Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha mégis terhes...

Mit tehetnék, ha mégis terhes vagyok? Ti hogy döntenétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Barátommal megszakítással védekezünk, soha nem megy el bennem. Soha nem is volt gond, azonban most pár napja késik a menstruációm és nem is érzem, hogy meg fog jönni. Két napja pedig hányingerem is van naponta elég sokszor, néha olyan kajáktól is, amiket megkívánok és szeretek (hányni sosem szoktam).

Nem hiszem igazán, hogy terhes lennék, de mit tegyek, ha mégis? Én nagyon szeretnék már babát, a párom sincs a gyerek ellen, de a körülmények most nagyon nem teszik lehetővé. Szüleimmel élünk egy albérletben, mindössze egy szobán osztozunk a párommal (szeretnénk különköltözni, de nincs rá pénz), a másik gond, hogy a páromnak munkája sincs egy jó ideje. Keres, jelentkezik, de vagy vissza sem jeleznek, vagy elutasító a válasz. Az én fizetésem kevés ahhoz, hogy albérletbe menjünk és még meg is éljünk belőle, a gyed pedig még kevesebb lenne. Elvetetni nem lenne szívem, bele is halnék, ha meg kellene tennem. Ti mit tennétek?


2012. júl. 30. 20:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%

Én nem szexelnék megszakítással, ha nem tudnám megtartani a gyereket.

Nem is értem, hogy lehet egy embernek ennyi esze.

Ha nincs pénz a gyerekre, akkor nincs pénz rá. Mondhatnám, hogy tartsd meg, mert az abortusz bűn meg stb., de ha nem tudsz neki kaját adni?

Esetleg add örökbe, de azt meg gondolom nem akarod...

Őszintén kívánom, hogy ne legyél terhes, de ugyan tanulj már meg védekezni, ha nem akarsz babát, vagy nincs lehetőséged arra, hogy felneveld!!!

2012. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%

Elöször is a megszakitás NEM védekezés, ezért könnyen lehetsz terhes. Ha nem engedhetitek meg magatoknak a gyereket, akkor rendesen kell védekezni, nem pedig a szerencsére bizni.


Most ha terhes vagy, két lehetöséged van

1. Megtartjátok a gyereket és nyomorogtok ti is , a szüleid is, meg a baba is.

2. Elveteted a babát és tönkremégy lelkileg, meg a kapcsolatodnak is nagy valószinüséggel vége lesz.

2012. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Tinker Bell ***** válasza:
94%

Nézd, egyszer sem biztos, hogy terhes vagy. Ha mégis, akkor sem gondolnám, hogy azt a végzetes döntést kellene meghoznod, hogy abortuszra menj. Hiszen bőven van még idő a gyerek születéséig, addig találhat a párod munkát. Ha esetleg eddig válogatottan jelentkezett volna a melókra, akkor most válogatás nélkül beadja mindre. Továbbá, ha most kiderül, hogy babátok lesz, akkor (tudom, nem könnyű, ha amúgy is a szüleiteknél éltek) még jobban összehúzzátok a nadrágszíjat és nagyon sokat spóroltok. Nyilvánvalóan a szüleid is meg fogják érteni, hogy miért nem adtok annyit a kosztpénzbe.

Ha nem vagy terhes, akkor tényleg kezdjetek el védekezni.

2012. júl. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%

Először is, ha már pár napja késik, csinálj terhességi tesztet. Az, hogy itt hezitálsz, hogy mit tegyél, nem segít rajtad.

Ha negatív a teszt, akkor vársz, hogy megjöjjön, pár nap múlva megismétled, tanulsz az esetből és rendesen védekezel.

Ha pozitív, elmondod a párodnak. Aztán felkerestek egy nődokit, aki megerősíti a terhességet és elmondja a lehetőségeket, azt is, mivel jár egy abortusz.

Leültök és megbeszélitek. Ti, nem mi. Vadidegen embereknek hagy ne kelljen már a ti gyereketek sorsáról döntenie.

