Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan aki inkább a vizet...

Van olyan aki inkább a vizet preferálja és nem a cukros teákat?

Figyelt kérdés
mármint gyerekeknek adni
2012. júl. 30. 23:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte mindig ezt adok a gyerekeknek (1,5 és 6 éves). Én is szinte csak ásványvizet adok, nálunk ez a természetes szomjoltó.

Szerencsére soha nem is volt gond, mindketten szeretik a vizet.

2012. júl. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt olvastam erröl, h szokas kerdese. Valamiert az ember termeszetenel fogva mintha hajlana az edes izre, bar ezt összefüggesbe hozzak a terhesseg alatti erkezessel, vagy meg gyakrabban az anyatejre emlekeztetö izvilaggal is. Viszont egy kiserletben, intezetis gyerekeknek (? igy emlekszem legalabbis) 5-6 eves korukig egyaltalan nema adtak csokit, es allitolag a nagyobb reszük (70-80 %) meg ki is hanyta (!), es senkinek sem izlett.

Csak persze, mire manapsag eljutunk 5 eves korig, ezt a szintet eleg nehez megvalositani, tekintettel a rokonok szülökkel valo együttmüködesi kezsegere. Jo, ha szoptatas alatt megalljak, hogy nem tömik edesseggel a gyereket.

Erdekes, mai 70-es korosztalyban van meg, aki sosem eszik edesseget, es a nagypapamra is ugy emlekszem, sosem evett - talan, mert gyerekkent nem szoktak meg?

Meg az 1950-es evekben is a süvegcukor nevü kristalycukorsüritmeny es a tüzhelyen hazilag piritott cukorbol keszült karamellas cukor volt talan egyedül edesseg a gyerekeknek, össze se lehet hasonlitani a mai kinalattal.

2012. júl. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Preferálnám én szívesen a vizet, de a babám másképp gondolja. Nem volt hajlandó meginni a vizet még a 40 fokban sem, pedig tényleg szomjas volt. Csak a teát, és azt is csak akkor, ha édes.

Nyírfacukrot teszek a teájába, úgy tudom az kevésbé egészségtelen és nem károsítja annyira a fogakat.

2012. júl. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%

Én.

Persze anyám szerint kínzom azt a szerencsétlent, mert neki alap a cukros tea.

2012. júl. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Én is vizet iszok szomjoltásra. Szerintem az egészségesnek kikiáltott Kubuk teák meg üveges narancslevek amiket a gyerekekbe öntenek az valami szörnyű. Egyébként az ízlés szerintem tanulható dolog...
2012. júl. 31. 01:27
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is vizet adok, bár érdekes a lányom babaként a teát meg se itta, csak a vizet meg a gyümölcslevet, így a mai napig ezeket issza, bár most már szereti a teát is, kb havi 1szer iszik azt is. :)
2012. júl. 31. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
53%

Igen, anyám is így gondolta, hogy az ízlés tanulható. Emlékszem, akkor is tuszkolta belém a tökfőzeléket, amikor már öklendeztem tőle. Úgy gondolta így majd megszeretteti velem. Hát nem jött be, azóta is rosszul vagyok a tökfőzelék szagától is.

#3-as voltam.

2012. júl. 31. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Amióta kibújt a legelső foga, csak a víz van. Megszokta, megszerette, kb. egy napig volt ellenállás, aztán itta is, mint a kisangyal. Igaz, nem negyven fokban kezdtük el a vízre szoktatást. Tíz hónapos, múltkor kaptunk egy üveg gyümölcslevet a mamától, a végén én ittam meg, mert neki nem kellett. Pedig alapból szereti az édeset, nagy ritkán, ha mi felbontunk egy tábla csokit, ő is eszik egy falatnyit, neki is jár belőle.
2012. júl. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Az en fiam is csak vizet iszik. Mi direkt erre szoktattuk. Mi a szulei is szinte csak ezt iszunk. Teat egyikunk se szereti, en pont gyerekkoromba utaltam meg az allandoan tul cukrozott teat.

Neha kap 100%-os almalevet vagy narancslevet de 10 alkalombol 9-szer vizet ker helyette.

2012. júl. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Én igen, de a babáim nem. Nem tudom hogy lehetne szokás kérdése, mikor a kórházban eleinte mindketten csak vizet kaptak (volna, ha hajlandóak lenyelni). Az enyhén cukros víz viszont fogyott. Azóta már hajlandóak vizet is inni, de közel sem annyit, mint kellene. Úgyhogy 1000x inkább egy kis halvány szörp a nagyobbnak, és halvány babatea a kicsinek, mint a kiszáradás.
2012. júl. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!