Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem bírom már idegekkel,...

Nem bírom már idegekkel, ilyen rossz anya lennék?

Figyelt kérdés
7 hós terhes vok a nagyobb lányom 4 éves és egyszerűen nem bírok vele. Az oviban jó kislány de itthon, ha valamireazt mondom nem visít hisztizik, nem fogad szót bármit mondok csinálok. Őneki minden azonnal nekem semmi soha. Se jó szó, se büntetés semmi. Már néha az idegösszeomlás szélén állok. Az apja egész nap dolgozik, hogy megéljünk én meg már nem bírom mi lesz ha meglesz a másik baba is? Volt már vki ilyen helyzetben?
2012. márc. 31. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Most vagyok ilyen helyzetben a négy éves fiammak. Az utóbbi öt nap pokol vokt. Semmi sem hat. Már rossz anyának érzem magam,mert ráhúztam(jelzem nem sírt, nem is használt) a popójára. Már néha ordítok szó szerint, de kiröhög. Bocs, hogy nem tudok segíteni. Kitartás!
2012. márc. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi eggyüttérzek ha rákiabálok az enyém is kiröhög megfordul és kitalál valami más roszaságot "hülyeséget".
2012. márc. 31. 21:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya, csak nem bírod idegekkel épp, mint írod is.

Terhesség miatt sokkal alacsonyabb az ingerküszöbünk.

(Én 8. hónap, egy 2,5 és egy 4,5 évest próbálok terelgetni)


Nekem a második születése után az volt a tapasztalatom, hogy sokkal könnyebb lett, mint terhesen volt. Szóval kitartás, már nincs sok hátra!

2012. márc. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen rossz napok, és biztos a terhesség miatt is idegesebb vagy, kevésbé bírod cérnával. Nekem is négyéves csemetém van, pontosan tudja, hogy mivel tud kihozni a sodromból, és ezt olykor profin tudja alkalmazni is. Bár mostanában inkább ő szokott rám megsértődni, mert újabban az használ, hogy egyszerűen nem veszek tudomást a rosszalkodásáról (már persze olyan esetben, amikor nem okoz kárt sem magában, sem másban, sem a berendezésben), ilyenkor úgy fel tudja húzni az orrát, és közli, hogy "soha többet nem leszek a barátod", öt perc múlva meg jön oda, hogy "mostmár mindig jó leszek".


Szerintem próbálj vele sokat beszélgetni, ennyi idősen már olyan jól el lehet velük társalogni. Nyugodtan mondd el neki, hogy most, hogy a kistestvére ott van a pocakodban, sokkal fáradtabb vagy, mint egyébként szoktál lenni, ezért úgy örülnél neki, ha szót fogadna, nem csinálna rosszaságokat, és akkor neked se kéne őt megszidni, megbüntetni, így mindketten jól járnátok. Ezt biztos meg fogja érteni. Más kérdés, hogy hamar kimegy a fejükből, hogy mit ígértek, de talán csökkenni fog a rosszalkodások száma.

2012. márc. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem lehet hogy kicsit a kisteso kozelgo erkezese miatt is van? Beszeltek rola vele hogy ki van a pociba es mi lesz ha megerkezik? Varja a tesot?

Ha csak siman hisztinek gondolod, probald ki a teljes kozonyt. En azt szoktam csinalni a fiammal, ha roszat csinal, hogy max annyit mondok neki, hogy csinald de ha bajod lesz belole nekem nem sirhatsz. Persze figyelem hogy ne tegyen komoly kart semmiben meg magaban se, de nem szolok hozza, es ha be kell avatkozni akkor is szo nelkul, megfogom elviszem onnan amit csinal es mar terek is visza a latszolagos dolgomhoz. Ha nem erdekel a rosszasaga, mar nem is olyan jo buli neki. Persze nehez idegekkel de megeri.

2012. márc. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!