Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha bejelentem a főnökeimnek,...

Ha bejelentem a főnökeimnek, hogy terhes vagyok, utána még meddig dolgozhatok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy én legalább a 7-8. hónapig szeretnék dolgozni, de ha szólok, hogy terhes vagyok, akkor ők úgyis rögtön keresni fognak valakit a helyemre. Attól félek, hogy amint találnak, én már feleslegessé fogok válni. A munkámat egy ember is el tudja látni, kettő teljesen felesleges. Vagy szóljak nekik, hogy addig ne vegyenek fel senkit?
2008. máj. 5. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen szólj nekik! elvileg nem küldhetnek el, táppénzre sem kötelezhetnek. addig dolgozol, ameddig akarsz. én is 8. hónapig akarok melózni.
2008. máj. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Addig dolgozhatsz amíg jól érzed magad.

Elküldeni meg nem küldhetnek el, a törvény tíltja.

A lényeg hogyha ilyesmire kerülne a sor semmit ne írj alá.

Sok boldogságot!

2008. máj. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem az a tisztességes, ha szólsz. Én egyből megmondtam, hogy terhes vagyok és járnom kell különböző vizsgálatokra. A 36.héten mentem el szülési szabadságre és már nagyon várnak vissza dolgozni. Szerintem ez kompromisszum kérdése. Ha te nem vagy velük őszinte, hogy várjad el hogy számítsanak a munkádra?!
2008. máj. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen munkát végzel. Ha olyat, ami nem veszélyezteti a baba egészséges fejlődését, akkor semmi akadálya annak, hogy dolgozz. Miért keresnének bárkit a helyedre, ha te is el tudod végezni a munkádat? Ezt úgy szokták, hogy te megmondod, hogy meddig akarsz dolgozni, és az utána lévő időszakra keresnek helyettes munkaerőt. Ha már megvan a kismamakönyved, akkor nem is rughatnak ki, és ha már szültél, utána vissza kell venniük dolgozni (legkésőbb amikor lejár a GYES). Úgyhogy nyugodtan szólj, hogy terhes vagy, így illik, és a terhes nőknek elég sok joguk van ami a munkavégzést illeti.
2008. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van és nem csináltathatnak veled olyan munkát sem, ami árt a babának vagy amit nehéznek ítélsz meg. Nem tudom mi a munkád, de ilyet szoktak sajna csinálni és mikor azt mondja az ember, hogy ezt ő nem szeretné megcsinálni, mert nem bírja vagy mert ártalmas, akkor jönnek azzal, hogy akkor felvesznek valakit.Úgyhogy azért légy résen.
2008. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!