Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosul minden fogyatékkal...

Jogosul minden fogyatékkal élő és tartósan beteg gyermek 18. életévének elérése után, az Emelt összegű családi pótlék is a saját számlájára menjen?

Figyelt kérdés

Nagyon jó lenne minden 18. életévüket betöltő fogyatékkal élő és tartósan beteg gyermekek saját nevükön szóló, számlára kapnák az Emelt összegű családi pótlékot e mellé másik pénzbeli ellátást is.


Ebben volt részem életkoromat és cselekvőképességemet figyelmen kívül hagyva M.Á.K engedélyezte, így egyik hozzá tartozóm kapta a saját nevén lévő számlájára utánam a pénzbeli támogatást. Szerencsére borotva éles eszemmel sikerült ravasz módszerrel elintéznem, így elismerték cselekvőképes vagyok és ápolásra nem szoruló jogosult vagyok.



Ny.U.F.I nem engedte és nem engedi cselekvőképtelen nagykorú személy ne a saját jogán kapja a másik pénzbeli ellátását.



2012. júl. 20. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:

családi pótlék elméletileg a családnak, szülőknek jár akik etetik, ruházzák, fizetik a rezsit a gyerek után. tehát nem neki jár hanem annak aki eltartja.

ha meg már dolgozik gondolom nem jár, nem?

nem igazán értem a kérdésedet, bocs :S

2012. júl. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az Emelt összegű családi pótléknál óriási nagy tévedés addig jár a tartós betegség után 18 év felett is amig a gyermek tanul. 18. életév betöltésekor csökkentett Emelt összegű családi pótlék jár ami életük végéig jár a jogosultak részére. Magyarán azt jelenti 2 szülővel együtt élő tartósan beteg gyermek Emelt összegű családi pótlék 23.310 Ft. Mig egyedül nevelő szülő esetén a 18 év alatti gyermek után 25.900 Ft.


Mig 18 év felett csak 20.300 Ft az Emelt összegű családi pótlék összege még akkor is ha egy szülővel él a 18 év feletti személy.


Olyan esetről is hallottam Gyámolt 18 év feletti fogyatékkal élő személy nem kaphatta meg a saját bankszámlájára a pénzbeli ellátását. Postán sem vehette át az ellátását csak a gondnoka tehette meg.


Miután meghalt betegség szövödménye miatt a Gyámolt személy Gondnoka be sem jelentette a halálát hanem felvette a pénzbeli ellátásokat amig le nem bukot.

2012. júl. 21. 15:31
 3/6 A kérdező kommentje:

Az Emelt összegű családi pótléknál óriási nagy tévedés addig jár a tartós betegség után 18 év felett is amig a gyermek tanul. 18. életév betöltésekor csökkentett Emelt összegű családi pótlék jár ami életük végéig jár a jogosultak részére. Magyarán azt jelenti 2 szülővel együtt élő tartósan beteg gyermek Emelt összegű családi pótlék 23.310 Ft. Mig egyedül nevelő szülő esetén a 18 év alatti gyermek után 25.900 Ft.


Mig 18 év felett csak 20.300 Ft az Emelt összegű családi pótlék összege még akkor is ha egy szülővel él a 18 év feletti személy.


Olyan esetről is hallottam Gyámolt 18 év feletti fogyatékkal élő személy nem kaphatta meg a saját bankszámlájára a pénzbeli ellátását. Postán sem vehette át az ellátását csak a gondnoka tehette meg.


Miután meghalt betegség szövödménye miatt a Gyámolt személy Gondnoka be sem jelentette a halálát hanem felvette a pénzbeli ellátásokat amig le nem bukot.


Ezért jobb lenne 18 év feletti Gondonság alatt állók részére a saját nevükön lévő számlára mehetne csak a pénzbeli ellátás. Amit a Gyámhatóság ellenőrzés alatt állna Gondviselő ki venne pénzt arról a számláról.


Mig Gondnokság alatt nem álló 18 év feletti jogosultak részére pedig elutasitaná a M.Á.K is a Ny.U.F.I-hoz hasonlóan csak kizárólag a jogosult részére járhatna, elektronikus átutalásban vagy postai felvételben a 2 pénzbeli ellátás.

2012. júl. 21. 15:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem akartam duplázni netem akadozik.
2012. júl. 21. 15:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van a kérdést feltevőnek, az lenne a jó, ha minden 18. életévüket betöltött, tartósan beteg személy a saját számlájára kapja a pénzbeli támogatást.

Mert ez nem igazság, hogy más megkapja a pénzt, és akkor vagy a rászorulóra költi a pénzt vagy nem.

Nekem is ilyen apám volt gyerekkoromba, hogy megkapta utánam a pénzt, aztán elverte mindenre, alkoholtól kezdve cigin át. Meg neki mindig volt egy csomó ruhája, cipője, de ha nekem vagy a testvéremnek vagy anyámnak kellett volna valami akkor mindig azt mondta hogy sok volt a kiadása és nincs pénze.

Nem igazság hogy pont az olyanoktól veszik el azt a kevés támogatást is, akiknek a leghátrányosabb, legkiszolgáltatottabb a helyzete.

Meg tényleg azt hiszik hogy azt a támogatást majd teljesen a beteg emberekre költik el?! Úgysem tudnak mit tenni, ha lenyúlják a pénzt! Saját tapasztalatból mondom!

2014. febr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Előre kiterveltem 2004. nyarán miképp irassam a saját bankszámlámra, a saját Fogyatékossági támogatásomat ami 2003. tavasza óta indult be. Megfelelő alkalmat vártam meg ebben, 2009. Decemberében intéztem el több mint 26 évesen, 2010. Januárjától a sajátbankszámlámra megy.
2014. febr. 27. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!