Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelenleg munkanélkülin vagyok,...

Jelenleg munkanélkülin vagyok, kapok álláskeresési járadékot. Mielőtt ez lejár, szülni fogok. Folyamatosan biztosított voltam 2007 óta. Van-e lehetőségem arra, hogy egyből GYED-et igényeljek, vagy muszáj-e előtte a TGYÁS-t igényelni?

Figyelt kérdés
Ha valaki esetleg OEP-nél dolgozik, és tudna, ill. hajlandó lenne segíteni, konkrét adatokat is megadok priviben.
2012. júl. 29. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem igényelhetsz egyből Gyed-et. Miért akarod a Tgyást kihagyni?
2012. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha bemész az OEP-hez, vagy felhívod őket, megmondják!
2012. júl. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mikor szülsz? Illetve mennyi napod van hátra a munkanélküliből? Tgyást muszáj igényelni. Én is munkanélkülin vagyok,kapom az álláskeressésit,innen megyek szülni,tudok segíteni
2012. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, ma voltam bent az OEP-nél, úgy néz ki, hogy tényleg nem lehet kihagyni... Azért akartam egyből GYED-et, mert azt olvastam fórumokon, meg amennyire utána tudtam nézni az van, hogy a TGYÁS alatt nincs, vagy nem "olyan" a biztosítási jogviszonyom, ami jó/kell a GYED-hez. Konkrétan valaki egyszer azt írta, hogy nem kapta meg a GYED-et, mert a TGYÁS-sal "elúszott" az ahhoz szükséges biztosítása... Vagy valami ilyesmi. Nekem ez már túl bonyi... Na mindegy, végülis azt mondta az OEP-es ügyintéző hölgy, hogy igényeljem a TGYÁST 28 nappal a szülés várható időpontja (szept.5.) előtt, és amikor a TGYÁS lejár, akkor menjek vissza pár napra munkanélkülire (mert még jogosult leszek rá, mert nem telik le addig a 3 hónap jogosultság, ha most megszakítom) - és ezután igényeljem a GYED-et. Nem mondom, ezekért a pénzekért is rendesen meg kell dolgozni...
2012. júl. 30. 22:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen,jól mondták az OEP-nél,én is így csinálom. Én szeptember 7-re vagyok kiírva. Sajnos mennünk kell a pénzünk után :(
2012. júl. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!