Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek, ha valaki...

Ti mit tennétek, ha valaki feltenne a netre egy képet a gyereketekről a tudtotok nélkül, ráadásul negatív felhanggal?

Figyelt kérdés

8 hós kiscsajom van, mindenki mondja, hogy milyen szép, arányos baba, különösen kifejező nagy világosbarna szemekkel.

Ugyanahhoz a gyerekorvoshoz járunk az exférjem új feleségével (az ő kisfiuk 2 héttel fiatalabb a lányomnál). Jóban vagyunk, összejárunk bográcsozni is, ünnepekkor, stb. szóval én eddig úgy gondoltam, hogy példásan jó a viszonyunk, nincs féltékenykedés, vagy ilyesmi.

Na a lényeg, hogy a múltkor éppen ott volt az "új feleség" is a rendelőben, amikor kijött a dokinéni, és elkezdte dicsérgetni a lányom, hogy milyen különlegesen gyönyörű baba, és milyen gyorsan fejlődik, stb.

Mire néhány napja az egyik babás ismerősöm jelezte, hogy valaki feltett egy bizonyos fórum babás rovatában egy kérdést, hogy "ugye szerintetek sem olyan nagy szám ez a gyerek?" És az én lányom fotója virított ott, méghozzá a facebookról lelopva. (Csak a legközelebbi ismerőseim, barátaim, családtagjaim láthatják a képeimet!)

Gyorsan megnéztem, és tényleg az én lányom volt ott. Már a posztoló stílusából is az exem új felesége ugrott be, de amikor megnéztem a regisztrált e-mail címet, már biztos voltam benne. (Ugyanazt használja a facebookon is.) Ott acsarkodott az én gyerekemre, hogy szerinte nem is olyan nagy durranás, meg, hogy valójában elég ronda baba, mert túl aránytalanok a szemei a fejéhez, meg mittudomén még mit.

Nagyon pipa lettem!

A posztot és a fénykép linkjét töröltettem, de nem tudom, most mihez kellene kezdenem. A csajra olyan mérges vagyok, hogy vele tutira nem fogok beszélni, mert csak nyomdafestéket nem tűrő dolgok jönnének ki a számon. Szívem szerint bemártanám az exemnél, hogy beszéljen egy kicsit a párja fejével.


Ti mit tennétek? Totál elkeseredtem, mindig törekedtem a jó kapcsolatra.


2012. júl. 2. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ő ilyen sunyi, akkor én bizony rákérdeznék, hogy miért tette ezt, és ha haragszik valamiért, vagy gondja van, akkor mondja meg, beszéljétek meg. Szerintem minden bizonnyal az a helyzet, hogy jópofizik a szemedbe, de egyébként meg kivan rád a férje miatt, féltékenység, ilyesmi. Én megpróbálnám megbeszélni, már csak azért is, hogy tudjon róla, hogy lebukott előtted. Utána már biztosan nem tesz hasonlót, vagy ha mégis, akkor nem bratyiznék vele többet.
2012. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Múltkor itt is volt egy ilyen kérdés, sokan kérték is hogy töröljék, mert tök etikátlan feltenni más gyerekének a fotóját.


Tudom ez nem nyugtat meg, de ha valaki már ilyenre szánja el magát, hogy egy kisbaba szépségét megkérdőjelezi és ezt kiteszi netre is direkt, akkor nagyon önbizalom-hiányos, magányos, elcse.szett életű illető lehet!

Ez persze nem mentség arra, amit tett, de azt hiszem pokolian szomorú lehet az élete...és bizonyára még féltékeny is.


Én nem állnék vele már szóba, menjen a maga útján, foglalkozzon magával és gondoljon amit akar.

2012. júl. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Max annyit, hogy a legközelebbi találkozáskor megkérdezném
2012. júl. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát így hirtelen magam sem tudom, hogy mit tennék. De azt biztos, hogy letépném a fejét. Túl sok a perverz állat....nyilvánosra kitenni gyerek képet, ráadásul szép kislányét...ráadásul anyuka engedélye nélkül....


