Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért rajzol ilyeneket? Ijesztő.

Miért rajzol ilyeneket? Ijesztő.

Figyelt kérdés
8 éves a fiam és azt vettem észre, hogy egyre többet rajzol. Nem nagyon foglalkoztam vele mert mindig is szeretett rajzolni. Van egy füzete, valamelyik nap belenéztem és kicsit durva dolgokat rajzol, nem tudom honnan szed ilyeneket. Sötét dolgokat rajzol és néha véreset, csontvázakat. Nem tudom hogy ez mennyire normális. Egyedül nevelem, anyja nincs. Mit mondjak neki?
2012. júl. 26. 14:26
1 2
 11/12 eszta41 válasza:

A gyermekrajzok elemzésénél, értékelésénél nem azt nézi a szakember, hogy "felnőtt szemmel" mit ábrázol a kép.

Mielőtt megijedsz vidd el a rajzot szakemberhez, pontosan meg fogja mondani mi játszódik le a fiadban. Az sem biztos, hogy negatív. Viszont, ha mégis az lenne - szakember segítségével lehet segíteni rajta.

Ami mindenképpen pozitív - az, hogy odafigyelsz a gyermekedre. Ez ne változzon soha!

2012. aug. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

én kérdeztem, mi lett az anyukájával.

szerintem pont a halált mint tényt próbálja értelmezni, feldolgozni. ez enélkül is világos volt, de ha anyukája meghalt, akkor méginkább érthető, miért foglalkoztatja ez annyira. 4-5 évesen még csak azt tudják, h halál = elment és sosem jön vissza, de 7-8 éves korra már a halál körülményei is foglalkoztatják, meg a halál utáni állapot. abszolút semmi gond vele. hála istennek, ki tudja ilyenformán üríteni magából a feszültséget.

szoktatok beszélni az anyukájáról? ha nem, akkor kellene. még akkor is, ha nehéz és ő is nehezen nyílik meg. bizonyára tele van dühös kérdésekkel. értetlenséggel. te az apukája vagy, ugye? leginkább te segíthetnél neki, h helyretegye a fejében a nyomasztó gondolatokat. sokkal jobb lennél neki, mint a pszichológus.

2012. aug. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!