Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik több éve (5-10)...

Anyukák, akik több éve (5-10) vagytok együtt párotokkal most is ugyan olyan jól érzitek magatokat a kapcsolatban mint előtte? Megkapjátok most is a figyelmet, a szeretetet (szerelmet), kevességet, esetleg egy kis romantikát?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11 éve vagyok a férjemmel. Én 28 vagyok, ő 37. Volt 3 éve egy hullámvölgy a kapcsolatunkban, de szerencsére mindent megbeszéltünk. Előtte, és azóta is nagyon jó a kapcsolatunk, egyikőnk sem panaszkodik a másikra. Odafigyelünk egymás igényeire.
2012. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
12 éve vagyunk együtt 9 éve házasok. Ő 37 én 34. Két kislányunk van. Megkapom, és meg is adom ugyanazt az odafigyelést és a szeretetet mint az elején. Azt hiszem kettőn múlik a dolog. Ha én figyelmes és kedves, romantikus vagyok, akkor Ő is az lesz.
2012. júl. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

12 éve vagyunk együtt, egy lányunk van, ő 2 éves.

Természetes alakultunk, változtunk, átalakult az időbeosztásunk főleg a gyerek születése óta, és már nem minden olyan mint fiatalabbként, de minden figyelmet megkapok és meg is adok, és közösen alkalmazkodtunk a változó helyzethez (amit az idő múlása és a gyermek születése okozott). Párom gondoskodó és figyelmes, és alapvetően kedves ember.

Én nagyon jól érzem magam ebben a kapcsolatban még mindig.

2012. júl. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Idén februárban voltunk együtt 10 éve a férjemmel. Én, - de gondolom írhatok a nevében is - jól érezzük magunkat a kapcsolatunkban. Mindig is figyeltünk egymásra, régebben is voltak olyan időszakok, amikor a munka miatt nem jutott annyi figyelem, most a kisfiunk miatt tudunk egy kicsit kevesebbet foglalkozni egymással, mint a legelején, de arra figyelünk, hogy hétvégén, illetve szabadság alatt sok közös programot csináljunk, és még jobban figyeljünk a másikra, sokat beszélgessünk. A romantikára nincsen már annyi lehetőség, mert pici a fiam, még nem mertük hosszabb időre a mamáékra bízni, talán most nyáron. Úgyhogy nagyon szeretjük a mai napig egymást (persze vannak hullámvölgyek, de kinél nincsen).
2012. júl. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13 éve vagyunk együtt, és igen, ugyanolyan jó, mint előtte. De ezt nem adják könnyen, teszünk érte tudatosan, minden héten egyszer elmegyünk randizni, romantikázunk, odafigyelünk a kettesben eltöltött minőségi időre, és sokat beszélgetünk nyíltan, tabuk nélkül. És persze nem hanyagoltuk el magunkat, sportolunk, figyelünk magunkra, mint régen.
2012. júl. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

De jó nektek :):)

Én most egy kis hullámvölgyben vagyok...:(

A párom nem egy romantikus alkat, beszélgetni is csak ritkán hajlandó mélyebb témákról, azt mondja ne lelkizzünk már útálja. Nem figyelmes, csak azt kérdezi miért nincs még kész a kaja? Nem cirógat, nem ölel át, amikor hazaér szitne elmegy mellettem. Sokat dolgozik, és a megkeresett pénz feletti hatalmával vissza is él (miért költöttem ennyit, miért ennyibe kerül, nincs pénzünk, ezt oszd be mert nem adok többet). Én még GYES-en vagyok. Már ott tartok, hogy harcolni, tenni sincs kedvem ezért az egészért. Mindig amikor "jól vagyunk" tart két-három hétig, aztán megint. Sokat gondolkodtam azon jól döntöttem-e tíz évvel ezelőtt. Persze változunk, nekem is vannak hibáim el is ismerem. Csak olyan x...ar úgy élni hogy még meg sem simogatnak......

