Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tanítsam meg 11 hós...

Hogy tanítsam meg 11 hós lányomat rágni? Csak a pépes kaját hajlandó elfogadni. Ha a kezébe adok kiflit, kekszet, nem tudja, mit kell vele csinálni.

Figyelt kérdés
2009. júl. 14. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a pici úgy tanult meg ételt rágni, hogy amikor mi ettünk, akkor ő is oda volt ültetve az asztalhoz az etetőszékében. Raktam elé puffasztott rizst (bioboltban lehet kapni, sztem nagyon jó, golyó formája van, meg tudja fogni). Nézte ahogy eszünk és mutattuk neki, hogy "hogyan kell rágni". Egy próbát szerintem nálatok is megér, nálunk bevált.
2009. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
mi is mindig odaültetjük, mutatjuk is neki, de nem "érdekli" a rágás. adok az én kajámból, de becsukj a aszáját, elutasítja. a kiflire meg azt hiszi, játék.
2009. júl. 14. 13:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak 9 hónaposan bújt elő az első foga, addig csak pépeset volt hajlandó elfogadni a cici mellett. Gyerekorvosunk szerint a sokáig csak szopizó babák később kezdik csak elfogadni a darabos ételt. Sok gondunk volt neklünk is a szilárd kaja bevezetésével, 1 évesen még nem nagyon akart rágni, öklendezett a darabos ételtől.

Mi is odaültettük magunkhoz, mutattuk, mi hogyan rágunk, kezdetben nem érdekelte, de aztán egyre jobban. Mindent a kezébe adtunk, és nem szóltunk rá, ha játszott az étellel. Ők így ismerkednek a külvilággal. Hidd el, szép fokozatosan megbarátkozik a rágással, főleg ha sokat dicséred, és nem érzi rajtad, hogy feszült vagy a dolog miatt. Mi adtunk neki kiskanalat a kezébe, meg kistálkát is, amibe eleinte csak pakolgatta ki-be a kajákat, majd pár nap múlva váratlanul a szájába vette. Sztem ez az első lépés.

Tuti tippem nincs, csak a türelem! Minden gyerek megtanul rágni előbb-utóbb! :-)

2009. júl. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!