Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor megszületett a babátok,...

Mikor megszületett a babátok, akkor hogyan rendszereztétek a tennivalókat?

Figyelt kérdés
gondolok most arra,hogy pl főzés,mosás,az otthon rendben tartása és persze a kicsivel való foglalkozás,annak elsődleges gonndozása?a baba mellett is volt rendesen időtök arra,hogy ne szaladjon a lakás és hogy persze ti is pihenjetek kicsit?várom a tapasztalatokat,ötleteket!minél többet,hogy ki hogy élte meg az újszülött,babás időszakot?!
2012. júl. 18. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

az első pár napban sehogy. Első a gyerek. Anyós, anyuka, vki segítsen a házimunkában. Aztán szépen lassan kialakul. Könnyű, egyszerűen elkészíthető kajákat csinálj, ne akarjál 3 fogásos vacsit csinálni. A lakástakarítás ráér, csak ha már nagyon nem bírod nézni a szutykot, akkor állj neki kicsit takarítani.

Nehéz az első pár hét, nekem volt segítségem. Nekem a legfontosabb a gyerek ellátása volt. Később felosztottam a munkát, egyik nap portörlés. Másnap porszívózás. Harmadnak wc-fürdőszoba... A mai napig így csinálom, és már dolgozom is, 3 éves a fiam.

2012. júl. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta.


Az első héten anyukám itt volt, ő segített.

Utána csak a legszükségesebbeket csináltam meg ( porszívózás, felmosás, mosogatás, mosás). Főzni csak nagyon egyszerűeket főztem.

A lakás sokszor szaladt ( legalábbis ahhoz képest, amit korábban megszoktam), de egyszerűen nem volt erőm többet csinálni.

Nehéz volt az első 1-2 hónap, de utána egyre könnyebb.

2012. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első napok, hetek csak a gyereké voltak. Alkalmazkodni kellett az új helyzethez, és ha már van a babának napirendje, akkor sokkal könnyebb a házimunkát is okosan beosztani. Addig sem hagytuk úszni a lakást, de az elején nem a házimunka volt a lényeg, hanem a baba igényei. Persze megcsináltuk, amit kellett - felosztva férjemmel (aki nagyon sok mindent bevállalt szerencsére, amíg én a babával voltam), de az elején még volt bőven káosz, főleg a fejemben. :)

Idővel minden kialakul, nem kell görcsösen erőltetni. Rá fogsz jönni, miként lehet a legjobban beosztani az idődet.

2012. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első lányunkkal még volt segítségem,a Párom nagymamája itt lakott,semmi más dolgom nem volt,csak a kicsivel lenni,majd boltba,postára én jártam.

A második lányunk születésekor már nem lakott itt a Dédi,és ahogy hazajöttünk a kórházból,már másnap én csináltam mindent. Nem volt előre főzve,nem takarított senki... A lánykánk óránként evett éjszaka is,nappal is, és mivel segítség nem volt,így meg kellett csinálni mindent ugyan úgy,mint mielőtt befeküdtem volna a kórházba. A pihenés ki volt lőve,de nem is hiányoltam. A háztartás mellett ekkor foglalkozni még csak a nagylánnyal kellett,a kicsi sokáig nem igényelt mást,csak hogy tisztába tegyem,megetessem,fürdessem.

A harmadik lányunk születése után sem volt ez máshogy,de Ő már jobb alvó volt,2 óránként kelt eleinte,majd 2 hónapos kora óta átaludta az éjszakákat... Ha kifogtam azt,hogy ebéd után mind a 3 lány aludt,akkor feküdtem le én is egy kicsit.

Nálam így volt.


Mindenki be van parázva,hogy szülés után hulla lesz,nem tudja majd a háztartást is elvezetni,meg a babával is lenni... De nem kell ezen parázni! Kihagyod a portörlést, vagy a Párodra bízod hétvégente,kihagyod a kád pucolást,azt is a Párodra bízod hétvégén. A többi: betenni a gépbe pár szennyest,majd kivenni (gondolom automata mosógéped van-nekem nem az), egy levest meg másodikat főzni (bár ezt hozathatsz is!),elmosogatni kaja után,meg egy-egy helységben kiporszívózni,ahol kell feltörülni már nem sok a baba mellett meg lehet csinálni,akkor agyon sem dolgoztad magad,de a babádra is van időd,és mivel ez nem sok meló-még ha boltba,postára egyéb helyre is kell menned,délutánra simán be tudsz iktatni egy kis pihit,amikor alszik a babád!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,10hkm

2012. júl. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerencsére a párom mindent meg tud csinálni, főz is szívesen.bár még szülés előtt vagyok, de tuti hogy nem fogok házimunkát csinálni egy darabig.
2012. júl. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Őszintén? A gyereken kívül lesz.artam mindent!:)

A ház ki volt takarítva jó alaposan mielőtt szülni mentem, szóval azt próbáltuk fenntartani egy darabig, de szerencsére a párom mindent meg tudott csinálni!

Anyuék-anyósék kajával elláttak (főleg,hogy karácsony előtt szültem, így alapból volt kaja bőven)!

Két hétig volt itthon a férjem, addig a nagyon muszáj dolgokon kívül mást nem csináltuk csak élveztük,hogy szülők lettünk és próbáltunk pihenni!

2012. júl. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyerekágyas időszak alatt a legszükségesebbeket Férjem intézte, utána pedig kendőbe kötött babával tettem a dolgom, és amikor aludt, én is aludtam. Mikor nagyobbacska lett, ugyanígy, ha nem volt el a hordozóban/kiságyban, akkor felkötöttem és megcsináltam mindent, amit kell, így ő is velem volt, a teendők is haladtak és alvásidőben én is tudtam netezni, olvasni, urambocsá' aludni:).
2012. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!