Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan aki inkább a vizet...

Van olyan aki inkább a vizet preferálja és nem a cukros teákat?

Figyelt kérdés
mármint gyerekeknek adni
2012. júl. 30. 23:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Egyébként a szirupszerűen édes és műízű dolgokat meg némelyik 100% gyümölcslevet én magam is utálom, úgyhogy olyat nem adok nekik, ezekre tényleg rá lehet kapni. 10 voltam újra.
2012. júl. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Én kizárólag vizet iszom, nem azért, mert így "szoktattak", gyerekkoromban volt otthon mindig házi szörp meg karamellás tej is, mégis a vízre kattantam rá. A kisfiam viszont egyelőre nincs oda érte, nyáron még csak megissza, de télen, ha kevésbé szomjas, volt, hogy egész nap SEMMIT nem ivott, ha csak vízzel kínáltam. Akkor úgy határoztam, hogy nem fogom az elveim miatt tönkretenni a veséjét, azóta kap teát (megpróbálom minimális cukorral, ahogy még pont megissza), almalevet hígítva, ha pedig dm-be megyünk, ott vehet Kubut, ez 1-2 hetente van. Én is jobban örülnék a víznek, de jelenleg ez van.
2012. júl. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Én szeretném ha 2 éves fiam vizet inna,de sajnos rá lett szoktatva az édes ízre miután kiderült én kínzom,mert nem adok neki édességet és cukros dolgokat.Amióta kap ilyeneket az étvágya is rosszabb és most probálom vissza szoktatni fokozatosan vízre,nehéz dolog én ha újra kezdhetném nem érdekelne mit mondanak mások.
2012. júl. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Télen csak a babateát itta, a vizet nem. A teát így is finomnak éreztem, nem cukroztam, gyönyörűen itta. Megérkezett a tavasz, a meleg, azóta csak víz van.

Néha vannak kivételek, amikor 39 fokos láza volt, akkor cukros-citromos teát ivott, hogy igyon. Amikor a nem eszek semmit időszaka van, akkor szoktam 100%-os gyümölcslét adni neki, de kb. 1 dl csúszik le, az is nehezen, kortyokban.

Múltkor a szomszédnál uzsonnázott, ott kapott gyenge szörpöt, ízlett neki, de itthon nem kap, a bölcsiben sem fog. Limonádét én kínáltam neki a nagy kánikulában, az se csúszott.

Egyébként nem szereti se a macikávét, kakaót, karamellát, semmit. Vagy víz, tej, tejital, vagy inkább nem is iszik.

2012. júl. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
50%

Például én.

Rosszul vagyok attól, hogy a legtöbb helyen még mindig a szirup tea az etalon.

A bölcsiben is ez volt. Aztán sokkot kaptak, hogy a gyerekem vizet kér az ebédhez. Micsoda dolog már :-)

Mondjuk a vezetőnő álláspontja is siralmas volt, mert szülőink közölte, hogy szomjoltásra: limonádé, tea, gyümölcslé és ha ez sem elég még kaphatnak vizet a gyerekek.

No comment.

A lányomnak sosem adtam cukros teát, amikor az én gyümölcsteámat kóstolta meg 2 évesen, nem ízlett neki. Pedig amúgy édesszájú.

Ismerős gyerekeknél gyakran hallom az anyukákat panaszkodni, hogy nagyobb korban a gyerek nem iszik vizet. Nem hát, ha a cukros löttyre szoktatta rá.

De ez az én véleményem.

Szóval víz.

2012. júl. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban csak cukrosan ittam meg a teát. De rájöttem, hogy anélkül is nagyon finom, sőt még jobb is(gyümölcsteák, egy-két gyógynövényes is kifejezetten ízlik) A palástfű viszont egy kis kanál cukor nélkül nekem sem ment le, csak nagy nehezen. Viszont a csapvizet nem tudom meginni, annyira büdös és sárga itt mifelénk! ásványvíz! Szentkirályi, mizse, és naturaqua amit venni szoktunk, attól függ melyik az olcsóbb éppen :) hogy a babámnak mit adok majd? Nemtudom még, de cukros löttyöt biztos nem!
2012. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Hát én is csatlakozom akkor a vizesekhez :) Mondjuk, én nem tartanám főben járó bűnnek ha inna néha néha mást is de kisasszonynak nem kell :P Így örülök nagyon hogy nem kellett megfeszülnöm ezért! Mondjuk előre félek az ovitól, képzeljétek itt Nyíregyházán az egyik oviba barátnőmnek azt mondták hogy sajnos nem iszik egész nap a gyerek, nem kell neki se a tea se a gyümölcslé.... :O Erre barátnőm mondta, hogy mert csak a vizet szereti a gyerek.... Óvónő válasza az volt, hogy akkor szoktassa a gyümölcslére mert a többség is ezt issza csak miatta nem fognak vizet inni :O Hááát le esett az állam..... nesze neked egészség :(
2012. aug. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Mostanság én is azzal próbálkozom inkább, miután rájöttem, hogy a kislányom étvágya, ami egyébként sem nagy, sokkal rosszabb a teaivás, limonádé után. Igaz, akkor beteg volt, meleg volt: inkább teát kapott kis cukorral, citrommal, csak ki ne száradjon. Vagy 2 hete álltunk rá kizárólag a vízre, azóta jobban is eszik. A megivott mennyiség nem annyi, mint teánál, de még így is elég, mert ha szomjas, azért iszik szépen.

11 hónapos - 3 hónapja nem szopizik, addig szinte el sem fogadott egyéb folyadékot.

Ha vevő lesz rá, a víz lesz a jó barátunk. Apával együtt mi is szinte kizárólag azt iszunk. Most gondolkodunk vízszűrő kancsón, hogy ne kelljen a flakonokkal bíbelődni.

2012. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
kb 2,5 éves koráig kizárólag babavizet ivott,majd néha csináltam neki gyümölcsteát,de épphogy egy pici cukorral,de volt,hogy anélkül. Szóval nagyon kevés teát ivott eddig,most 3 éves. Inkább az ivólé megy az ásványviz mellett,de a 100%-os gyümölcsleveket veszem neki,amiben nincs cukor.
2012. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Víz!!!!

Annyi a titok, hogy meg sem kell vele kóstoltatni mást. Ha nagyobb lesz akkor majd kér. Ráér.

Mondjuk az én babám 6 hónapig csak anyatejet ivott. Még vizet sem. Pedig nyári baba. Most 13 hónapos és anyatejen kívül csak vizet iszik.

2012. aug. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!