Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az örökbefog...

Mi a véleményetek az örökbefogadásról?

Figyelt kérdés
2009. júl. 18. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép megoldás a családalapitásra, ha megfelelő alkatok rá a szülők, és ha tényleg foglalkoznak rendesen az örökbefogadott gyerekkel. Nekem szimpatikusabb, mint egy ezredik lombik próbálkozás, vagy mint a béranyaság. Ha nagy házam lenne, és be tudnánk vállalni több gyereket is, én már régóta gondolkodom ezen, hogy akkor örökbe is fogadnék egy kicsit.
2009. júl. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nagyon sokan ódzkodnak tőle, hiszen azt sem tudod, hogy ki fia, borja.

Viszont ma már létezik a nyílt örökbefogadás, ahol végig tudod kísérni az egész terhességet, ismered az anyukát, tudod, hogy esetleg milyen betegségei voltak/vannak... ezt nagyon jó dolognak tartom. Van is egy ismerősöm, aki így várja a babáját, majdnem olyan, mintha ő lenne állapotos.

2009. júl. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerős család szokott magához venni gyerekeket, bár nem örökbe, hanem átmenetileg, de nagyon csodálom őket, hisz gyakran ezek a gyerekek nagyon hálátlanok. Hazudoznak és hát inkább nem sorolom. Mégis tudják, hogy nekik náluk jobb helyük van, mint a családjuknál vagy a gyermekotthonban. Hasonló ehhez az örökbefogadás, de sokkal nagyobb elkötelezettséggel jár. Ott már nem lehet őket visszaadni, hogy 'bocs, de inkább nem'. Ezért jó át kell ezt gondolni. Viszont mindenképpen egy nagyon nagy dolog. Hisz nem csak a szülők kapják meg azt, amit természetes úton nem tudnak (vagy nem akarnak), hanem egy rossz sorsú gyereken segíthetnek, adhatnak esélyt arra, hogy egy sokkal jobb élete lehessen. Tanulmányom során már voltm párszor gyermekotthonban. Némelyik borzalmas! Mind a hely, és bizony nem ritkána velük foglalkozó nevelők is!

Szóval én jobbára a gyerek szempontjából nézem és bizony ez egy óriási dolog. Kiemelik egy borzalmas helyről, foglalkoznak vele, megadnak neki olyan dolgokat, amikről max csak álmodozhatott!

Én mindenképp décsérem ezeket a szülőket!

Hogy ki fia, borja? Szerintem nem ez számít! Lehet hogy ez a kedves válaszoló arra gondolt, hogy lehet hogy egy putriból jött, mocsokban, koszban élő cigány gyerek!? Nos meglehet, hogy ő sokkal jobban meghálálja a gondoskodást!

2009. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem erre gondoltam :) Az én rokoni körömben is van olyan, aki hivatásos nevelőszülői státusszal rendelkezik, náluk öt gyerkőc van, van köztük "putris" is, bár ők nagyon kicsi korukban kerültek a rokonékhoz, de már most örökre hálásak. Viszont az egyik nagy lányt vissza kellett adni, mert nagyon sok zűr volt körülötte és már a kicsikre is veszélyes volt, szóval nála beigazolódott, hogy a vér nem válik vízzé...

Én elsősorban az egészségügyi háttérre gondoltam, hogy nem tudod, hogy ki fia, borja. Azon túl, hogy egy gyerek, nem tudsz róla semmit. Ezért tartom jobb ötletnek azt a verziót, ahol a leendő édesanya végig tudja kísérni a terhességet.

2009. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs más lehetőség és megfelelők a körülmények megtenném én is.
2009. júl. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én unokatesóm örökbefogadták. Ugyanolyan családtag. Neki nagyon gáz volt mikor megtudta. Nem szeretné megismerni a vérszerinti családját.
2009. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem szép és nemes dolog. A világnak, akármilyen keményen is hangzik ez, de nincs szüksége több gyermekre, amíg naponta több tízezer hal éhen, és ki tudja hánynak nincs családja, vagy kitették. A gyerek az gyerek, az élet értelme. És mivel emberek vagyunk, már nem csak a saját gének átadása szempont.


Továbbá így például meleg pároknak, és szingliknek is van (volna) lehetősége gyermeket nevelni - és ne mondjátok, hogy "akkor már inkább egy részeges szülő, vagy csonka család, vagy intézet", meg ilyen badarságok, mert annál rosszabb nem nagyon lehet.

2009. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem személyes tapasztalatom van! Én is örökbe fogadtam egy picúrt, viszont én zárt örökbe fogadással, ahol nem ismerem a szülőket. Már elindítottunk egy újabb örökbe fogadást, még egyet szeretnék. Nem könnyű az egész procedúra, de megéri. Szerintem az élet céltalan gyerekek nélkül. Nem könnyű szülőnek lenni, fárasztó és felelősség teljes. Nekem nagyon különleges kapcsolatom van a kislányommal. Kezdettől fogva őszintén beszélek vele, már most pici korban szoktam neki a régi dolgokról mesélni, hol találkoztunk. Ha úgy neveled, hogy érzi, hogy szereted és mindig, szó szerint mindig számíthat rád, tehát biztonságban van és mellette még őszinte is vagy hozzá, biztos vagyok benne, hogy eredményes lesz a kapcsolat és az egész. Ismétlem nem könnyű. Aki szereti a gyerekeket, az minden gyereket szeret. A gyerekek különleges világban élnek és csak egy egyszerű dologra, a szeretetre vágynak, mint mindannyian. A betegség része. Megvizsgálják őket, persze lehetnek olyan rejtett betegségek, amelyeket örökölhetnek az eredeti szülöktől. Nálunk is volt az elején kisebb probléma, de én mindig minden jelre odafigyeltem és időben sikerült mindent megoldani. Én 1 éves korban hoztam el, hiszen ebben a korban már látszik, hogy van-e komolyabb rendellenesség, míg egy csecsemőnél sajnos nem. Ha örökbe szeretnél fogadni és vágysz arra, hogy anya legyél, akkor vágj bele! Olyan rövid az élet!
2009. júl. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mi épp ma írtuk alá a kérvényt....annyira izgulok...remélem nem utasítanak el bennünket
2010. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 T. Alexandra válasza:
Szia! Engem 1 éves koromba fogadtak örökbe. Most 19éves vagyok. Keresem a vér szerinti szüleimet. Akik magukhoz vettek több mint 10évet vártak "rám"! Jelenleg apám alkoholista, anyámnak pedig pasija van. Én 18éves koromig SZENVEDTEM a kettőjük között zajló állandó vitáktól. Anyám nem egyszer vert el. Hol eszközökkel hol anélkül. 18 évesen elköltöztem a páromhoz. Én csak annyi mondok mindenkinek, hogy egy örökbefogadott gyereknek vigyázni kell a lelkére. Sokan rossz néven veszik családon belül is. Tapasztalatból mondom az én esetemben is sokan korcsnak neveztek. Nagyon gondolják meg mielőtt beadják a kérelmet. Beszéljenek pszichológussal is. És a család többi tagjával is. Sok sikert, kitartást és türelmet azoknak akik elindultak ezen a hosszú s rögös úton!
2012. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!