Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg annyira szörnyű név...

Tényleg annyira szörnyű név az Illés? Ma van a névnap, így ismét előbújt belőlem a kisördög.

Figyelt kérdés

A férjem és a család lebeszélt már róla egyszer pedig amióta terhes vagyok, tudom, érzem hogy ez a baba I betűs baba. Most 32 hetes uh-n inkább fiúnak mondták, nekem mindegy, mindkettőnek örülnék, ha lány ha fiú. De mindenki lebeszélt erről a névről. Pedig nekem úgy tetszik. Ilyen uncsi neveket javasolnak hogy Dani, Marci meg Máté, nem akarok megbántani senkit de én halálosan unom ezeket.

Meg fogom bánni ha mást adok mint amit érzek?


2012. júl. 20. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szörnyű, de én nem adnám a fiamnak.

Valószínűleg ez egy olyan öröklődő név lehet inkább, a nagypapi is az volt, az apa is, aztán a gyerek is ezt kapja.

2012. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszik az Illés, de közel sem érzem szörnyűnek vagy undorítónak.

Mondjuk ha férjednek nem tetszik, akkor inkább vele egyezzetek meg, mindegy más mit mond, de legalább ti értsetek egyet.

2012. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát ő szegény már úgy van vele hogy mindegy adjak amit szeretnék, majd megszokja...de ez milyen már hogy megszokja:(((
2012. júl. 20. 12:36
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem bánnád meg, de a férjednek joga van bele szólni a névválasztásba.

Így inkább arra törekednék, hogy vele sikerüljön egálba jutnom. A család többi része nem érdekelne.


Az pedig egyenesen baromság, hogy a szülőszobán az anyuka diktál és azért adja azt a nevet a gyereknek, ami neki tetszik..

Ezzel egyenesen tönkre lehet tenni az apa és a gyermek közötti kapcsolatot.


Sosem adnék úgy nevet a gyerekemnek, hogy az apja nem adta áldását rá!

2012. júl. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nekem az a bajom hogy nincsd ilyen ráismerős érzésünk kettőnknek hogy mindkettőnknek tetszene az a név vagy ilyesmi...

az is gáz szerintem ha én megyek bele egy általam utált névbe hogy az ő kapcsolatuk jó legyen...(azért remélem nem ezen fog múlni )

2012. júl. 20. 12:40
 6/13 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


Nem ezen múlik egy kapcsolat természetesen, de van olyan ismerősöm, akit Tamásnak hívnak. Az anyukája az első szerelméről adta a gyermekének ezt a nevet. A családjukban 5 Tamás is van, de az apukának nem tetszett a név. Viszont belement, hogy az anyuka válasszon nevet a gyereknek.

Imádja a fiát, aki 24 éves már. Mindent megtenne érte, de nem tudta sosem a nevén szólítani se ő, se a családja... még az anyuka részéről a családtagok sem!


Kell a megegyezés, üljetek le este és nézelődjetek nevek után.

Hangosan mondjátok ki azokat, amiket találtatok és tetszik nektek.

Ha minden kötél szakad, akkor is lehet a kisfiú X Y Illés.

Maximum a 2. neve lesz.

2012. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Á nem, egy nevet akarunk. Abban egyetértettünk mindketten hogy a 2 név teljesen felesleges. Hacsak nem nevezzük el valami nagyon extra gáz néven (mint a Vég Béla meg ilyesmi) akkor 18 éves kora után már úgyis úgy hozzánő a neve. Azt meg elképzelni se tudom hogy én másképp szólítom meg a férjem is másképp anyósékkal egyetemben? Na az teljesen összezavaró szerintem.

Volt szerelmemről sose nevezném el, az elég szörnyű ötlet szerintem...

2012. júl. 20. 12:52
 8/13 A kérdező kommentje:
úgy értem 18 éves koráRA nő hozzá a neve.
2012. júl. 20. 12:53
 9/13 anonim ***** válasza:

Mind e 2 szülőnek kell, hogy a gyerekük olyan nevű legyen, amit kimondva jó érzés tölti el őket.


Illésről mindig az jut eszembe, hogy olyan személy, akit nem ért meg a kora, és ezért nem fogadjál el, kiközösítik.

2012. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
miért is kéne tömegnevet adni a gyereknek??? én is kivagyok a millió bencétől, mátétól, leventétől!! adja nyugodtan az illést!!! legalább ha az ovónéni szól az oviban az udvaron nem szalad oda hozzá a fél ovi!!! nekem van lányom és fiam is és most várom a harmadikat (fiú) és egyiknek sincs tömegneve!!! ha a kérdezőt érdekli leírom privibe!!!
2012. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!