Nekem van olyan kép, amikor a kislányom és a barátnője koncerten táncolnak. Még azt sem tettem fel, pedig aranyosak. S miért? Mert a barátnő anyukáját nem kérdeztem meg és nem tartom etikusnak sem, hogy az engedélye nélkül mutogassam az én baráti körömnek az Ő kislánya képét, igaz pozitív felhanggal. :)


Egyébként ez nem visszaélés? Nem lehet valahogy ráijeszteni, ha még egyszer ilyesmit tesz bajba kerülhet?

Ezt találtam, van bűntetőügyi része is valahol, de nincs már erőm keresgélni...


"Fontos megjegyezni, hogy bárkiről csak saját hozzájárulásával lehet publikálni fotót a közösségi oldalakon, kiskorú személy esetében pedig mindkét szülő hozzájárulása szükséges, még családtag sem tölthet fel e nélkül publikus albumba fotót a gyermekről. Ez utóbbi azért fontos, mert elvált szülők esetén előfordul, hogy a képek körül vitás helyzet kerekedhet."

2012. júl. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a többi hozzászólást, lehet, hogy ugyanazt írták mint amit most én fogok.

Ne haragudj, de ez elég beteges a részetekről, hogy baráti viszonyt tartotok fent az exeddel és az új családjával!

Azért ex, mert az a múlt! A jelenlegi férjed mit szól ehhez a kapcsolathoz? Az én férjem biztos "kinyírna" ha a volt férjemmel ( 2 gyerekem apja)vinném bográcsozni.


Az ilyen kapcsolatokban valamelyik fél nem tud 100%-osan elszakadni a másiktól és ez megmérgezi a jelen kapcsolatot. Látod? Az élő példa mutatja, elég volt egy szikra a nőnek és már robbant is! Ki tudja mióta bájolog az arcodba miközben már rég a hátadba szúrta volna a kést. Még minidig féltékeny rád, jogos is, én is az lennék ha a jelenlegi férjemhez járna a volt nője.


Felejtsd el őket örökre és éld az életed a mostani férjeddel és kislányoddal, keress más barátokat! Én ezt tenném!

2012. júl. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, időközben beszéltem az exférjemmel, szóltam neki, hogy mi van. Kiakadt rendesen, azt mondta, megbeszéli otthon, aztán meglátjuk.


Kedves utolsó. Köszönöm, nem vagyok perverz, te viszont eléggé begyöpösödött lehetsz, ha képtelen vagy felfogni és elfogadni, hogy vannak, akik nem állatok módjára, acsarogva válnak el egymástól. Nem működött, szétmentünk, de ez nem jelenti azt, hogy egyből pfujjolunk egymásra. Ezt a férjem is megérti, eszébe sem jutott kitekerni a nyakamat, mivel az exférjem a legjobb barátja. (Még a válásunk után lettek munkatársak, az exférjem mutatott be neki a válásunk után 3 évvel.) És még mielőtt tovább mennél a konspirációkban, nem, egyszer sem tartottunk heccelésből gruppenpartit, sem másféle "perverz" dolgot. Barátok vagyunk. Nem kötődünk egymáshoz, mindketten boldogok vagyunk az új párunkkal, de ez nem indok arra, hogy megszakítsunk egy jó baráti viszonyt. Az egyetlen dolog, ami miatt az új felesége féltékeny lehet, az a házasságunk alatti két vetélésem, kötve hiszem, hogy ez elég indok lenne. Amióta elváltunk, soha nem közeledtünk egymás felé, nem is fogunk, mert értelmes felnőtt emberek vagyunk. Soha nem találkozunk kettesben, és a közös bográcsozásokat, egyéb összejöveteleket is hol mi, hol ők szervezik.

Nyilvánvalóan ezért akadtam ki a kérdésemben szereplő szituáción.

2012. júl. 2. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!