Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igazából lehet nem ebbe a...

Igazából lehet nem ebbe a témakörbe kellene írnom, de a számomra meghökkentő az hogy épp ebben a kérdéskörben találom/látom az ilyeneket. Mondjátok, miért kell mindent becézni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ilyenekre hogy:

csaszi (császármetszés)

vásizni (vásárolni)

És még tudnám sorolni,de egyszerűen már a "csaszi" szó is kiverte a biztosítékot.Értem én h a mai fiatalok és tinik körében ez divat,de hogy már családos anyukák is átvegyék....nekem kicsit érdekes.


Ja meg a szeri (szeretem) szó....vagy csak nekem furcsa és én vagyok elfogult?


2010. aug. 7. 22:26
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
77%
Ennél már csak a "tejci" a jobb(leírni is rossz érzés). Miért nem lehet normálisan írni és beszélni?! Mert beszédben egy csomóan selypítenek, aztán csodálkoznak, hogy a gyerek nem tud normálisan beszélni meg kimondani egyes hangokat...
2010. aug. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
100%

huh amiket itt felsoroltatok számomra hátborzongatoak. nem is használom őket

nekem már az is kiverte anno fiatal koromban a biztositékot h üdcsi :)


de én is szoktam firábbnál furább kifejezéseket olvasni. néha csak nevetek néha megborzongok


hol van a szép magyar anyanyelvünk???

2010. aug. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim válasza:
77%
Hát ezek tényleg szörnyűek de nekem nincsenek is olyan barátaim akik így beszélnek vagy legalábbis nem ennyire becézgetve.Nekem múltkor a barátnőm mondta hogy többet ne mondjam azt hogy köszcsi mert irritálja.Azóta valahogy leszoktam erről a hülye beszédről
2010. aug. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
73%

Ettől én is kiborulok!!!! A becézés borzasztó! Vannak szép magyarak szavaink, és ezeknek megcsúfolása amit a sok pics@ csinál belőlük!

A másik, ami itt kikészít itt az, hogy egyszerűen érthetetlenül írnak az emberek. Sem a helyesírási szabályokra nem figyelnek, sem a mondatszerkezetre, egyáltalán semmire. :(

2010. aug. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
71%
Utálom, utálom, utálom. A tej az tej, a kisbaba az x hónapos, főzeléket és gyümölcsöt eszik, tejet iszik, és hőmérővel mérem meg a lázát. És ebből nem engedek. Na jó, ha pisztolyt szorítanának a halántékomhoz, lehet, hogy nekem is tejcsit szopcsizna az öt hós babóm, na meg kapna mellé egy kis főzit, meg gyümit :)
2010. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:
:) huhhh
2010. aug. 7. 22:39
 7/56 A kérdező kommentje:
én 32 hetes kismama vagyok,úgyhogy még nem tudom,de lehet h ahogy cseperedik a gyerek ez "szakmai" ártalom:)
2010. aug. 7. 22:40
 8/56 anonim ***** válasza:
100%
Ez ma divat,és nem gondolnak arra,hogy a gyereket majd vihetik logopédushoz,ha ezeket hallja! A fürcsi,vagy a törcsi is szuper,de talán a "legszebb" az volt,amikor a gyerek ebédje töriburi volt! Az is jó,amikor az anyukák többes számban beszélnek. Pl.Mikor leszünk szobatiszták? Ilyenkor kedvem lenne megkérdezni,hogy az anyuka sem az még?
2010. aug. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
31%

na azért ne essünk a ló túloldalára

édes anyanyelvünkben azért vannak a becéző formák, hogy használjuk is őket


csak tudjuk a mértéket

2010. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
80%
Hát én is 15 éves vagyok,tehát tini,és mégsem röviditek,ugyhogy ne általánosits kérlek.én is utálom a mikor a barátnőim ilyen szavakat használnak,hogy:Szupcsi,szunyi,köszcsi,szivcsi,buszmegcsi stb...egyszerűen kiábrándítóak tudnak lenni.
2010. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!