Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi a normális zsebpénz...

Mennyi a normális zsebpénz egy gyereknek?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok:)csakugy kíváncsíságból..nem erőltetem szüleimnél sem...ha megyek valahova mondjuk kapok de azért kíváncsi lennék:)
2009. júl. 14. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
heti / havi?
2009. júl. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mondjuk azt se tudom:)..az ugy jo nekem ha mind2-t leírjátok:)
2009. júl. 14. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

figyi, mikor már oylan 5.-6.-os voltam, nekem úgy volt, hogy mindig vittem ugyan szendvicset, de kaptam hetente némi kis pénzt (de tényleg nem sokat), hogy egy csokit v kakaós csigát vagy valamit meg tudjak venni a büfében, ha nagyon megkívánom. Persze ha nem költöttem el naponta egy kis erre-arra és összegyűjtöttem, akkor másra is jutott, pl egy jó újságra.

Ha mondjuk fagyizni mentünk a srácokkal vagy ilyesmi, akkor arra kaptam külön.

8-os koromban már volt "keresetem", mert kutyát sétáltattam egy szomszédnak. Azt is gyűjtögettem és vettem belőle néhány csinosabb holmit, amire amúgy nem futotta volna a családi kasszából.

Gimi alatt is dolgoztam ezt-azt, és ezért már nem kértem zsebpénzt, sőt, a kisebb tesóimnak én adtam csokira, és a ruházkodásomat is magam álltam teljesen, hogy anyámnak ezzel is könnyebb legyen.

2009. júl. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az öcsém havonta 5000 forintot kap zsebpénzként.
2009. júl. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi nektek:)
2009. júl. 15. 13:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha általános iskolás, akkor az a kis pénz elég, amiből nasit, vagy valamit tud venni magának, de mivel ebben a korban a pénzt eléggé el tudják költeni, főlleg butaságra, így jobb ha naponta pár száz forintot raksz a kajája mellé.

Középsuliban másabb, én ott hetente kétszer kaptam, egyszer a hét elején és egyszer csütörtökön, hogy a bulikra is legyen egy kicsi pénzem. de én heti 3-4 ezerből bőven elvoltam, pedig vettem magamnak néha belőle cipőt is. :P De kaját akkor már otthonról nem vittem, így kajára és bulira ment el a pénzem, bár én nem ittam alkoholt a buliban. Így a pénteki és szombati bulira is futotta. Ne félj nem vagyok szent! Csak nem szeretem a másnaposságot!!! Főleg ha Ital nélkül is jól tudom magam érezni!:)Jó volt a társaságom!


Szerintem örülj neki, bármyennyit is kapsz, manapság nehéz dolog ilyet megitélni, hiszen a szüleid keresete és kiadásai is lényegesek.


Nekünk sosem volt sok pénzünk, de abból a kevésből anyu mindíg adott, amennyit csak tudott!


23 éves kismama

2009. júl. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:)boldog babavárást:)
2009. júl. 17. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!