Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2,5 éves kisfiamat Bencének...

2,5 éves kisfiamat Bencének hívják-hogy küzdjem le a rossz érzésemet, ha több Bencébe is botlunk egy helyen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sajnos nagyon tucatnév lett, de nekem még gyerekkori (min 20 éve) álmom volt, hogy ha lesz fiam, ez lesz a neve. És most olyan, mintha "ellopták volna" tőlem ennek az örömét. De a születésekor úgy gondoltam, csak ezért nem fogok más nevet választani. Viszont most már egyenesen kínosan érzem magam, mikor pl. múltkor a játszón csak a homokozóban Rajta kívül két kisgyereket hívtak így, és el is szégyelltem magam, hogy én inkább kerültem a megszólítását a saját gyerekemnek! A Kisfiam meg olyan édesen, büszkén viseli, nem egyszer volt már, hogy ha hallotta, hogy valaki másnak mondták, kikérte magának, hogy Ő a Bence!:) Csak engem zavar ez, és mit tehetek ellene? Van ugyan második neve (hozzáteszem az sem túl ritka ma már: Zsombor), de mivel nem nagyon használjuk, olyan idegen lenne ennyi idő után így szólítani.
2012. aug. 12. 06:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
a kereszfiamat is bencének hívják :)
2012. aug. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem butaság amit írtál (és nem sértésként írom).Miért kell neked a más gyerekével foglalkoznod?Nektek egyetlen Bencétek van,és kész.Mivel van 1 pár gyermek a Földön,elég nehéz olyan nevet választani,ami szép is és nincs belőle még jó pár.

Nem is értem miért szégyellted magad...ez akkora marhaság.

2012. aug. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne agyalj ezen ennyit :) Ahogy utolsó is írta: nektek egy Bencétek van, arra koncentrálj. Egyébként az én nevem sem túl ritka (mindig volt belőle még egy az osztályban bölcsitől egyetemig), mégis szeretem és önmagamat sosem a többi azonos keresztnevű emberhez hasonlítom. Ha meg a gyereked is ilyen jóba van a nevével, te se szégyelld.
2012. aug. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,de ez egyszerűen nevetséges! Régen,amikor még normális nevet adtak a gyerekeknek,sok azonos keresztnevű volt családon belül is és az iskolában is. Ebből soha senki nem csinált problémát.

Nem a név meghatározó egy gyerek életében. Te Bencének hívod a fiadat,ő hallgat a nevére,ennyi elég. Ne akarj gátlásokat ébreszteni benne. Örülj,hogy aranyos fiad van.

2012. aug. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a fiamnak olyan nevet próbáltam adni, ami nem tucatnév, erre jópár alkalommal kiáltják a játszin az ő nevét is- de nem neki:) Először furcsa volt, de ez teljesen normális. Másnak is tetszik, más is adja, nincs egyik név se "levédetve":)

2012. aug. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A rátóti legényanya című film jutott eszembe.

Nézd meg besírsz rajta:-)

2012. aug. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Értem kicsit hogy miről beszélsz mert én is világéletemben ezt szerettem volna elkerülni hogy olyan neve legyen a gyerekemnek hogy abban az időszakban minden 3.gyereket így hívnak (tudom milyen rossz mert nekem oviban ált.suliban és gimiben is 2-3 olyan nevű lány volt mint én emiatt volt hogy a VEZETÉKNEVEMEN szólítottak amit szívből gyűlöltem) nem akartam kitenni ennek a gyerekeimet, főleg hogy apjuk vezetékneve se az a szép vezetéknév, csúfolni is lehet sajnos.

Mégis sikerült belefutni ebbe, mert az első fiunk neve amit apa választott akkortájt még ritkább volt (benne volt ugyan az első 25 névben de nem ismertünk ilyen nevűt) azóta azt hiszem 3., vagy 4. a listán évről évre feljebb jön, ahol lakunk 2 kicsi gyereknek is ez a neve, az oviban szintén...

Hát így jártunk:)) Attól én szeretem a nevét elképzelni se tudnék neki mást.

A második harmadik gyereknek igyekeztünk ritkábbat választani a lányom neve pl. az első 100ban sem volt benne most mégis (legutóbb épp itt ezen az oldalon) találkoztam vele párszor:)

Szóval ezzel nincs mit tenni, egyik naptári név sincs "levédve" :)

És amúgy még néha jól is jön, mert múltkor is tökjót beszélgettünk egy anyukával azon indokkal indulva hogy ugyanazt a nevet kiabáltuk a játszón felváltva:))

2012. aug. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Ettől félek én is hogy mire nagyobbak lesznek a fiúk Dunát lehet majd rekeszteni a nevükből ,és nem elkeseríteni akarlak de pont tegnap nevettünk egy jót a férjemmel a Bence néven mert egyszerűen ha meghalljuk már égnek áll a hajunk tőle,de ezt te nem tudhattad és ne keseredj el,hisz az tudnod kell hogy a te Bencédből csak egy van a világon akárhogy is hívják!!!!!!!!!!!!:)
2012. aug. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Őszintén szólva megértem az érzéseidet. Én is hasonlóképp vagyok, még ha tudom, hogy hülyeség is, de nem tudok tenni ellene, egyszerűen rossz érzés. Nekem lányom van, mikor a nevét adtam, nem volt tucatnév (5 éve), sőt, egy ilyen nevű gyereket sem ismertem. Az elmúlt években 3 közeli ismerősöm, és 2 távolabbi adta ugyan ezt a nevet a gyerekének. Zavar... Náluk ez sosem volt favorit név, csak miattunk tetszett meg nekik. Én is úgy érzem kicsit, hogy "ellopták" az ötletemet. Látni kellett volna, hogy sunnyogtak terhesség alatt, mikor azt kérdeztem, hogy tudják e már, hogy milyen nevet akarnak a babának... Nálunk nincs második név.
2012. aug. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de azért jól le lettem hurrogva.:( Pedig nem azért foglalkoztat ez a kérdés, mert "más problémám nincsen". Igazatok van abban, hogy Ő az én egyedi Bencém, és eleinte ez nem is zavart ennyire, de mivel már napi szinten belefutok hasonló szituációkba, higgyétek el, nagyon kelletlen tud lenni! Eszem ágában sincs gátlásokat ébreszteni a Drágámban, és szerencsére elég okos, öntudatos kislegény ahhoz, hogy Ő ezt ne annak érezze. Ez inkább engem zavar. De valóban tartok attól is, hogy később ha nagyobb lesz, esetleg Őt is zavarni fogja, és én már nem tudok ezen változtatni. (Ezért is külön köszönet annak, aki írta, hogy Őt nem zavarta egész életében, hogy rajta kívül 2-3 ugyanolyan név is volt az oviban/iskolákban). Ez van tudom, de attól még bánt a dolog.
2012. aug. 12. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!