Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két 40 év körüli vagy feletti...

Két 40 év körüli vagy feletti gyereket vállal. A gyerek 15 éves, akkor a szülei 55 meg 60 évesek. Miért nem úgy viselkednek a gyerekkel a szülők, mint a fiatalabbak?

Figyelt kérdés
Úgy értem nem viszik el nyaralni, mert ők már öregek hozzá stb. De hát tudták, hogy ennyi idősek lesznek mikor felnő a gyerekük. Meg léptem nyomon azt hiszik a gyerekről, hogy az unokájuk.
2012. aug. 12. 09:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Anyukám 37 évesen szült, ami 30 éve már "banyakornak" számított, vagy már az 5. gyerek jött akkor.

Súrlódtunk ugyan kamaszkoromban, sokmindennel nem értett egyet; de nyaralni minden évbe mentünk és bár sokszor az unokájának néztek, de őt sosem zavarta. (Engem kamaszkorban zavart, párszor cikinek éreztem, de utána már nem volt gond)

2012. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%
És neked ehhez mi közöd?
2012. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mert rólam szól a történet.
2012. aug. 12. 10:43
 4/17 anonim ***** válasza:

Van pénzetek nyaralni? Mert lehet vinnének de nincs pénz rá.

Ők fiatalon is ilyenek voltak, nem kor függő szerintem.

2012. aug. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

1. Sok gyereket a fiatal szülei sem visznek el nyaralni. Mert pl. nincs rá pénzük vagy idejük.


2. Láttam én már 60 éves életerős nagypapát, és 30 éves lepukkant apukát is. Ez nem kortól függ.


3. Mit kellett volna tenniük 40 évesen? Lemondani a gyerekről? Esetleg elvetetni téged?


4. Ha olyan bátrak voltak, hogy 40 évesen még gyereket vállaltak, szerintem nagyon bántó lenne, ha ezt a képükbe vágnád!



Mondd el nekik, hogy szeretnél elmenni nyaralni!

2012. aug. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Lenne pénzünk elmenni és idő is lenne rá elég. De egyszerűen nem akarnak, én meg nem erőltetem túlságosan, mert az csak olyan nyaralás is lenne. Így is sokszor mondtam nekik. Mert ha én akarom ők nem, abból jó nem sül ki.
2012. aug. 12. 15:58
 7/17 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy szeretnél elmenni egy táborba, fizessenek be oda. Egyébként szégyelled őket, hogy idősebbek, mint az átlag szülők? Legalábbis az utolsó mondatodból az jön le.
2012. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem szégyellem őket, velük akarok elmenni nyaralni, meghát mégiscsak a szüleim, akár milyenik is. Csak nemúgy viszonyúlnak a dolgokhoz, mint más szülei. Nem akarok drága utakra menni, de nem láttam még a tengert. Nekem mindegy lenne hová végülis csak menjünk valahova.
2012. aug. 12. 17:36
 9/17 A kérdező kommentje:
Nehogy félreértse valaki, nem a szüleimet akarom szidni. Mondjuk ez még a jobbik eset,mert ismerek olyat aki 16 évesen szülte meg a lányát.
2012. aug. 12. 21:13
 10/17 anonim ***** válasza:
Én egy negyvenkét éves anyuka vagyok, egy hároméves kislánnyal. Senki nem nézett még a nagymamájának, és nem esik nehezemre ugyanazon helyekre elmenni,(játszótér, bábszínház, állatkert stb.) mint a 25 éves anyukáknak. Szerintem ez nemkorfüggő dolog, valószínű a szüleid korábban sem jártak nyaralni. Mi szívesen visszük a kicsit mindenfelé magunkkal.
2012. aug. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!