Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYed-en vagyok. Van főállásom...

GYed-en vagyok. Van főállásom és mellette egy vállalkozásom is. Dolgozhatok heti 2 órát mellette a vállalkozásomban számla ellenében?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint GYED mellet nem lehet dolgozni semennyit sem. Ha valaki dolgozik, akkor le kell mondania a GYED-ről, helyette kaphat GYES-t, ami mellett 8 órában lehet dolgozni. Ezt is csak a gyermek 1 éves kora után.
2010. okt. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is így gondoltam, de a vállalkozásomban sem dolgozhatok? Ami egy KKT egyébként, mert számlát kéne adnom valahogy.
2010. okt. 28. 11:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennyire részletesen nem tudom. Viszont GYED mellett nem tudok semmi olyan "apróbetűset", hogy lehet dolgozni, de csak akkor ha..., vagy csak vállalkozásban max. 2 órát. Én úgy értelmezem, hogy semmivel nem lehet pénzt keresni GYED mellett (legalábbis legálisan), ha van ez alól kivétel, akkor ezt esetleg ott tudnák megmondani, ahonnan a GYED-et folyósítják.
2010. okt. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, gyed mellett tilos dolgozni. Le lehet mondani róla és gyes mellett dolgozni, kiskapu nincs.
2010. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
GYED mellett tilos dolgozni.
2010. okt. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!