Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekemnek, ha lesz angolul...

A gyerekemnek, ha lesz angolul szeretnék beszélni születésétől fogva, az anyja meg beszél hozzá majd magyarul így megakarom könnyíteni a dolgát a nyelvekkel mit jó ötlet? Nem fog összezavarodni? Akinek több anyanyelve van mesélhetne erről

Figyelt kérdés
angol, nyelv, nyelvtanulás, anyanyelv

2012. aug. 6. 23:32
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
nagyon nagyon jó ötlet. mázlista a gyerek. elég nagy előny lesz neki a jövőben. minden téren.
2012. aug. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
kezdetben sokszor angol magyar szavakat egyszerre fogja használni,de 1 idő után megtanulja megkülönböztetni a két nyelvet.
2012. aug. 7. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

nyelvtanar vagyok, kulfoldon elek, en csak magyarul beszelek a lanyommal. Mar 3 eves, van hogy belekeveredik, de mar kulon tudja valasztani hogy hogy kell velem ill. az apjaval beszelnie.


Csakis akkor tanitsd masik nyelven, ha az neked anyanyelved. Ha nem, hagyd az egeszet! En is jol beszelek angolul, eszembe nem jutna, hogy angolul beszeljek a gyerekhez

2012. aug. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tökéletes az angol tudás, akkor meg lehet próbálni.

De tényleg csak akkor,ha szinte anyanyelvi szinten beszélsz angolul!

2012. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A 3. válaszolónak igaza van, nekem is egy nyelvtanár mondta, hogy sokszor ártunk azzal, ha olyan tanítja idegen nyelven beszélni a gyereket, akinek nem az anyanyelve. Hiszen nem tud beszélni hozzá éjjel-nappal idegen nyelven. A gyerek bele fog zavarodni, mert úgyis fog hallani a szülőtől magyar szót is, és bele fog zavarodni.

Az más ha játékosan tanítjuk egy-két idegen szóra nagyon pici korában. De ha nem az anyanyelve a szülőnek, akkor nem is várható el, hogy egyből két nyelven fog beszélni.

2012. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez a kérdés nem áll fenn, de én is úgy tudom, hogy ez csak akkor járható út, ha neked az angol az anyanyelved, nem pedig tanult nyelv.

Egyik ismerősünk van így: az apuka angol, ő csak angolul beszél a lányával, anyuka angoltanár, de ő meg magyarul beszél.

Bár hallom az apukát is tört magyarul beszélni mostanában, szerintem következetesen neki csak angolul kellene. Hiszen ő is a gyerekkel együtt tanulja szinte a magyart, nem annyira jó a kiejtése. Bár a kislány megérti, és beszéli is a két nyelvet.

2012. aug. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

nem igazán értem én ezt miért kell anyanyelvnek lennie? aki jól tud beszélni az nem mind1? miért mondja a nyelvtan tanár h elrontják a gyereket? ki indul nagyobb előnnyel talán az a gyerek aki most tanul pár szót angolul vagy az aki folyamatosan tud beszélni esetleg van egy kis nyelvtani hibája...


ez mintha kicsit irigység lenne a tanárok részéről úgy gondolom

2012. aug. 7. 11:31
 8/15 A kérdező kommentje:
nem értem megfelelő érvet eddig nem hallottam csak azt h akkor ha anyanyelv... de miért csak akkor? azért miért nem írja senki?
2012. aug. 7. 11:32
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"nem igazán értem én ezt miért kell anyanyelvnek lennie?"

mert ha nem anyanyelvi szinten beszéled akkor 1-2 kifejezést magyarul fogsz mondani.a gyerek nem zseni,te meg tudod különböztetni a két nyelvet de őt megkavarhatja és a végén nem fog tudni jól se magyarul se angolul.

(így is sok olyan magyar van aki nem tudja teljesen kihasználni az anyanyelve adta előnyöket...)

2012. aug. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"mert ha nem anyanyelvi szinten beszéled akkor 1-2 kifejezést magyarul fogsz mondani"


ha angolul beszélek vagy írok és nem tudom az angol szót akkor nem szoktam magyarul mondani hanem körbe írom vagy azt mondom nem jut eszembe ez a szó

2012. aug. 7. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!