Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyek azok a nevek, amelyek...

Melyek azok a nevek, amelyek egyáltalán nem tetszenek, semmi esetre nem adnád a gyerekednek, esetleg negatív érzéseket keltenek benned?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék provokációt, csak érdekelne, hisz annyi kérdés van nap mint nap, hogy mely nevek tetszenek, hogy most érdekelne, melyek azok a nevek, amik nem igazán nyerik el az itt válaszolók tetszését. Persze tudom azt is, hogy mindenkinek más a szép, így lehet, hogy az én kedvenc nevem például más számára szörnyű. (Van is ilyen, nem is zavar.)
2012. júl. 21. 15:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét neveket nem solrolok, de én nem adtam olyan nevet a gyerekeimnek, amely nevekkel voltak ismerőseim vagy épp valami kutyus vagy cicus használta. Nem szeretném, ha a gyerekemről az a másik személy jutna eszembe. Másik kizáró ok az volt, ha tucatév, azt sem szerettem volna, ha az óvodában vagy iskolában egyszerre többen is figyelnek a névre. Viszont az szempont volt a választásnál, hogy külföldön se nézzenek nagyokat, legyen ottani megfelelője. Hogy egy példát írjak azért arra, amit nem adtam volna: szép névnek tartom a Kirát, de így hívják a szomszéd kutyát is ;)
2012. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

A nagyon külföldiesen hangzó nevek nálam eleve kiesnek mindig valami filmszereplő jut eszembe róluk vagy ilyen óhatatlanul is kényeskedő nagyzolós benyomást keltenek bennem (elnézést kérek attól akinek ilyen nevű gyereke van) Vanessza Dzsesszika,Dzsenifer, Kiara, Kira, Mira,Amira, Amina,

A becézett vagy becézőnek tűnő nevet se adtam volna Panni Fanni Lili Panka Panna.

Nekem az ilyen hipermagyarkodó nevek is gázak mint a Örs, Tas Kund meg ilyesmi.

Ugyanakkor az elmúlt 5-6 év 10 leggyakoribb nevét sem akartam adni (Máté, Levente,Bence, Dávid, Márton,Anna, Hanna, Jázmin,Lili vonulat)

nem egyszerű belátom:)))

2012. júl. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék külföldről átvett, kiejtés szerint anyakönyvezhető nevet.

Olyan nevet sem adnék, amihez számomra negatív embert társítok.

Nem választanék olyant sem, ami csak egy kicsit tér el egy másik jelentésű szótól. Pl: Orália

Nem adnék olyant sem, amiről szinte mindenkinek 1 valaki ugrik be. Pl Adolf

Nem szeretem a tömegneveket sem, zavarna, hogy ha a gyermekemnek szólok és rajta kívül még több kicsi is felkapja a fejét.

Nem adnék gyümölcs és különböző testrész, égtáj, jelenség, ... stb neveket sem. Pl: Felhő, Eperke, Életke ...

2012. júl. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék becézett nevet, pl Dorka.

Nem tetszenek a szélsőséges külföldi nevek.

A "normál" nevek közül egyáltalán nem tetszenek és soha nem adnám a gyerekemnek: Marcell, Bence, Lili, Kíra, Kiara, Dorina, Dorottya, nem tudom megmagyarázni, ezektől rosszul vagyok, és nagyon bocs, ha valakinek itt így hívják a gyerekét.

2012. júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az anyakönyveztethető nevek 90 %-át nem adnám a sajátomnak!

Pl: Abiáta (még a gép is aláhúzta pirossal,hogy ilyen nincs a magyar nyelvben :-) ),Ajnácska,Ajnó,Ajra,Ajsa,Anissza,Arikán,Anica,Bebóra,

Béda,Begónia,Bejke,Béke,Belind,Barack,Barbarella,Barka,Bársony,Bársonyka,Baucisz,Bazilia,Egberta,Eija,Fadett,Fahéj,Fáni,Gajána,Galamb,Galatea,Galina,Gardénia,Géda,Géla,Gemella,Gemma,Génia,Nyeste,Nyina.. Ez csak pár picit sem bejövő név!


De csipegessetek bátran! : [link]



Üdv: Nagycsaládos

2012. júl. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát az anyakönyvezhető nevek közt vannak aztán cifraságok az biztos. :) Amúgy nálam van külföldi, ősmagyar, régi, modern, gyakori, ritka név is ami tetszik. De vannak tök átlagos nevek is, amiket soha nem adnék ,és el sem tudom képzelni másoknak mi tetszik benne, és mitől lett hirtelen felkapott. Például Zselyke. Persze az én lányom nevére is fújoltak már sokan, de úgy vagyok vele, hogy nem tetszhet mindenkinek minden név, és ez végül is jól is van így. Köszönöm az eddigi válaszokat, és mindenkinek ment a zöld kéz!
2012. júl. 21. 17:04
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem a külföldies (pl. Dzsesszika), a tucat (pl. Lili, Hanna), a feltűnősködő (pl. Leontin), a szappanoperás (pl. Hoszé Ármándó - igen, ismerek ilyen nevű gyereket), gyümölcs-zöldség-állat-használati tárgy vagy fogalmi (pl. Szederke, Zöldike, Őzike) neveket.


És azon kívül, amiktől rosszul vagyok személyes tapasztalatok, vagy szimplán első benyomás alapján (én is bocsánatot kérek előre is):

Rebeka, Laura, Ursula, Natasa, Ibolya, Flóra, Eszter.

2012. júl. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik exem, vagy férjem exének neve, a nagyon új hullámú ill. külföldről átvett kiejtés szerint írott nevek, a kisebbség körében népszerű nevek, a családban előforduló állatok neve, asszociatív nevek. Most ennyi ugrott be.

De nálunk nem volt kérdés a név, mert ami nekem kicsi korom óta tetszett az a férjem kedvenc női neve, így hamar eldöntöttük. Igaz, hogy "tucat" neve van a lányunknak, de nem érdekel. Ne a neve miatt legyen különleges.

2012. júl. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A külföldies és divatnevek kiesnek. Ami benne van a leggyakrabban adott 100 névben azt semmiképpen, de amitől konkrétan rosszul vagyok az Petra, Viktória, Ágnes, Réka, Hanna. Mindhez negatív embert társítok.

Nem adnék becézést és olyan nevet, amit kb kötelező becézni, mint pl Krisztina, amit mindenki Krisztiz.

Ritka és lehetőleg ősmagyar nevet fogok választani és igazából nem érdekel, hogy kinek tetszik és kinek nem. Lányok közül a Lelle, Villő, Geszte, Zsolna, Zolna tetszik, fiúból az Őrs.

2012. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Hetedik vagyok. Jó, hogy eszembe juttattad, a Petrát utálom talán a legjobban. :)
2012. júl. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!