Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, ha egy...

Sókristály kérdése:

Mi a véleményed arról, ha egy gyereknek sosem használják a keresztnevét, csak Öcsinek, vagy Huginak hívják?

Figyelt kérdés
2012. júl. 27. 16:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
7%

Ez nálam az a kategória, mint az XYné. Tehát nem úgy hívnak egy csomó asszonyt hivatalosan, hogy Farkasné Tamási Beáta, hanem Farkas Lászlóné. És ennyi. Nincs hivatalosan keresztneve, és ez RÉMES. Vagy amikor valaki úgy hívja mások előtt a kislányát, kisfiát, hogy a GYEREK. Elmegyek a GYEREKért az oviba, a GYEREK már megint nem akart aludni, stb...Még rosszabb, mikor ikrek vannak, és még csak nem is elmegyek a GYEREKEKért az oviba, hanem az IKREKért. Akkor még saját külön megnevezésük sincs szerencsétleneknek. A névadás azért alakult ki ősidőktől fogva, hogy az egyik ember megkülönböztetve legyen a többitől, mert saját külön személyiség mindenki, ezért nem hívjuk egy mást úgy, hogy hé, te! De mire jó a neved, ha nem is használja a környezeted, meg te magad sem?!

A becenév, az egy dolog, a Manó, Kukac, Gombóc, mittudomén, ezek valami SAJÁTOS tulajdonság miatt alakultak ki, az adott emberke kapta a becenevet, de pusztán azért a tényért, mert valaki második-többedik gyermekként született egy családba, egy tucatnéven hívni...nekem nem elfogadható. Úgy értem, az én családomban, én nem vezetem be, nem engedem.

2012. júl. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
48%
óóó....rettentő problémák...és lassan már olyan hangnemben írnak erről is mintha az abortuszos témához írnának.....azért vicces hogy ezt is valaki undorítónak, rettentőnek nevezi....komolyan mennyi mindenen fent tudnak akadni az unatkozó anyukák....
2012. júl. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Nem volt célom vitát szítani, egyszerűen kíváncsi voltam arra, hogy hogyan alakul ez ki néhány családnál, és hogy Ti, többiek hogyan vélekedtek róla.

Én nem ítélem el, egyszerűen furcsa számomra, ha valakinek szó szerint elfelejtődik a keresztneve. Mert ez a kérdés azokról szólt, akik valóban sosem használják az igazi nevüket, hanem megmaradnak Öcsinek, Huginak mindenki számára.

2012. júl. 28. 13:15
 24/26 anonim ***** válasza:

szerintem olyan nincs hogy valakinek egyáltalán ne használják a keresztnevét....

amúgy akkor ha megmarad ennek,akkor valószínűleg tetszik is neki....



meg nem a mi dolgunk.......

2012. júl. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Mi Huginak hívjuk jújj de jó nekünk jeee...


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik


Mi utáljuk,azért van a neve minek gázoljak bele a lelki világába?.


A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik


szóval aki nem ért egyet az inkább ne írjon ide többi meg ****le

2012. júl. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Kedves 25-ös! Nem tudom, ki pontozgatott, én biztosan nem. Ebből a játékból már régen kiszálltam, sem zöld, sem piros kezecskét nem nyomok. Ezt akár ellenőrizheted a toplistában is, ugyanis nincs pontom értékelésért.

Egy ilyen kérdésnél meg amúgy is butaság a minősítgetés. Ártatlan kérdésnek gondoltam, ami megmozgatta a fantáziámat, de úgy tűnik nincs olyan ártatlan kérdés, ami ne váltana ki indulatokat.

2012. júl. 30. 19:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!