Rossz anya lennék?

Figyelt kérdés
Félek a kisbabáktól. Ha kettesben vagyok egy kisbabával pánikba esem, mert nem tudom,h miért sír, hogy nyugtassam meg..nem tudom,hogy kell velük bánni, ezért nagyon félek gyermeket vállalni.Hátha elrontok valamit, esetleg az egész életét..:'(
2012. aug. 6. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem is vagy anya,honnan tudjuk megállapítani milyen lennél....

Egyébként,a saját kisbabáddal teljesen más lesz,hidd el,és akit a szíved alatt hordasz kilenc hónapig,nem tudod,csak szeretni.De egy szakember többet tudna segíteni.

2012. aug. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

mennyi idős vagy?


egyébként sokan megijednek a feladattól,de fokozatosan bele jön az ember az anyaságba. és a védőnő azért van hogy elmagyarázzon megmutasson mindent. senki nem tökéletes előszőr,és mindenki bénázással kezdi.

2012. aug. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Más babájával énis úgy vagyok, hogy inkább nem is fogom meg, hátha valami baja lesz! :)


De van már két gyerekem, születésük óta magamtól csinálom a dolgokat, jönnek csak úgy maguktól, ezek ösztönök!


Nálad is jönni fognak,emiatt nem kell aggódnod!

2012. aug. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Az utolsó válaszolóval értek egyet. :)


És, ha ismered a félelmeidet szerintem a védőnő mellett még azzal csillapíthatod, hogy utánaolvasol a dolgoknak, tanulsz egy kicsit előre. :) Akkor kevesebb meglepetés ér és nem kell úgy félned, hogy mellényúlsz. :)

2012. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én még úton a kórházba is féltem, hogy húúú, most mi lesz. Mégis első perctől kezdve úgy bánok a kisfiammal, mintha mindig is ezt csináltam volna. Nekem jött magától. Régebben tesóm gyerekeivel én sem tudtam mit kezdeni.
2012. aug. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A saját az más.

Másét megfogni sem mertem, emlékszem hogy terhesen kórházba kerültem pár napra a keményedések miatt, a szobába bejött trécselni egy anyuka a szobatársamhoz és hozta a 2 napos babáját. Még a kezembe is adták, én meg pánikoltam, hogy leejtem, hogy fogjam, gyorsan vissza is adtam, mert féltem, hogy ha túl erősen fogom akkor rossz a babának, ha túl gyengén akkor kicsúszik a kezemből és leejtem. Pedig nem egy megesett tini voltam, hanem 30 éves...

Aztán megszületett a sajátom, amikor hazavittem akkor lazán a csap alatt mostam a popóját fél kézzel tartva, anyukám meg sikongatott, hogy le ne ejtsem, hogy fogom....

2012. aug. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sosem volt kisgyerek a környezetemben, nem tudtam mit kell velük csinálni, én is féltem mikor terhes lettem, hogy fogom felvenni a kórházban, hogyan tudom meg miért sìr.... Aztán mikor megszületett eszembe se jutott hogy miként fogjam, jött minden magától. Utána pedig anyósom tanította meg hogy ha pl fáj a hasa mit csináljak stb. Biztos lesz veled is vki aki segít! Már a harmadik babámat várom, hidd el ha nekem sikerült belejönni, neked is fog!
2012. aug. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

AZ első pár hétben iszonyúan féltem pld pelenkázni, meg öltöztetni. Nem mertem a body nyakát átbújtatni a fejükön (ikrek), mert féltem, hogy kitöröm a nyakukat. Iszonyúan rettegtem, hogy leejtem stb.

Aztán 3-4 hónapos koruktól fogva már semmi baj nem volt, simán "dobáltam" őket öltöztetés közben, a hónom alá kaptam mindkettőt, úgy mentünk...

Szóval ne agyalj ezen, majd minden kialakul, ha már ott a baba...

2012. aug. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!