Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Leendő apukák, bántana bennete...

Leendő apukák, bántana benneteket az ha a születendő gyermeketek nem a ti vezetékneveteket viselné?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk házasok, az én vezetéknevemet szeretném majd adni a gyermekünknek. Gondolom ha nincs apasági nyilatkozat, akkor ez így is lesz.
2012. júl. 20. 21:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Bár nő vagyok,de valamit félreértettél...Apasági nyilatkozat kell ahhoz,hogy a babád a te nevedet viselje.
2012. júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt anya írta ki :) Jól gondolom?

Amúgy igen ha nincs apasági nyilatkozat akkor a te vezetéknevedet kapja.

Nálunk se volt és az én nevemet kapta mikor megszületett és igen nagyon bántotta apát hogy ez így történt. Miután megszületett akkor lett apasági nyilatkozatunk és kértük is az új anyakönyvi kivonatot amin már az ő vezetékneve szerepelt, és boldog volt :)

2012. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Kiki01 ***** válasza:

Kedves első, mi van ha a kérdező nő?

A kérdezőnek: szerintem ezt a pároddal beszéld meg, mert nem vagyunk egyformák. Az én párom pl. belebetegedett volna, és bár mi sem vagyunk házasok, rohanni kellett apaságit csinálni.

2012. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az apasági nyilatkozat arról "szól", hogy az apa - aki nem férj - elismeri h az övé a szültendő gyermek, és így az ő "nevére kerül"......
2012. júl. 20. 21:36
 5/15 A kérdező kommentje:
Nő vagyok.
2012. júl. 20. 21:37
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az apaságiba be kell írni, hogy milyen vezetéknevet szeretnétek a kicsinek (apáé, anyáé, esetleg mindkettő külön vagy kötőjelesen...), tehát az apasági nem azt jelenti, hogy kötelező az apa vezetéknevét kapnia. Arra figyelj, ha kistesót is lesz, akkor ugyanaz lesz a vezetékneve, mert olyat nem lehet csinálni, hogy ugyanazon szülőktől eltérő vezetéknevű gyerkőcök legyenek.

Ha nincs apasági nyilatkozat, akkor a te vezetéknevedet kapja, viszont a gyámügy a nyakadra fog járni, mert a kicsi helyzetét 3 éves koráig tisztázni kell (meg kell az apát/fiktív apát nevezni).

2012. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Itt kevés férfit fogsz találni, sőt szerintem egyet se, nem hinném, hogy ezt a kategóriát böngészik.

Az én babám is az én nevemet fogja kapni, kértem a páromat, hogy a pici miatt házasodjunk össze, meg hát 10év után eleve "illene", hallani sem akar róla, pedig 2éve eljegyzett /ezután a kijelentése után ki is dobtam a gyűrűt egy doboz mélyére/.

Így az én nevemet fogja kapni a gyerek, valamit valamiért. Ha engem 25hetes terhesen így képes kikosarazni a gyermekem apja, azt hiszem jogosan teszem ezt.

2012. júl. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

szia


nálunk pedig 2 gyereknek különböző a vezeték neve volt 3 hónapig :-))) mert elszúrták az apaságit és csak akkor vettem észre mikor megjött az anyakönyvi kivonat .-))


kész tortúra volt elintézni h az legyen a kicsinek mint a nagynak


amúgy szerintem ha nagyon béna vezeték neve lett volna akkor a páromnak akkor az enyém lett volna és nem hiszen h zavarta volna a dolog

2012. júl. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk is így van.Apa aláírta az apaságit,de közös megegyezéssel a baba az én nevemet kapta,azt is az apaságival 1üt intézik.Ettől függetlenül az apasági aláírásával az apa jogilag a gyermek édesapja.Nem érheti hátrány semmiben.Ha nincs apasági az elég macerás lesz szülés után.
2012. júl. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja!Nem bántja a páromat hogy nem az ő nevét viseli a baba.Annyira nem ,hogy majd ha összeházasodunk Ő is az én nevemet fogja kapni.Ezt Ő szeretné nagyon a családja miatt!:(9 voltam
2012. júl. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!