Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon kicsi korkülönbség az...

Nagyon kicsi korkülönbség az első kettő között. A harmadikkal könnyebb lesz?

Figyelt kérdés

Van két kicsi gyerekünk, egy és két évesek, 13 hónap különbséggel. Hát mit mondjak, nem volt könnyű, annak ellenére, hogy egy szavam sem lehet rájuk, jó gyerekek. Jól alszanak, nyugodtak stb. Na de azért mégiscsak két pici! Most már jobb, értelmesebbek, a nagy beszél, viszonylag szófogadó stb. Kezd érlelődni bennünk a harmadik gyerek gondolata, de mindenképpen akkor szeretném, ha már a kicsi is kb. három éves. Szóval akkor lenne itthon egy négy és egy három éves, viszonylag könnyen kezelhető gyerkőc, plusz az újszülött. A nagy fiam akkor kezdené az iskolát (külföldön élünk), a kislányom pedig heti négyszer két és fél órát töltene az oviban (itt ennyi van három évesen).

Szóval lehetséges, hogy a harmadik születése után könyebb lenne a gyerekekkel, mint volt anno, amikor a második született?

Nagyon örülnék, ha lenne tapasztalata valakinek, de ha nincs, akkor a véleményetekre vagyok kíváncsi. Szerintetek?


2012. aug. 9. 13:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom még nincs (egyelőre két kisgyermekünk van), de én úgy gondolom, hogy "2ről 3ra lépni nem nehezebb, mint 1ről 2re" :)

A két nagyobbik már együtt is el tud játszani, amíg Neked a kicsivel kell foglalkoznod, sőt akár segíteni is tudnak,lefoglalni egy kézmosás erejéig vagy gyors vacsi összedobásáig a picit. Nem tudom ismered-e Csöppke blogját, de náluk is három gyerek van, igaz a két nagyobb között 2 év a korkülönbség, de ott is azt látom, amit fentebb leírtam és emlékeim szerint Csilla is ezt írta egyszer a blogjában. :)

2012. aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!