "viszem" fel a termék árát.
2012. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan, kedves 7-es válaszoló! Éppen ez a lényege a kérdésemnek, hogy így tulajdonképpen önmagával bánik el az ember anyagilag, ha valamire nagyon igényt tart, és előbb licitál, mint kellene. Én sem ülök naphosszat a gép előtt, de beállítom az aukciófigyelőt, így azért nyomon tudom követni, mi hol tart, mi mennyire éri meg.
2012. júl. 16. 12:49
 9/12 anonim ***** válasza:

De ha evetke tudja hogy nem lesz gép közelében az aukció lejárta előtt, vagy nincs ideje ennyit szöszmötölni a vaterán, akkor jogos hogy az elején licitál ( lesz ami lesz alapon).

A továbbiakban ha gipszjakab licitál, akkor Evetke maximális ajánlatáig az automata lövi a liciteket, ez látszik úgy, mintha evetke ész nélkül verné a billentyűzetet egy- egy újabb ajánlattételkor.


Amúgy én épp most szereztem ilyen buta módon 1 Ft-ért egy cuccot:)

2012. júl. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze, én ezt is megértem, és teljesen oké, mert a max. licit egy nagyon jó dolog. De egészen biztos, hogy megéri Evetkének 2500-3000 forinttal többet fizetni érte, mert "türelmetlen"?
2012. júl. 16. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!