Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem beszél a 2,5 éves...

Miért nem beszél a 2,5 éves ikerpár?

Figyelt kérdés
Barátnőm fiai ikrek, de nem sokat beszélnek.Illetve "csak" szavakat mondanak(apa,anya,baba,autó,...).Mondókát nem tudnak megtanulni,ill. mindig csak egy szót ismételnek abban is.Az egyik iker talán mutat hajlandóságot a beszédre, de a másik nagyon le van maradva.A virágot sem ismeri fel.Rácsodálkozik hogy az virág?Mit mondjak a barátnőmnek hogy ne bántsam meg?
2010. nov. 24. 06:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolod a gyerekorvosuk a védőnőjük nem szólna ha gond lenne, ha kéne valami kezelés, terápia?

Vagy az is lehet hogy tényleg sérültek a fiúk, de túl sok mindent nem lehet vele kezdeni

2010. nov. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Sok fiú csak két éves kora után kezd beszélni, ha már szavakat mondanak, akkor minden rendben.

2. Ikreknél még késöbb szokott, mert egymással tudnak máshogy iy kommunikálni.

3. Ha megértik, amit mondanak nekik, akkor nincs semmi baj.

4. Honnan gondolod, hogy nem ismerik fel a virágot vagy bármi mást? Attól, hogy nem mondanak rá semmit, még felismerik.

5. Ne szólj semmit, a barátnöd meg a gyerekorvos már régen észrevette volna, ha valami nincs rendben velük.


Ikres anyuka vagyok

2010. nov. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném hogy gond van. A védőnő és a gyerekorvos szerintem is észerevenné ha gond van.

Mi a nővéremmel együtt szültünk (1 hét van a lányaink között). Az ő kislánya 15 hónaposan beszélt mondatokban, 2 évesen már mondókákat mondott. De csak 18-20 hónapos volt, mikor önállóan elkezdett járni.

Az én lányom 10 hónaposan szaladt, 2 éves koráig semmit nem mondott, még anya-apa is csak ritkán, inkább mutogatott. Mindenre külön kézjelet talált ki :-D

27 hónaposan kezdett el szavakban beszélni. Most 3,5 évesen egyáltalán nem beszél gyengébben, mint az unokatesója. Ma már nem mondanád meg, hogy az unokatesó 1,5 évvel korábban beszélt, az enyém, meg 1 évvel korábban járt mint a másik.

Minden gyerek más ütemben fejlődik. Engem is nagyon zavart, amikor modták az ismerősök, hogy nincs-e valami baja?

2010. nov. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Az én kisfiam 3évesen kezdett el beszélni,előtte csak ahogy az ikrek szavakat ismételgetett:)az oviba is mondták ha nem beszél nem vehetik fel. Aztán egyik napról a másikra mondatokban beszélt,megállás nélkül :) raktározott aztán megmutatta a tudományát :)

kislányom 2éves ő már elég sok szót mond,3-4 szót is össze rak :)

2010. nov. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van nekik védőnőjük, akinek az a feladata, hogy amennyiben valami nem klapp, akkor tegyen valamit. Nem hiszem, hogy nem ismerné fel, hogy baj van.

Az én öcsém is későn kezdett beszélni. őt sem akarték felvenni miatta bölcsibe. Aztán anyu bebizonyította, hogy nem nagyon beszél ugyan, de MINDENT ki tud fejezni amit akar, ha másképp nem mutogatással. Aztán egyik pillanatról a másikra be sem állt a szája.

2010. nov. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak aggódom miattuk , hiszen a barátaink!A virágot mutogatta az egyik, mondtam neki hogy virág, és ő csodálkozva nézett hogy virág? És hasonló dolgokat (nem)produkál.Remélem semmi sincs!
2010. nov. 24. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!