2012. júl. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 szofi2009 ***** válasza:
82%

szia


9 hónap elég sok idö addig biztos talál valami munkát a párod. Neked van és az a fontos. A szüleid biztos segitenének és ha tudtok dolgozni mert van aki segit az sokat számit.Szerintem ne gondolkodj az elvetetésen mert ha vártok késöbb sem lesz könnyü de most fiatalon még jobban birjátok az akadályokat leküzdeni.A gyereknevelést nem babáknál hanem iskolás gyerekeknél érzitek meg jobban. Nagyon sok mindent meg lehet venni használtan és annyi felesleges dolog van amire igazán nincs is szükség.Ha stabil a kapcsolat és mindkettötök szeretné akkor vágjatok bele,sok örömötök lesz benne.

2012. júl. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Szüleim biztosan segítenének, ez nem kérdés. Babaholmikat szerezni sem lenne nagy dolog, rengeteg kisbaba van a családban. Azt is tudom, hogy sok mindent meg tudok oldani, ahogy eddig is megoldottam.

Amitől leginkább tartok, hogy a párom boldogtalan lenne az időzítés miatt. Most folyamatban van egy munkajelentkezés, már a visszajelzésre várunk csak. De akkor sem vagyok benne biztos, hogy ő ezt szeretné. Én viszont megölni nem szeretném.

2012. júl. 30. 20:33
 7/20 Tinker Bell ***** válasza:
64%
Ettől ne félj! Biztos vagyok benne, hogy örülne a hírnek ha bejelentenéd, hogy pozitív a teszted =o)
2012. júl. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

Boldogtalan lenne a párod? Szegénykém! Gondolom, a gumi felhúzásánál is boldogtalan lett volna. A gyerekcsináláshoz ketten is kellenek és ha jól tudom, ő is ott volt! Neki nem kell felfeküdnie a műtőasztalra...

Erre mondta a nagymamám, ha kitakartad, takard is be!

Ezért írtam, csinálj tesztet, tudj pontos eredményt és utána hozzátok meg a döntést. Találgatni nem érdemes, feleslegesen idegeskedsz, lehet, már amiatt késik. Akár most is elugorhatsz, Tesco, nagyáruházak nyitva, tesztet ott is kapsz. Vagy reggel ugorj be egy patikába vagy drogériába, de könyörgöm, csinálj egy terhességi tesztet!

2012. júl. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Tinker Bell ***** válasza:
53%

Miért kell szapulni bárkit is? Nem az volt a kérdés, hogy kinek mi a véleménye a megszakításról, meg a kérdezőről, vagy esetleg a párjáról...


Nyilvánvalóan nem a válaszaitok alapján fogja eldönteni magában a kérdést, csak egyszerűen beszélni szeretne erről valakivel...


Azt hiszem ez a funkciója ennek az oldalnak, nem pedig az, hogy mindenkit ott tiporjunk el, ahol éppen áll...

2012. júl. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%

Erre a kérdésre nem lehet jól válaszolni :-(


Én is így jártam, pedig nem vagyok már fiatal, gyenge pillanat volt... amelyből egyébként előtte is volt sok, de most bejött a baba. Sajnos én egyedül maradtam a babával, a párom nem akarta, egyedül hagyott minket.


Fontos!!! Ha úgy érzed, nem tudnád elvetetni, akkor ne tedd, mert abba tényleg tönkre lehet menni. Akiben ilyen érzelmek vannak a babával kapcsolatban, annak tényleg százszor meg kell gondolnia egy abortuszt.


Ha a párod is akarja a babát, akkor pedig mindent bele, vállaljon el bármilyen munkát (akár közmunkát is)

Én biztosan ezt tenném.

VISZONT!! Saját tapasztalatból mondom, hogy nagyon sokba van egy kisbaba. Sok lemondás és folyamatos gondolkodás. Nem hiszem, hogy nyomor várna Rátok, a családotokra és a kisbabára. szintén saját tapasztalat, hogy csak akarni kell és szülői segítséggel, akár Te is vállalhatsz munkát. Én pl. a kisbaba két hetes kora óta dolgozom, nem mondom, hogy könnyű, de még mindig jobb, mintha nem tartom meg.


Fontos!!! Ez az én véleményem, én életem. Szerettem volna gyorsan leírni, hogy mindent ki lehet bírni, ha van Bennetek elég erő és kitartás. Illetve persze nagyon fontos a szülői segítség, de védőnőd, családsegítő is segít, lehetőségeket keresni a túlélésre.


Na mindenesetre nagyon szurkolok Nektek.


Remélem megírod, hogyan végződött az esetetek, akár priviben is!!!

2012. júl. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!