Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák/nők/lányok! Véleményet...

Anyukák/nők/lányok! Véleményetek szerint melyik a jobb: ha két testvér között csak egy év, ha 2-3-4 év, vagy ha 5, esetleg több év korkülönbség van?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat, véleményeket, indoklásokat szívesen fogadok.

Előre köszönöm a válaszokat!



2012. júl. 22. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem az egy év nagyon kicsi.Bár tény,hogy együtt nőnek fel.Neked is nehezebb fizikailag,hiszen egy 1 éves gyakorlatilag még nem sok mindent tud egyedül csinálni,és mellette ott lesz az "új" picur is,akit szoptatni,fürdetni stb kell.A 2 év már nem rossz,itt is együtt nőnek fel tulajdonképpen.Neked talán már picit egyszerűbb,hiszen a nagyobb már kezd önállósodni,és pl szopiztatni is nyugodtan tudsz,hiszen már kezdi lekötni a mese stb 3 év is jó,szerintem a kettőnél egy kicsit jobb.A nagy tulajdonképpen önállósult,bizonyos mértékig.Viszont 3 év vagy több korkülönbségnél az együtt felnövés fonalai már kezdenek szerteszakadni.Ettől függetlenül ez egy ideális korkülönbségnek tűnik nálam.Viszonylag együtt vannak,de mégis külön.A kisebb a nagyobbtól majd megtud bizonyos dolgokat kérdezni,amit tőlünk vagy nem mer vagy nem akar,a tesója jó útra tudja majd terelni,hiszen már ő kinőtt az ominózus kiskamaszkorból.
2012. júl. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

2 év korkülönbség van a gyerekeim közt,a két kicsi közt nem lesz csak 17 hónap. Én azt mondom,hogy az a jó,ha legalább 2 év van a gyerekek közt,1 részt,mert mire a kisebbnek pelust kell venni,addigra a nagy (jó esetben) már szoba és ágytiszta,ekkor még ha egyneműek,a ruhákat nem nagyon kell pakolgatni,spórolsz is,mert sok mindent nem kell megvenned,ha nem egy neműek,akkor is jó ugyan az a babakocsi,kiságy,és egy huzamban vagy otthon Velük,nem kell vissza szoknod a munkába,majd újra eljönnöd. Szerintem nyugisabb így! Szinte egyszerre nőnek fel,szerintem közelebb is kerülnek egymáshoz,mint azok a testvérek,akik közt nagyobb, 5-6 év,illetve több év van. Nagyjából egy érdeklődési körük lesz,így ha nagyobbak lesznek,és egy pénteki napon szórakozni akarnak menni,bátrabban elengeded Őket,mert vigyáznak egymásra. :-)

Igaz,hogy köztünk nagy a korkülönbség (nővéremmel 12 év,a nagyobbik bátyámmal 11,a kisebbik bátyámmal 5 év), de mi jól megvagyunk- mondjuk gyereknek a két nagy össze volt nőve,a kisebbik kicsit kívül állónak tűnt. Aztán megszülettem én,nővérem odáig volt értem,védett,ahogy tudott,mert nagyon vágyott egy hugira :-) Hát,én nem vártam meghívóra,jöttem :-D

Amikor nagyobb voltam- 16 éves- akkor kezdtünk a kisebbik bátyámmal úgy törődni egymással,mintha testvérek volnánk,addigra mindenki kirepült,csak mi maradtunk.A nagyobbik bátyámmal kissé idegenek vagyunk,de nem azért,mert nem szeretjük egymást,csak soha nem volt közös téma. Ha baja volt,meghallgattam szívesen,de amúgy Ő nem keres,én bele fáradtam,hogy mi megyünk,mi a szülinapjára,karira ha nem megyünk,de sms-t küldök,Ő (vagy is Ők) meg nem.


Üdv: Nagycsaládos

2012. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A 2 év különbség bejött nekünk....Sok mindenben van igaza az előttem szólónak.. :-)De a rosszaságot is negtanulja a kisebb sajnos és állandó a gyerekzivaj...

Ennyi idő szerintem kell.

2012. júl. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezek szerint a két év körkülönbség jobb, mint az egy...

