Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kíváncsi vagyok, hogy akinek...

Kíváncsi vagyok, hogy akinek baja van a "Suttogó" könyvekkel, annak mi a problémája velük?

Figyelt kérdés
Mi az, amiben egyáltalàn nem értenek egyet a szerzővel? Csak mert itt olvastam, hogy többen nem szeretik.
2012. aug. 10. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Én sem vagyok érte oda. Vannak benne jó, és rossz tanácsok. (mint minden ilyenben)

Az én alapvető problémám vele, és ezt pont a gyerekorvosunkkal beszéltem át anno, hogy ezek a könyvek "amerikai" gyerekek nevelésére valók.

Itthon általában a gyerekkel van az anyuka 1-2-3 évig is.

Ezzel szemben Amerikában 6 hét és 6 hónap között, a továbbiakban meg bébiszitter, meg nagyszülő és hasonló. A könyv nekik szolgál tanáccsal, ez alapján mindenki egyformán áll hozzá a gyerekekhez. Ha anyuka a könyv szerint altat, a bébiszitter is aszerint fog és az óvodák is ezt a módszert követik. Itthon ez nem így van. Mivel anya van általában a gyerekkel, az ő nevelési módszere a követendő.

Amcsiban boldog boldogtalan vigyáz a picikre, ezért van az "egységes" nevelési "útmutató". Na, ez az én véleményem. Nem tudom, mennyire voltam érthető. :D

2012. aug. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Sógornőm a könyv szerint nevelte a gyereket, annyi volt a "nem szabad", hogy most 1 osztályban kezelhetetlen a gyerek.Valahol ki kell törnie, ez az iskola lett.
2012. aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Mert bemagyarázós, nekem nem életszagú. Legalábbis itt nekem nem. Egyet értek az első válaszolóval. Ez olyan kb, mint az amerikai terhes könyvek, amik magyarra vannak fordítva. Nálunk nem azt mondom, hogy teljesen, de máshogy vannak a szüléssel kapcsolatos dolgok is. Egyébként én úgy látom, hogy a könyv a Gordon-módszert, a Pigmalion-effektust, projekciót lovagolja meg, újat nem mond, ugyanazokat a pszichológiai módszereket alkalmazza, amikre Freud, Ericson és a többiek már réges régen rájöttek.. De alkalmazása lehetetlen. Ismerősöm olvasta, gyereke is lett... A gyerek hisztis, elkényeztetett, így fölösleges volt olvasni, ráadásul ajánlani nekem, hogy náluk milyen jól bevált. A könyvet olvasni szerettem, de alkalmazni nem tudom, nem is akarom.
2012. aug. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az altatási módszer jó, bevált! A szoptatással nem értek egyet. Az ABCD módszernél könnyen át lehet esni a ló túloldalára, az egyszerűen szar. A napirend jó, ha megvan, de nekem már már úgy tűnt néhol, hogy túl katonás, szinte autistáknak való a könyvben leírt. Van egy-két jó ötlet benne. De összességében, ha csak ezt követed, Szentírásnak veszed, nagyon el is ronthatod a gyermekedet. Láttam rá példát, sajnos. Nagyon keskeny a határ, hogy meddig jó a módszer, és honnan csinálsz baromságot! Egyébként a túlzásoktól eltekintve, tök általános dolgok vannak leírva, szinte közhelyes volt néhol. Újat nem mondott.
2012. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Nekem olyan érzésem van, hogy idomítja a gyereket. Én képtelen voltam ezt a katonás rendet alkalmazni a saját gyerekeimnél. Könnyű a más gyerekét nevelni. Olyan ez nekem mint a szuperdada. A más kölyke engem sem izgatna ha napi 5xfélórát üvöltene a büntisarokban, de a sajátomnál nem tudom elhinni hogy ez jó lenne akár neki akár nekem.
2012. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!!
2012. aug. 10. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!