Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért rajzol ilyeneket? Ijesztő.

Miért rajzol ilyeneket? Ijesztő.

Figyelt kérdés
8 éves a fiam és azt vettem észre, hogy egyre többet rajzol. Nem nagyon foglalkoztam vele mert mindig is szeretett rajzolni. Van egy füzete, valamelyik nap belenéztem és kicsit durva dolgokat rajzol, nem tudom honnan szed ilyeneket. Sötét dolgokat rajzol és néha véreset, csontvázakat. Nem tudom hogy ez mennyire normális. Egyedül nevelem, anyja nincs. Mit mondjak neki?
2012. júl. 26. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Nemcsoda mivel már a rajzfilmek is tele vannak csontvázakkal, zombikkal, véres dolgokkal.
2012. júl. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Talán valahol látta, és nem tud mit kezdeni a negatív élménnyel. Vagy talán még azt sem tudja, hogy negatív vagy pozitív, csak hogy hatással van rá.


Szerintem éreztesd vele, hogy ijesztő, szomorú képek, és hogy neked nem tetszenek. Azt is megkérdezheted, hol látott ilyet. De ne felelősségrevonóan, csak érdeklődve.


De ha nagyon aggódsz, akkor az iskolapszichológusnak is beviheted, hogy szakértse meg.

2012. júl. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"az iskolapszichológusnak is beviheted"

Mármint a képeket. :)

2012. júl. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sok kissrác szeret ilyesmiket rajzolni: csontvázat, háborúsdit (cowboyok, lovagok, tankok, robotok...), ütköző, robbanó járműveket, sokfogú dinoszauruszokat... Ha aggódsz, első körben én a helyedben simán megkérdezném, hogy mesélje el a rajzát.
2012. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javaslom, hogy valahogy beszélgess el vele a rajzairól. Kérdezd meg, miről szül, kik a szereplők, stb. A válaszaiból sok mindent leszűrhetsz majd, hogy kell-e aggódnod (pl. a saját élete történéseit éli meg ilyen negativan, esetleg azonosul valami figurával), vagy egszerúen csak "vagányságból" rajzolgat ilyeneket, mert most van a szörnyes korszakában :)
2012. júl. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Én vámpírokat rajzoltam kiskoromban.Apám egyszer megtalálta és dühösen mondta hogy ilyeneket ne merjek rajzolni.Nem is mertem.Ami nagyon rossz volt.

Szerintem csak egy kicsit hozd szóba egy beszélgetésnél,de semmiképpen ne mond neki hogy nem kéne ilyeneket rajzolni,mert megijed hogy ezzel valami rosszat csinál.Akár rajzolhattok is együtt valamit.:)Mutasd meg hogy kell a dolgokat lerajzolni amiket még nem tud.:)

2012. júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
En kiskoromban a szerelmemtöl kaptam ilyen rajzokat es imadtam öket, pedig tenyleg veres koponyak meg szellemkastelyok voltak, de van akinek ez jön be :)
2012. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
anyukája meghalt? vagy csak elváltatok?
2012. júl. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem a mostoha fiam 8 éves, ő halál fejeket rajzol, engem is megrémiszt a dolog.De neki még az igazi anyja is rátesz 1 lapáttal ugyanis ő még ilyen cuccokat is vásárol neki, szülinapjára olyan tortát csinált neki pl.:S
2012. júl. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Meghalt.

Kérdeztem a rajzokról de nem nagyon mondott semmit. Még mindig ilyeneket rajzol.

2012. aug. 2. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!