Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy gyerek a...

Mennyibe kerül egy gyerek a születésétől fogva?

Figyelt kérdés
Hogy mindene meglegyen, ami szükséges. Mindenféle tapasztalat érdekel.
2012. júl. 25. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, vannak e ismerőseid, akiktől kapsz ezt azt, magánorvoshoz jársz, a legújabb kismama divat szerint akarsz e öltözködni. Nekünk eddig kb pelenkaár, meg mosdatóárban van a gyerek, bár utálom az ilyen jellegű kérdésed, bár értem az aggodalmadat. Havi mondjuk durva 7000 ft. (ebbe pelus, fürdető, játék van), a többit kaptuk ismerősöktől, családtól.
2012. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Csak azt vettem meg amire úgy gondoltam szüksége lehet.

Nekünk nem is volt pelenkázó komódunk, a franciaágyon tettem tisztába.

Pelenkának sem a márkáját figyeltem, hanem hogy melyik a legjobb nedvszívó, nekem a gazdaságos pelenka szuper volt és olcsó is a többihez képest.

Babakocsit is akkor vettem amikor le volt árazva 25.000ft-ra.

Érdemes leárazáskor vásárolni, és csak azt aminek úgy véled hogy sok haszna lesz.

Ha már eszik akkor is olcsóbb ha úgy főzök hogy neki kiveszek belőle ami még nem fűszeres.

Turiban is szinte vadi új ruhákat lehet venni, amiket nyugodtan bekoszolhat.

Nem sorolom tovább mert nagyon sok mindent mondhatnék még, szerintem 1 nap sem lenne elég rá, de biztos kapsz még nagyon sok jó tanácsot anyukáktól.:)

2012. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ami nagyobb kiadás az a babakocsi, és az ágy. A többit időközben vedd meg. Ha használtan vásárolsz minden negyed annyiba kerül. És ha őszinte akarok lenni, olyan kevés ideig használ mindent, hogy felesleges, ha van akkor is magas kiadásokat csinálni. Fekvő babakocsit addig használ, míg nem tud ülni, aztán az ülőből már ki akar mászni... (az enyém egyébként utálta a fekvőt, nem aludt el benne, legtöbbször végig bőgte az utat, és csak otthon a kiságyába nyugodott meg. Egyébként ez nálad melyik fázis? Már pociban van úgy érdekel, vagy azon filóztok tervbe legyen e mostanában, vagy csak úgy érdekel? Szerintem ez olyan, mint az iskola kezdés... Ott is vannak egyszerű-olcsó fűzetek, és drága-csicsásak, de mégsem a külső számít, hanem hogy mit ír, hogyan ír bele a gyerek.
2012. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, csak kiváncsiskodom. Jók az anyagi körülmények tehát nem spórolás miatt kérdezem csak fogalmam sincs :) Havi 7000 Ft reális?
2012. júl. 25. 15:23
 5/13 anonim ***** válasza:

Nagy vonalakban leírom, nálunk mi mennyi(volt)

-kiságy: lehet szépeket olcsón találni, 10000Ft körül

(mi örököltük, érdemes körülkérdezni a rokonokat, ismerősöket; ha együttalszotok ez sem kell, nekünk is ráért volna fél éves kora körül, a rács leszerelésével 2 éves korig jó)

-"sétáltató"eszköz: nekünk nem volt sosem babakocsink, hordztam/om a lányom, egy kendő 6- 10000 Ft, és úszülött kortól tipegőkorig kitart, sőt több gyereket is kiszolgál

-egy csomag mini pelus(kb. 2000Ft), amíg le nem esett a köldökcsonkja, aztán mosható pelus: a mi készletünk 3 naponkénti mosáshoz kb.20 db pelus, plusz a tetrák: 40- 50 000 Ft- újszülöttkortól tipegőkorig jók(mi is azokat használjuk most közel 2 évesen amit piciként vettünk)

- bodyk, nadrágok, pólók, sapkák-: turiban szépeket olcsón találsz, az egészen kicsiket akár főzőmosással fertőtlenítheted

- őszi/téli babának 2 meleg kezes- lábas: ez is 3- 4000Ftból kijön ha szemfüles vagy

- kaja: anyatejes babánál nem kérdés:), hosszan szoptatott babánál szinte alig van idő, amíg nem adhatod neki, amit TI esztek, persze fűszerezés előtt külön választva és tej- tojás egyéb allergén dolgokra odafigyelve

Ha ezek megvannak, mindene megvan:).

