Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vaterázós anyukák! Találkoztat...

Vaterázós anyukák! Találkoztatok már nagyon bunkó vevővel/eladóval? Hogyan lehet az ilyet kiszűrni?

Figyelt kérdés
Eddig remek termékeket vásároltam, nagyon kedves eladóktól, de most zsinórban jött két "problémás". Legszívesebben el sem adnám már neki amit vett. De más: amit nem értek: hogy valaki miért kéri sima postával? Nem sok különbség van a sima és az ajánlott között, de ha már több ezres tételben vásárol valaki, nem megéri kifizetni az ajánlott posta díját? Persze , ha nem ér oda a csomag sima levélként, akkor...áááááá. Ez olyan idegesítő!!
2011. okt. 20. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én már vagy 5 éve tesz-veszezek.

Volt már nekem is egy pár zűrös ügyem.Volt,hogy eladtam s akkor jön rá mikor kifizette,hogy neki ez mégsem jó adjam vissza az árát!

Meg,hogy az 1 ft-os cipőnek sáros a talpa stb....

Néha én is felhúzom magamat rajta.De írd oda mindenképp,hogy ha eltűnik a csomag te nem vállalsz felelősséget!!!!!

Én mostanában megmondom őszintén az apródra,a babaszoba csevegőre és a jófogásra töltöm fel a gyerekek ruháit.Nagyobb sikerekkel.Ráadásul a tesz-vesz is el van már szálva magától,mert már borzalmas jutalékokat küldenek ki minden hónapba!

2011. okt. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos annyira romlik a morál a teszveszen/vaterán,hoyg tele van bunkókkal.

Már zsigerből úgy kezdik, ha nem válaszolsz azonnal a levelére, hogy feljelent, meg negatívat ad.


Engem már nem is az zavar,hogy fillérekért adom el a gyönyörű,megkímélt ruháinkat, vagy sokszor vadi újakat - mert olyan yorsan nőt a lányom,hoyg fel sem adtam rá. Hanem az,hogy bunkón beszélnek velem, és egyéltalán nem érdekli őket az sem ha külön kiemelten oda írom,hogy csak akkor licitáljon,ha elfogadja hogy én nem adom fel simán!


Erre megveszi,és közli hoyg simán kéri.

Ilyenkor mi a teendő? Mondjam azt hogy nem? Ad egy negatívat és máris én buktam a legtöbbet.

Vagy adjam fel? És ha nem érkezik meg? (Volt már rá példa, sok rossz atapasztalatom volt) Ha nem kapja meg megint én kapok negatívat.

Egyszerűen kiakasztó.

2011. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szia!


És mit csinálsz ilyenkor? Visszaadod az árát? Én igyekszem nagyon kultúrált lenni, de igazából majd szétrobbanok. Nem olyan nagy dolgokra kell gondolni, de az apróságokon való bosszankodás sokkal jobban fel tud dühíteni. Az egyik pl. nem is annyi összeget utalt, mint amennyi a megállapodásban szerepelt (természetesen nem többet, hanem kevesebbet), ráadásul egy tök idegen számláról, azt sem tudtam ki az. Nem is jelentkezett, írtam neki vagy 3 e-malit (telefonon nem értem el), mire megírta, hogy hát ő már elküldte a pénzt (de hogy milyen néven azt most sem mondta, csak kitotóztam és rákérdeztem -bingó, ő az)és azért küldött ennyit, mert szerinte ebből kijön a posta. Elküldtem neki (SIMÁN KÉRTE- megint megőrülök!!)és megírta értékelésben, hogy sajnálja, hogy a kommunikásció nehézkesen ment, de a megvett áruval messzemenőkig és maximálisan elégedett, csupa ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Szerinted???

Ki kellett írnom magamból.

Hogy lehetnek ilyenek az emberek??? Míg vele lerendeztük a vásárlást, kb. 10-en vásároltak tőlem később, és kapták meg már másnap amit vettek!

Ja, az illetővel ez egy hónapig!! tartott. És milyen értékben vásárolt? 300 Ft!!!!!!!!!!!!!

Nem nevetséges ez?

örülök, hogy túl vagyok rajta!

2011. okt. 20. 10:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is most kértem két terméket is sima postázással saját felelősségre. De az egyik 220 Ft-ba került, a másik 450 Ft-ba, ennyiért nekem inkább megéri a 90 Ft-ot kifizetni, mint még plusz az ajánlott díját is, mert 99%-ban meg szoktak érkezni a leveleink, ráadásul ezek beleférnek egy kisméretű borítékba.

Egyébként az értékelésedbe írd bele, hogy saját felelősségére sima küldeményként postáztad. Nem kell tovább ragozni. Én mindig megnézem, hogy milyen értékelései vannak akitől vásárolok / akinek eladok, és a negatív értékelésnél is látszik többnyire, hogy kinek van igaza, ki milyen stílusban kommunikál. Persze senki se szeret negatívat kapni, de a hülye embereket nem tudod kikerülni, a lényeg, hogy te korrekt és normális maradj hangvételben is.

