Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, ha egy...

Sókristály kérdése:

Mi a véleményed arról, ha egy gyereknek sosem használják a keresztnevét, csak Öcsinek, vagy Huginak hívják?

Figyelt kérdés
2012. júl. 27. 16:18
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es! Mennyi idős a húgod? Másik kérdésem, hogy a suliban is Huginak hívják, vagy ott a keresztnevét használják?
2012. júl. 27. 16:33
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 vagyok, Hugi 28.

Suliban is tanár függő volt, a fiatalabbak Huginak hívták, az idősebbek a keresztnevén, de ez még általánosban volt, mert falun laktunk, mindenki ismert mindenkit.

Középiskolában már a keresztnevén szólították, mert ugye nem hallották azt hogy hogy is becézik, azok a barátok Angi -nak hívják.


Egyébként ha bemutatjuk valahol, azért nem azt mondom hogy ő a Hugom Hugi, hanem ő a Hugom Angelika:)


Mindenki tudja hogy hívják, de azt is hogy ki az a Hugi:)


Szerintem nem gáz az hogy valakit Huginak, vagy Öcsinek hívnak.


Én pl. Otthon anyuéknak Cukorom vagyok mai napig( gyerek koromban olyan kis édes voltam, na meg szerettem ancukorkát)

Van hogy ismerősöknek is így beszél most is rólam!


Barátnőm fia Picúr, vagy Manó, pedig már 6 éves, van egy testvére is, szóval most már nem ő a pici a családban, de mégis rajta maradt, és ha így mondja, tudom melyik gyerekről beszél!

2012. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

Én utálom. Azt is mikor anyukák mondják a nagyobb gyereknek hogy ne bántsd az Öcsit vagy add oda az Öcsinek szóval amikor ez a neve a gyereknek családon belül.

Sose hívom így a gyerekeimet egymásnak sőt nem is jön a számra, nem is használjuk így hogy az öcsid meg a hugid stb.

A gyerekeim (a nagyobban 5 és 3 ) furán néztek, nem értették a kérdést amikor kérdezték tőlük hogy na és ki van anya pocakjában öcsi vagy hugi??

2012. júl. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Én azért használom az öcséd, húgod kifejezést. Azért írtam kisbetűvel, mert nem névként használom. De időnként szoktam mondani, hogy "Tedd tisztába az öcsédet!" vagy "Hol van a húgod?"

Nálam hasonló kategória az ikrek megnevezés is.

2012. júl. 27. 17:03
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
számomra ez se nem undorító,se nem visszataszító,ugyanolyan becenév mint bármelyik másik ami rajtamarad valakin,csak ez rokoni kapcsolatra utal,más meg vmi tulajdonságra,pl Kopasz,Golyó,Manó,Tücsök,akármi. Becenév csak akkor ragad rajta valakin,ha hagyja.Tehát a felnőtt Öcsi bácsiknak így jó,így szeretik.
2012. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
De milyen érdekes, h külön nincs "Bátyó" és "Nővér" megnevezés! :) Azaz van, kisbetűvel, azt én is mondom, de milyen vicces lenne már, hogy "Báty, gyere már ide:) /Viszont ugye van "Öcsi, gyere már ide!"/
2012. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
69%

A Hugis vagyok:)


Igen, ahogy írták, rajta marad, mert nem ellenzi!

Nem gúnyoljuk, becézzük!

Nagynéném a becenevén szólítja a férjét, mert mikor megismerte, úgy ismerte meg, mindenki úgy szólította a baráti körben, és ez maradt rajta.

Akkor van a családban 2 azonos nevű férfi, anyukám öccse, és sógora, egymás mellett is laknak, ott is anyu öccsét a becenevén szólítjuk, hogy meg tudjuk őket különböztetni.


Nálunk nagyon sok embert becézünk:)

2012. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apámat hívja az anyja és a testvére Öcsinek, immár 50. éve:D persze használják a keresztnevét is, de sokszor szólítják Öcsinek. Evidens hogy azért öcsi, mert ő volt az öccs:) Nálunk csak azok szólítják így, akik vele nőttek fel illetve apám anyja-testvére. Egyébként mindenki más a keresztnevén.
2012. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi is Öcsinek szólítjuk az öcsémet! Mert nekem gyerekkoromban megtetszett és mindig így hívtam, aztán Anyura is átragadt! De csak mi ketten, mindenki más a nevén szólítja. Amúgy már 23 éves nagy ló, de nekem akkor is csak Öcsi marad!:-)

25/l

2012. júl. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszik.

A legjobb baratnomnek egy huga es egy occse volt. Es ok voltak az Ocsi meg a Hugi. Sose szolitotta oket a sajat nevukon, sot apuka,anyuka,nagyszulok es unokatestverek mindenki igy szolitotta oket. En voltam szerintem az egyetlen aki a nevukon szolitotta oket.

Mindig mondtam is anyukamnak (persze meg gyerek fejjel),hogy de jo,hogy nalunk mindenkinek "van neve" :)

Nekem van egy 3 eves fiam es O egyenlore az egyetlen unoka es a testvereimnek az egyetlen unokaoccse. Az egyik hugom mindig Ocsinek emlegeti. Mar mondtam neki,hogy neven szolitsa,ha lehet. Foleg,hogy szeptemberre varjuk a masodik fiunkat akkor O mi lesz? Kisocsi? :)

2012. júl. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!