2012. júl. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5ös vagyok, ami kimaradt: autós hordozó ha TI veszitek 15- 20 000 Ft de lehet szólni a rokonoknak, hogy borítékot kértek a Kicsi érkezéséhez, és akkor ez is kipipálva:).
2012. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
7.000 nálunk úgy volt reális, hogy tényleg csak az van benne , amit leírtam pelus, gyógyszertári fürdető (kb 150ft, ha felíratod dokival, meg némi csörgő), ha tápszeres, akkor azért a kiadások a duplájára is nőhetnek akár. Eza 7000 akkor stimmel, ha már a nagyobb kiadásaid megvannak.
2012. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azt értem. Autóm nincs, én is hordozni fogom babakocsi helyett, és turkálóból fogom öltöztetni ahogy magamat is. De amiket leírtatok nem horribilis összegek sőt. Csak mert sokan mondják, h milyen drága egy gyerek, pedig nem is az.
2012. júl. 25. 15:40
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle szülő van, igazából a játszótér az igazi szociótanulmány lesz majd. Van az a szülő, aki halmoz, mindenből a legjobbat, legmárkássabbat, van az aki keveset vesz, de az a legjobb legyen. Vannak azok, akik örökölnek, vannak akik tudják, mert van családi tapasztalatuk, hogy csecsemőnek fölösleges a legdrágább, vannak akik ingyen szereznek ezt-azt (karitatív szervezetektől). Sokféle szülő van, sokféle gondolattal. Fogyasztói társadalomban élünk, és azok akik pénzben mérik a gyereket, annak mindig drága lesz, és sosem lesz. Menj be egyszer egy márkahű bababoltba, lehet 300.000 ft-ért is babakocsit venni (majdnem megszólal), lehet 5.000-10.000-ért is használtan megfelelőt venni. Ennyi a különbség. Nézőpont kérdése a gyerek ára.
2012. júl. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem csak úgy "drága" egy baba, hogy sok mindent kell megvenni, hanem egyrészt úgy, hogy esetleg sok minden nagyobb kiadás bejöhet, ami nem biztos, csak van rá esély (tápszeres lesz mondjuk, akkor maga a tápszer, plusz a cumisüvegek, ezeknek a sterilizálása - bár én mindig kifőztem őket egy fazékban, ez kb. ingyen volt), másrészt csökken a bevétel, hiszen nyilván valamelyik szülő otthon marad vele, neki a bevétele eléggé lecsökken. De még ha arról is van szó, hogy mindkét szülő dolgozik tovább (igaz, ez itthon nem nagyon szokás), akkor meg kiadás az, hogy valahol a gyereknek lennie kell, amíg a szülők dolgoznak.

Na meg persze nagyobb korában már ott van az is, hogy csak megveszi neki az ember a jobbfajta cipőt, ha teheti, néhány jó játékot, amik drágák (most nem is a csoda-készségfejlesztőkre gondolok, de pl. a könyvek drágák, társasjátékok szintén, vagy mondjuk sporteszközök, pl. bicikli és társai). Sok dolgot meg lehet örökölni rokonoktól, ismerősöktől, de nem mindenkinek van erre lehetősége. Aztán meg én mondjuk elég spórolós vagyok, de vannak dolgok, amikből azért inkább megveszem az újat, nem csak azért, mert úgy érzem, hogy abból muszáj, hanem mert van egy elképzelésem, hogy mit szeretnék, és olyanja senkinek nincs használtban, muszáj akkor az újat megvennem.

De ott van még az is, hogy nekem a teljes ruhatáramat le kellett cserélnem szülés után, mert szélesebb lett a csípőm. Hiába fogytam le, az életben nem tudom már felvenni a régi nadrágjaimat, egyrészes ruháimat. Oké, hogy nem öltözöm hiper márkásan, de azért volt két kosztümöm, azok helyett muszáj volt újat vennem, mert néha ilyet is kell hordanom, használtan nem találtam megfelelőt, újonan meg tudjuk, hogy ezek nem olcsó dolgok.

Szóval ilyen téren azért vannak nagyobb kiadások. Nem a kedvedet akartam ezzel elvenni, csak fel kell készülni az ilyenekre, mert persze, sok dolgot ki lehet hozni minimál költségvetésből, de azért a legtöbben szeretnek legalább bizonyos dolgokból olyat beszerezni, ami nem a legolcsóbb, hanem azért kell, mert épp az tetszik nekik (vagy a gyereknek, amikor már nagyobb).

2012. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!