Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akiknél kicsi a...

Anyukák, akiknél kicsi a korkülönbség a babái között (12-18 hó között), mit javasoltok? (babakocsis kérdés)

Figyelt kérdés
Első babánk májusi, most 10 hós, a másodikat augusztus végére várjuk. 15 hónap lesz köztük. Van egy testvérkocsink, de az első ülésnél nincs kupola (nem tudom, hogy gyárilag-e, használtan kaptuk), valamint nincs "fogódzó" sem. Érdemes venni olyat, amin van kupola? Nagylányunk már felállt, így várhatóan 12 hós kora körül elindul, télen meg nem tudom mennyire tudom bepasszírozni kettejüket a babakocsiba, plusz nincs hozzá esővédő sem, így boltba majd a sima babakocsival és hordozókendővel/kenguruval megyünk, ha esik az eső.
2011. márc. 30. 06:10
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]



ilyen a babakocsi, csak kapaszkodó (pohártartó) nélkül

2011. márc. 30. 06:10
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a háromkerekű, egymás melletti ikerkocsi vált be (GRACO). A picit babahordozóval együtt is bele lehet tenni, és egy mozdulattal le lehet venni a kerekeit, így a kocsiba is könnyen befér. Azért szeret, mert tágas, a hordozós rész duplán védett (a kocsi és a hordozó kapucnija felhúzva teljesen zárt), könnyen tolható, és bármilyen terepen elmegy, mert 12 colos kerekei vannak.
2011. márc. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van meg idotok, szerintem varj egy kicsit.

Varj, amig meglesz a baba es akkor ki tudjatok probalni gyakorlatban, hogy hogyan funkcional ez a babakocsi, nincs-e esetmeg mas gondja is (nehez tolni, akadozo kerekek, stb). Ha nincs mas gond, akkor a kupolas kerdest meg mindig meg tudod oldani (ha kell egyaltalan), szerintem konyoklore nincs feltetlenul szukseg, gondolom biztosagi ov van benne, kiugrani nem fog a gyerek. Esovedot pedig lehet ra venni, tobb fajta ilyen elrendezesu kocsi van, nem nagy tetel egy utangyartott esovedo.

Szoval eloszor en megprobalnam hasznalni az ingyenkocsit es ha nagyon nem tetszik, csak akkor vennek masikat. Nem olyan egyszeru kivalasztani a tokeletes testverkocsit, nagyon sok elvarasnak kell megfelelnie es altalaban nem olcso mulatsag. En olyan sokaig valogattam, hogy vegul csak iker sportkocsira volt szukseg, mar ult a pici is, igy eleg volt azt venni. (Nekem peg perego aria twin volt es nagyon bevalt.)

Vannak olcsobbak is, mutatosnak neznek ki, de utanajarva rajon az ember, hogy nem egy nagy minoseg, vagy tul szeles, igy nem lehet vele kozlekedni, vagy olyan sulya van, amit mar egy gyerekkel is nehez lenne felrakni egy magasabb patkara, esetleg akkora osszecsukva, hogy nem fer be az autoba. Szoval elegge utana kell jarni.

2011. márc. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Latod, ez az univerzalis esovedo biztosan jo ra, de lehet, hogy lehet venni olcsabban is, en csak gyorsan kerestem, ez az elso talalt. Utana kell jarni.

Es a kupola helyett a nap ellen egy babakocsira rakhato esernyo is jo lehet, biztosan fel lehet szerelni valahova.

2011. márc. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


esővédő: tudom, hogy lehet venni hozzá, de nem célszerű túlságosan, ha rálóg a nagyobbik fejére az esővédő (mivel nincs kupola, nincs amin kifeszüljön), szóval ezt felesleges lenne venni.


várjunk vele? : nem jó ötlet, mert 2 gyerekkel hogy fogok elmenni válogatni babakocsit? :) köszönöm a meglátást, miszerint tényleg sok mindennek kell stimmelnie a testvérkocsinál, de újat semmiképpen nem veszünk, max használtat, ezt meg nem fogok úgy találni, hogy bemegyek egy boltba és megveszem, hanem utána kell járni, meg kell nézni stb., bonyolultabb, mint újat venni.


Amit elfelejtettem: a hátsó ülést csak fektetni lehet ( a képen nem, ezek szerint az ismerőseink eléggé elhasználták, bár nagyon jó állapotban van, szinte új).


Azért köszönöm a hasznos tanácsokat, mindenkinek ment a zöld kezecske, ha valakinek van még tapasztalata, várom szívesen, hogy mit javasol!

2011. márc. 30. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!