2012. júl. 16. 12:27
 7/15 anonim ***** válasza:
10 éve vagyunk együtt, 9 éve vagyunk házasok. Nem, nem ugyanolyan a kapcsolatunk, hisz sokminden változott azóta, amik rányomták pecsétjüket a kapcsolatunkra is. Például a férjemnek vállalkozása lett (értsd nagyobb stressz, kevesebb idő, stb), született két gyermekünk, van azóta lakáshitelünk és egy csomó más dolog, ami feszélyezi a légkört. Szoktunk veszekedni, kiborulni, szemrehányni is. De mindezek ellenére szeretjük egymást, meg tudjuk beszélni a dolgokat, kitartunk egymás mellett. Néha megcsikiz, rácsap a fenekemre, ha kérem, puszit is ad. Szerintem ez normális. Hiszen én sem vagyok ugyanaz, mint akit elvett. A kapcsolatban pedig jól érzem magam, hisz azokért élek, akiket igazán szeretk: a férjemért és a két babámért. A hullámvölgy ne ijesszen meg. Nekünk is volt, két évvel a házasságunk után. Most mégis itt vagyunk:)
2012. júl. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Jaj, amúgy megértelek, ami a pénzkeresetet és a hatalommal való visszaélést illeti. Néha mellettem is elmegy, sőt (!) olyan is van, hogy azt sem tudom, itthon van-e?! Volt már, hogy utánatelefeonáltam, hogy mit hozzon még a bolt ból, erre fel szólt, hogy még itthon vagyok:)) (emeleti iroda, külön bejárattal). A pénztelenségem ellen én is küzdök, de engem meg lehet győzni észérvekkel (pl. most fontosabb a benzin, a lakáshitel, a telefonszámla, a pelenka, a stb.)
2012. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Persze én sem azt mondom hogy költöm a pénzt, szórom. Elég annyi hogy befizetem a csekkeket, és elmegyek egyszer a közeli ABC-be a szükségeseket megvenni, már keresi hogy hol a pénz, hogy én csak költeni tudok. Már arra szoktam rá, hogy a blokkot viszem neki hogy ellenőrizze le mennyi fölösleges dolgot veszek. Magamra meg sem tudom mondani mit költöttem utoljára. Ja de! Múlt hónapban egy doboz hajfestéket-magamnak festem a hajam spórolási szempontból, és az Avonból naptejet. Ruhám évekkel ezelőttiek, de ezek nekem abszolút enm számítanak. Számtalanszor mondtam már neki, hogy akkor menjen el ő bevásárolni. Az nem megy. Próbálkoztunk már közös bevásárlással, de két sor után a tescoba bedurrant az agya, kiment a kocsiba és ott morgott tovább...

Úgy is elmegy itthonról hogy azt sem tudom elmegy. Én csak keresem hogy hova lett. Már többször szóltam neki legalább köszönjön el. Volt rá precedens, hogy úgy elvitte a picit a mamához hogy nem szólt egy szót sem.

2012. júl. 16. 13:24
 10/15 A kérdező kommentje:

Tegnap este történt az eset. Azért írom le, hogy nagyjából körvonalazódjon a helyzet.

A kisfiam 2,5 éves. Hétvégén a maminál volt. Mami telefonba mondta hogy fájlalja a hasát a pici, öklendezett, nincs étvágya,de ezért csipeget. Hangulata nagyon jó,láza nincs, nem látszik rajta hogy beteg lenne, vasárnap délelőtt már ment is a hasa, de ezen kívül semmi. Gondoltam elrontotta valamivel a hasát, vagy beszedett valami vírust. Vasárnap este hoztam haza. Úgy gondoltam az állapotától függ majd, hogy megyünk-e doktornénihez ma vagy sem. Este kétszer ment a hasa jó sokat, és egyszer be is szaladt neki. Az apjával ment wc-re, tehát látta az apja hogy mi a helyzet, és tudta is.

A következő történt: - miért nem hoztad haza anyádtól a gyereket ha tudtad hogy beteg? Válasz:-és itthon mit tudtam volna vele csinálni, nincs láza, közérzete kitűnő, most egy hasmenés miatt vigyem ügyeletre?

- következő a férjemtől: - "Ha nem mondom neked hogy vidd el, akkor annyi eszed sem lett volna magadtól hogy elvidd a gyereket az orvoshoz?"

Azóta is kutya baja a fiamnak.

Nagyon rosszul esett ez az egész, meg a többi hasonló.

pl. "azt hittem főzöl kávét mire hazajövök" "ezt a gatyát miért nem bírtad volna már kimosni?"(a koszos rövidgatyája egyébként a ruhaszárítóra volt dobva azért nem találtam).

Ha szomorú vagyok, vagy látja rajtam hogy valami nem oké: "Már megint mi bajod van?"

2012. júl. 16. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!