Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanácsra lenne szükségem!...

Tanácsra lenne szükségem! Segíteni akarok az öcsémen de hogyan?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak már kiskoromba, anyuhoz kerültem. Apunak rajtam kívül még 4 gyereke van. 3 anyától. Az élete kisiklott, nem jön neki össze semmi. A legkisebb öcsém anyjával él most, a többi 4 gyerekét nem sokat nevelte, sőt semmit köztük engem sem. A kisöcsém 9 éves. Folyamat üti, dobálja, egyszóval agresszív vele, undorítóan beszél vele. Én már felnőttem, és leakarok ülni vele beszélni, hogy nem jó ez így. De félek hogy a kicsin tölti ki a mérgét. Én nem félek tőle mert max. megharagszik vagy megutál csak az öcsém féltem. Hogyan kell meggyőzni egy agresszív, türelmetlen, és lelki roncs embert arról, hogy a gyerek verése nem vezet semmihez? A gyerek anyja nem tudja megvédeni a fiát. Nekem a gyerekkorom egyszerűen maga volt a terror. (Nem apu miatt, mert ő nem foglalkozott velem). És nem akarom hogy az öcsém is így nőljön fel. Mit mondjak neki? Nem hiszem hogy szép szóval meglehetne győzni.
2009. júl. 17. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Jelenteni kell a gyámhivatalban a dolgot!Bár csodát ne várj,nekem ezzel az ún.gyermekjóléti szolgálattal is csak rossz tapasztalataim vannak!Ki kell emelni azt a kisfiút abból a környezetből!Ideiglenesen kérhetnéd talán az elhelyezését magadnál!?De ettől gázabb helyzetben sem szoktak beavatkozni az efféle hivatalok:((
2009. júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tudnál foglalkozni a kisfiúval, elvinnéd egy-egy délutánra, törődnél vele, elmondhatnád a maga szintjén, hogy apukád szereti, csak nem tudja, hogyan kell a gyerekekkel foglalkozni...
2009. júl. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!