Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet-e valami rossz lelki...

Lehet-e valami rossz lelki következménye, hogy 9,5 hónapos kisfiamat ma kb.1,5 órára egyedül hagytam sírni a szobájában és nem tudtam vele foglalkozni? (sírt, elaludt, megint sírt)

Figyelt kérdés
Egyszeri alkalom volt, nem csinálok belőle rendszert. Teljes biztonságban volt, a járókájában, ami elég nagy méretű, gyakorlatilag az egész szobát elfoglalja. Csak hát hiába sírt, 1,5 órán át nem tudtam bemenni hozzá, mert volt egy nagyon sürgős és fontos dolog, ami miatt egyszerűen képtelenség volt. Remélem, nem vesztettem el a bizalmát...
2009. jan. 28. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Nyílván nem lesz emiatt nagy baja, de igen, akár egy alkalom is elég a ahhoz, hogy a bizalmát veszítse. Én még egyetlen egy nyikkantást sem hagytam, de majd csak később derül ki, hogy melyikünk járt jobban, de van sejtésem. Szerintem, ha teheted, ne hagyd többet!
2009. jan. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Egyszeri alkalom volt, nem hiszem, hogy megrendült volna a bizalma. Gondold végig te hogyan reagálnál az ő helyében. Szerintem inkább nagyon furcsának találta a dolgot- ha eddig mindig mentél. Persze kicsit biztosan meg is ijedt.
2009. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

Nem lesz leki beteg, és nem fog utálni emiatt. Sőt én biztos vagyok benne, hogy a bizalma sem rendült meg.

Nyilván nem mindennapos, ahogy írod. És ne halgass azokra akik ezek után kegyeteln rossz anyának bélyegeznek.

Ki jár jobban? Aki sose hagyja sírni, mindent elé tesz vagy aki megtanítja a való vilgra is?

Hát nem tudom. Nem állítom, hogy ütni veri, ríkatni kell egy gyereket, sőt! De nem biztos, hogy az jár jobban,a ki mindent megkap, mert előbb vagy útóbb úgyis oviba megy, és elég nagy csalódás lesz neki, hogy nem ő az egyetlen a világon.

Szóval ne izgulj, semmi baja nem lett.

2009. jan. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem sem lesz semmi baja, ne is csinálj emiatt magadnak lelkiismeretfurdalást. Nálunk is van néha sírás és csak később érek be hozzá, de ettől ugyanolyan jó a viszonyom a pici lányommal. Tény, hogy nem várom meg a keserves sírást, de ha dolgom és elintéznivalóm lenne nemtudnék mit csinálni, hagynám. A védőnőm szerint szükség van arra, hogy néha egyedül legyenek, így tanulják az önnálóságot.
2009. jan. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! Azóta már elég régóta itt van mellettem, kedvesen "beszélget" és nevetgél. Mostmár megnyugodtam. :)))
2009. jan. 28. 12:38
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem sem rendült meg a bizalma, bár azért másfél óra tényleg picit soknak tűnik..próbálj meg legközelebb csak bemenni hozzá, megsimogatni a kis buksiját, hogy lássa, nem hagytad magára, csak a másik szobában vagy...én sem kapom fel az első nyikkanásra,de ott vagyok mellette, s ezt ő tudja. Gyerekpszichológus nagynéném szerint a bizalom tényleg könnyen megszünhet, de főleg olyankor, ha következetlen az anyuka, mond valamit, majd mást csinál..pl.. nem kaphatsz csokit, aztán mégis kap.. ilyenek.. vagy nagyon kell figyelni az etetésnél, hogy nem szabad tömni, ha ő már nem akar enni.. csak még egy falatot, na..., holott a baba már elforditja a fejét..meg tapasztalatok szerint, sokkal jobbak azok a mama-baba kapcsolatok, ahol érti a mama a kisgyerek jelzéseit, mint aki minden csettintésre ugrik, és folyton dédelgeti de nem következetes..ilyenkor a gyerekek összezavarodnak..hát remélem sikerült segitenem..
2009. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Ez most komoly ,hogy 1,5 órára egyedül hagytad?Nem tudtad volna magaddal vinni?Szegény kisbaba..ha már az anyukájára sem számíthat...És a többiek ezt még helyeselik is?Milyen világban élünk???
2009. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
Aki lepontozósat játszik, nem tud írni? Vagy az egy egyet nem értő válaszoló kártékonykodik ennyit? Jó szórakozást gyerekek!
2009. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Hála Istennek a babám azóta is nyugodt, kiegyensúlyozott, most éppen édesden belealudt a szoptatásba.

A 13.10-es válaszoló viszont szerintem nem olvasta el figyelmesen a kérdésemet. Nem itthon hagytam egyedül a kisfiamat, hanem csak a SZOBÁBAN volt egyedül! Azért - már bocsánat, de - hülye nem vagyok, hogy itthon hagyjam egyedül! Itt voltam mellette az előszobában, csak nem tudtam bemenni, hogy fölvegyem. Az ajtó is nyitva volt, végig tudtam, mit csinál, először sírt, aztán elaludt egy időre, aztán a végén megint sírt, amikor felébredt.

Még egyszer köszi, lányok!

2009. jan. 28. 14:42
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Én sem gondoltam,hogy elmentél(mert ugye akkor nem tudtad volna,hogy sírt,stb.)Úgy értettem,hogy nem tudtad volna magaddal vinni oda ahol vagy?Vagy azt várod,hogy amiért a szobába hagytad sírni azt írjam,hogy helyesen tetted?Akkor meg dícsérlek és biztos örömében sírt a babád.
2009. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!