Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan aki inkább a vizet...

Van olyan aki inkább a vizet preferálja és nem a cukros teákat?

Figyelt kérdés
mármint gyerekeknek adni
2012. júl. 30. 23:36
1 2 3
 21/26 TKI Ibolya ***** válasza:
0%

VÍZ!


3 gyerekem van és csak vizet isznak.Én még nem találkoztam olyan gyerekkel aki ne szeretné a vizet és úgy jött a világra,hogy csak az édes teát szereti.Persze ha megkínálják teával akkor persze,hogy azt választja a baba és nem a vizet.

2012. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Hát akkor te még nem találkoztál az én gyerekemmel. Mi sem édes teával kezdtük, sokáig próbálkoztam a vízzel, a 40 fokos kánikulában is, mégsem volt hajlandó meginni, csak a teát, mostanában már azt se nagyon, csak a gyümölcs leveket.
2012. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 TKI Ibolya ***** válasza:
55%

Ne haragudj de én erre nem lennék büszke! Azt azért te sem gondolod komolyan hogy ha nem adtál volna neki teát és gyümölcs levet akkor nem itta volna meg a vizet?!Amíg babák voltak a gyerekeim addig csak szopiztak utána csak víz és érdekes eszükbe sem jut fintorogni rá.Ha nem fogadták el akkor kínáltam őket később vízzel.

Már csak azért sem tartom szerencsésnek a cukros innivalót ,mert nem jó a fogaknak,semmi hasznos nincs bennük ,árt a súlyuknak és annyi túlsúlyos gyerek van.Még az étvágyukat is elveszi.

De ahogy olvastam a hozzászólásokat nem vagyok egyedül a véleményemmel!

Egyébként mindenki azt ad a gyerekének inni amit jónak lát!

2012. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Büszke? Ki mondta, hogy az vagyok? Azért nem fogom magam elásni, meg a gyereket se, amiért nem issza meg a vizet. Inkább hagytam volna, hogy kiszáradjon? Azért nem kell átesni a ló túlsó oldalára
2012. aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Barmilyen furcsa is, vannak olyan gyerekek, mint a 22-es valaszoloe, ez nem olyan fekete-feher, mint ahogy sokan -csupan a sajat gyermekük/eik tapasztalata - alapjan gondoljak.

Tesom kisebb gyereke egyszer annyi ideig nem ivott, hogy az orvos csak infuziora beküldte a korhazba! Kb 3-4 eves volt akkor. Szerencsere, nalunk ilyen durva meg nem volt!

Tesom is ugyanugy "vizes", mint en, es ha mar mas, akkor minel egeszsegesebb, tartositoszermentes...stb. Mivel elöször 19 honapig szoptattam, mellette nem igazan volt mas folyadekra igenye. Azota a nagy hösegekben amikor szolok, h igyon, jo, ha egy kortyot iszik, igy huzzuk ki a napot. Majd lefekves utan 2-3 dl-t egy huzamban, neha többet is. Ja, itthon vizet, persze hogy vizet... Nagymamaktol csak cukros üditöket kap, akik mar alig vartak, hogy befejezzem a szoptatast (mert mondtam, hogy addig nincs mas folyadekigenye vizen es anyatehen kivül), abbol minden gond nelkül megiszik egyszerre 2 db 2 dl-eset egymas utan. (Pedig csak havonta megyünk kb hozzajuk, ök meg nem jellemzö, hogy jönnenek, tehat nem erre "tartalekol".) A vezetö ovonö velemenye, h szüksegük van az edessegre, igy ott is cukros üditöket kapnak.

A szoptatas befejezese ota itthon tölem a viz mellett csak 100 %-os narancslet, gyümölcsleveket kap, higitva. Apa persze vesz neki Kittis es Miki egeres meg hasonlo flakonos cukros vizeket is, hiaba beszelek neki ujra es ujra, es persze most mar sajat akarata is van.

Tea: kisbabakent sosem itta meg a kamillas, edeskömenyes teat (hasfajasra), es kesöbb sem az edesitetlen teakat. Kiköpte azt az 1 kortyot. 2 evesen probaltam mezzel: nem, pedig külön a mezet, mezes kenyeret szereti. En zöldteat iszok izesites nelkül, ö ezt sem. Bezzeg az automatabol, amikor egyszer cukrozott-citromles feketeteat vettem, egy korttyal megkinaltam, majdnem az egeszet megitta!


Összefoglalva: en is a kegyetlen szerepeben vagyok bemutatva a gyermekemnek, raadasul, mivel a környezet ennyire ellentetesen all hozza, a tiltasom csak vonzobba tenne, amit igy se, ugy se tudok megakadalyozni, igy legalabb nem tiltom. Tehat tovabbra is az egeszsegesebbet adom, de ö megsem csak azt kapja.


2.

2012. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, nem olyan fekete-fehér ez a dolog. És aki már teát ad a gyereknek, biztosan nem az első, 5 perces próbálkozás után adta, hanem egy hosszabb folyamat eredménye volt.

A mi családunkban is került már gyerek kórházba, mert nem ivott egy napig folyadékot, igaz, neki akkor megsérült a foga egy esésben, és semmit nem volt hajlandó a szájába venni. Viszont miután egy napig nem ivott minden erő ellenére, már az infúzió jött. Csak azt akarom ezzel kifejezni, hogy az ivás, folyadékpótlás nem játék, és ha már olyan "megátalkodott" gyereke van az embernek, hogy nem hajlandó a vizet minden erőfeszítés ellenére sem meginni, akkor a tea, vagy hígított gyümölcslé még mindig jobb megoldás, mint a kiszáradás, pláne a nagy melegben.

Ne ítéljük el a másikat.

2012. aug. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!