2011. okt. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia, sajnos messzemenőkig egyetértek abban az előttem szólókkal, hogy tele lett a teszvesz és a vatera akkora bunkó eladókkal és vevőkkel, hogy az már kriminális! Én is a jófogás.hu-n nézelődök már, az expresszen és hasonló oldalakon. Ha én akarok valamit eladni, akkor először a www.ad6kap6.hu oldalra teszem fel, még nem fedezték fel sokan, pedig nagyon klassz oldal, oda felteszem, megírom mit szeretnék érte, - általában játékot a 14 hós fiamnak - és jutalék, minden nélkül viselem a saját postámat, ő is az övét, - ha én cserélek akkor ő küldi előbb, ha máséra válaszolok akkor én ez íratlan szabály - vagy személyesen megoldjuk. Nagyon kedves embereket ismertem meg így!

Egyébként a jutalék is tényleg már borzalmas a teszvaterán, 4%+listázási díj, azért ez ha nem akarsz mindent 1,-Ft-ért eladni akkor durva összeg, most egy mikró után kijött, hogy fizessek 305,-Ft-ot, ...akkor már buktam is rajta rögtön. Panaszkodtam, hogy hát ez így nem jó, mert hát nem lehet ennyi a dolog. De persze visszajött a mail, hogy nézem már meg a listázási díjakat...és itt a kulcs, mindenki el van foglalva a jutalékkal, pedig a listázási díjon szedik meg magukat igazán!


Én már csak veszek dolgokat általában a teszvateráról, feltenni nagyon-nagyon ritkán szoktam már.


De bevallom őszintén, hogy nem csak ott romlik a morál egyébként, hanem itt a gyk-n is, egyre több bunkó-kioktató kérdezőt és válaszolót látok, nekem már írni se nagyon van kedvem. A kedvencem az, amikor a kérdező a neki nem tetsző válaszolókat elküldi a sunyiba és kioktatja őket, holott ő kérte mások véleményét, de azt mégsem bírja elfogadni, hanem egyezik az övével sajnos... :-( Régen egy nap 8-9 oldalnyi friss kérdés volt, ma már jó, ha másfél-kettő oldal összejön...elnéptelenedik lassan ez az oldal is.

2011. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos igazad van, kedves legutóbbi válaszoló. Megnézem ezeket az oldalakat (ami nem tesz-vesz és vatera), csak ott nincsenek visszajelzések az eladóról/vevőről én ezért tartottam biztonságosabbnak a vaterát. Meg ugye itt vannak a legtöbben.......
2011. okt. 20. 14:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező, én vagyok az utolsó :-)))

- és úgy látom megint lepontoztak valamiért, mert egy százalékom ismét elveszett...ezzel megint csak megerősítették bennem, amit mondtam, hogy inkább csak olvasok, írni már minek.


Az ad6kap6 portálon lehet visszajelzést készíteni a cserélőkről és a fórum fülben általában írják, hogy kik a csalók. Én is kaptam ma egy értékelést, és nagyon örültem neki, mert nem sablon szöveg volt, mint a vaterán, jólesett nagyon. Ha rámész egy hirdetés szövegére, akkor ott a cserélőre rákattintasz és megjelenik az értékelése-i a neve alatt.

Én ezért nem küldök előre semmit, csak ha én írok valaki másnak, én hirdetni szoktam általában, és amikor megegyezem valakivel, akkor megvárom, ameddig ideér a csomag - már volt, hogy elutaltam a csomagköltséget, mert nem állt úgy az anyuka, megesik az ilyesmi, de már ezt sem tolerálják ugye a teszvaterán az eladók, ha mondjuk fizetési haladékot kérsz, mert nem alakulnak úgy a dolgok, főleg a mai világban - és utána amikor megjött a csomag én is feladtam az enyémet :-) Én egyébként tényleg már itt szoktam cserélni, mert először idegenkedtem én is, kicsi dolgokkal kezdtem, pl. régi örökölt formabedobóval, meg ilyesmikkel, aztán rájöttem, hogy jó kis oldal és azóta rendszeresen csereberélek ott :-) A teszvaterán már csak vásárolok.

2011. okt. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál. Én amúgy mindenkinek zöld kezet szoktam adni, már csak azért is, mert vette a fáradtságot és válaszolt a kérdésemre. Nem értem én sem a lepontozást. Ezen az oldalon talán felesleges is....véleményegyezésre megy sok esetben.

Egyelőre még én is idegenkedek a cserétől, de megnéztem az oldalt, majd visszanézek többször, lehet megbarátkozom vele, kezdem én is kicsi dolgokkal :)

Köszönöm az ötletet!

2011. okt. 21. 08:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Első coltam!


Nem utalom vissza az árát!Van egy pár aki bepróbálkozik,hogy a postaköltséget is adjam vissza.

Pedig én aztán tényleg suép ruhákat árulok a 4 gyerekemről szinte fillerekért.Elég sokan vissza térnek hozzám régi vevők is,hiszen tudják,hogy nem zsákbamacskát árulok.

De sajnos bunkó emberek mindig vannak!

Ne foglalkozz velük,mert csak magadat idegesíted vele!


Minden jót!

2011. okt. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!