Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felmenőid/párod felmenői...

Felmenőid/párod felmenői hogyan szültek?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam ma a kórházban, hogy a felmenők szülés formái hatással vannak a leszármazottakra is.


Ezt úgy értem, hogy ha pl. az én anyukám természetesen szült és a páromat is természetesen szülték, akkor nagyobb a természetes szülés % esélye!

A nővérem is természetesen szült 2× is.


Vajon a szoptatásra is igaz ez?

Egyik szülő se tudott sokáig szoptatni (nem volt teje, hamar bölcsibe adtak minket a munka miatt). Nővérem sem..

Lehet, hogy én sem tudok majd?


2012. júl. 20. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Régen sokkal többen szültek természetesen, úgyhogy erre nem nagyon lehet adni és a szoptatásra sem, mert régen ennek nem volt túl nagy jelentősége, egyrészt mentek vissza hamar dolgozni, másrészt 1-2 hónaposan már hozzátápláltak.

Úgyhogy a családodtól függetlenül neked lehet bármilyen szülésed: természetes és császár is, és lehet hogy fogsz tudni szoptatni, de lehet hogy nem.

2012. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagymamám 2x szült ikreket normál úton, és még 3x szült. Édesanyám engem minden komplikációtól mentesen, nagyon gyorsan szült meg. Nagynénéim úgy szintén könnyen szültek. Másik nagymamám, és nővérem is normál úton szült. Unokanővérem úgy szintén. Én császárral... A család női ága nem tudott szoptatni. Én sem...

Nem értem, hogy hogyan is függ össze, hogy én hogy szültem és anyósom hogyan, de azért leírom. (Ez max a lányunkra kéne, hogy vonatkozzon.) Anyósom mind a 3 gyermekét normál úton szülte, szoptatta őket, és mellette még tej leadó is volt.

2012. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A szoptatásra tuti nem igaz,a szülés "milyenségét" pedig több dolog befolyásolja: a magzat fekvése,a magzat méretei az anyuka méretei,illetve egyéb dolgok,mint pl: a Magzat oxigén ellátottsága veszélybe kerül,nem tágul a vajúdó...Ez utóbbinak pszichés oka is lehet!


Hogy a Fő kérdésedre konkrétan válaszoljak,Anyám természetes úton szült minket,Nővérem is term.úton szülte a gyermekeit,Párom is természetes úton született-bár ennek majd a lányaimnál lehet jelentősége,nálam semmi!

Én is természetes úton szültem.

Anyám mesélte,hogy engem tápszerezni kellett-erről mesélt egyebet is,de csak a kérdésedre válaszolva: Engem tápoztak,én viszont szoptattam-szoptatok. Nővéremmel,hogy volt e Anyánknak elég teje,azt nem tudom,de Ő is szoptatta mind a 4 gyerekét.


Egy jó védőnő tudhat megfelelő segítséget adni ahhoz,hogy a tejtermelődés-ha nem lenne majd megfelelő- akkor normalizálódjon! A fő dolog,hogy az Anyuka ne adja fel!! Ha még sem sikerül szoptatni a csecsemőt,attól az Anyuka nem lesz "car Anya"!! Ezt tartsd észben,és ha egyszer abba a helyzetbe kerülnél,akkor ne keseregj!! :-)


Üdv: 3 lányos,11hkm

2012. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja,Nővérem "szenvedve" szült,én könnyen.
2012. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyanyámnak két nagy babája született (anyukám 4,7 kilóval, bátyja 4,9 kilóval). Természetes úton és viszonylag gyorsan.

Anyukámnak két gyermeke született természetes úton, hosszú vajúdás után (bátyámmal 20 óra, velem 17 óra - mindketten 3,2 kg-osak voltunk).

Anyósom 3 fiút szült természetesen, páromat farosan. Viszonylag könnyen elmondása szerint.


Én hosszú vajúdás után sem tágultam, császárom lett.

Nekem egyedül a családban.


Viszont én tudtam közülük a legtovább szoptatni. Sem anyukám, sem anyósom nem tudott igazán szoptatni. Nekem sikerült.


Biztos számít a genetika, de összességében nem lehet azt mondani, hogy mindenben a felmenőkre ütsz. Nagyon egyediek vagyunk, és egyedi körülmények is szerepet játszanak (ki a dokid, hol szülsz, milyen ingerek és hatások érnek szüléskor, mennyire félsz, mit vált ki belőled a baba...).

2012. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én dédszüleim (2+4 gyerek), nagyszüleim (3+2 gyerek) természetes úton szültek. Anyukámat császározták (2 gyerek) - gerinc-és szemprobléma miatt, anyósom természetes úton szült (4 gyerek).

Én természetes úton szültem.

Genetikai dolog ez, kicsit lutri-szerű. De te reménykedhetsz benne, hogy neked is sikerül természetes módon szülnöd.

Szoptatás: csak a 4 gyerekes dédnagymamám tudott jó sokáig szoptatni rajtam kívül. De ne aggódj amiatt, hogy esetleg nem tudsz majd szoptatni! Ne görcsölj! Lehet, hogy neked összejön. Ki tudja...

2012. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A másik ági dédszüleim is természetes úton szültek, de a szoptatás-képességüket nem ismerem.
2012. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Anyum császárral(eü okból),nagyim simán szült. Mindkettőjüknek rengeteg teje volt. Párom anyuja császár(fájásgyengeség 2szer). Elsözör nem tudott szoptatni(párom nem szopott,DE 10hóig fejt neki) utána hugnál 18hóig szoptatott.Az ő anyukája és a testvére is 2szer szült természetesen.A mama átlagos tejmennyiséggel,a tesó kevés tejjel rendelkezett. 3hósan már tápszert kellett,mert jött a fél óránként cicin akart lenni a kissrác s kevés a tej szindróma... Mondjuk ő kis vasgyuró volt 12 éves koráig,most 14éves igazi helyes srác és magas..
2012. júl. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!