2012. júl. 22. 23:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogy a rosszaságot ki kitől tanulja...nos,ezzel vitatkoznék-persze nem szó szerint!! :-)

Nálunk a legnagyobb a nyugis gyerek,a második amikor 9 hónapos volt,akkor megmondtam,hogy Ő fogja majd belevinni a nagyot a rosszba. Ott még nem tartunk,de a nagyon szupi nagyból,egy kevésbé szupi lett,aki "elfelejt" szólni,ha a 2. gyerkőc rosszat csinál. A nagy tudja,mit szabad,mit nem,Ő nagyon fajin gyerek,a húga kíváncsi természet,olykor-olykor a határokat feszegető :-) Úgy is mondhatnám,hogy igazi gyerek!

A gyerek zsivaj engem nem zavar,imádom,hogy nincs csend :-) Ha nagy ritkán leülök a tv elé,akkor elég rájuk szólni,hogy halkabban játszanak,vagy a saját szobájukba- ritka,ha a 2. gyerkőc hangosabb.

Ami még eszembe jutott,hogy a közlekedés miatt sem jó a túl kicsi korkülönbség. Egy két évessel-még ha totyogva is,de elindulhatsz bárhová (kis városban élünk,itt ellehet indulni),a "nagy" 2 éves már gyalogolhat. De ha kisebb,akkor testvér fellépőt,vagy testvér babakocsit kell venni,de láttam olyat újságban,hogy egy szék szerű kerekes valami volt a babakocsira rögzítve,direkt a "nagy" tesónak,amin ülhet... Ezek nem tudom mennyibe kerülnek. Van aki úgy oldja meg,hogy a babakocsi elejében ül a nagy,hátul a kicsi fekszik,elférnek,de ez sem mindenkinél oldható meg-részemről legalább is,kezdetben hordozót szoktam használni,mert a babakocsit nem tudom mindenhová bevinni,a gyereket nem szeretem kint hagyni. Így kicsit lehetetlen ez a 2 gyerek egy babakocsiban megoldás.


Üdv: Nagycsaládos

2012. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
1 év semmiképp, nem értem abban mi a jó, egyik gyerekre sem jut megfelelő idő, egyikkel sem lehet teljesen kiélvezni a babázást. Én 3 év-párti vagyok.
2012. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nálunk 7,5 év van köztük ami abszolút rossz!! és ráadásul egyik lány másik fiú. semmi jót nem tudok elmondani erről a korkülömbségről. és most jön a 3. gyerek (27 hetes vagyok) aki fiú így a nagy és a kicsi között 13 év lesz a két kicsi között 5 év. semmi jóra nem számítok...............
2012. júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
nekem bátyám 9 évvel idősebb nálam, és habár nem annyira szoros közöttünk a kapocs, mint például egy-néhány barátnőmnél ahol olyan 3-4 év a korkülönbség, mi nagyon jól megvagyunk így. mindig én voltam neki a kicsi hugi akire vigyázott, kérni se kellett, így szüleink is nyugodtabbak lehettek. a másik meg, hogy volt idő mindkettőnk felnevelésére, sőt, mire én megszülettem, bátyám már segíthetett ebben-abban. szóval szerintem ezzel sincs gond, hiába nem a szokványos testvér-viszony :)
2012. júl. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Közöttem és az öcsém között 8 év korkülönbség van, ami meglehetősen nagy, pszichológiailag közöttünk már nem kimondottam testvérkapcsolat van, hanem valamiféle "pótanya effektus", mivel sokat vigyáztam rá kiskoromban, és ezt én is érzem. De egyáltalán nem bánom.:) Nagyon szeretem az öcsémet, soha nem voltam rá féltékeny, valószínűleg azért, mert már elég nagy voltam ahhoz, hogy belássam, mennyivel több törődést igényel egy baba, mint egy már valamennyire önálló gyerek. Most 20 éves vagyok, az öcsém 12, és habár én már tulajdonképpen külön élek a családomtól, napi szinten beszélek vele, a bolondériáit is mindig először nekem mondja el "Anyáéknak el ne mondd!" felkiáltással. Amikor két éve "felvilágosították" a nagyok egy táborban (meglehetősen későn érő fiú, egy nagy gyerek még, de ez jó is így szerintem), akkor is engem hívott fel, hogy magyarázzam már el neki, hogy miért is jó a szex, mert szerinte az elmondottak alapján borzalmas lehet...:D Imádom a kis majmot.:)
2012. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2 fiam között 16 hónap van szeretik egymást nagyon az eleje volt nehéz,most már iskolások a kislányom és a legidösebb fiam között 8 év van ,kisebbik fiam és a kislányom között 6 év van mind a 3gyerekem szereti egymást jó testvérek.fiuk szivesen játszanak hugukal .
2012. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!