Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a férjem magyar cég által...

Ha a férjem magyar cég által dolgozik kint Németországba akkor jár-e családi pótlék?

Figyelt kérdés
Én itthon élek a két gyermekemmel (18, 21) és mind a két gyermekem tanul még. 2009. januárjától dolgozik kint és ha lehet igényelni akkor visszamenőleg is lehetne-e? Én úgy hallottam hogy járna de mivel magyar cég által van kint ezért nem vagyok benne biztos.
2012. aug. 4. 03:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A családi pótlék alanyi jogon a tanuló gyermekek után jár, függetlenül attól, hogy hol dolgozik a szülő. A MÁK felé kell nyilatkozatot tenni a gyermekek tanulói jogviszonyáról.
2012. aug. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
49%

Gondolom a kinti családi pótlèkra gondolsz!

A férjednek kint kell hogy legyen bejelentett lakcíme, ahol folyamatosan minimum 6 hónapja lakik!

Itthon le kell mondani, kint meg kell igènyelni.

Visszamenőleg nem jár, meg akkor itthon vissza kéne fizetni visszamenőleg, mert egyszerre két családipótlékotatal nem igényelhetsz!

Azt nem tudom hogy kint meddig jár a csp,nem biztos hogy ott adják 18 felett, még ha tanúl is!

A lényeg hogy a férjednek kint legyen lakcíme ahová fél éve e van jelentve a hivatalnál!

2012. aug. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!