Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy természetesne...

Hogy lehet, hogy természetesnek veszik a szülők, hogy ősztől tavaszig köhög a gyerek?

Figyelt kérdés

Persze rengeteg betegséget összeszedhetnek a gyerekek, de ezt hogy lehet természetesnek venni?

Arra gondolok, hogy köhögéssel rengeteg szülő nem is viszi orvoshoz, úgyis ez van és kész.


2012. márc. 10. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Úgy, hogy hülyék.

(Bár mondjuk ha semmi más baja nincs, csak néha kicsit köhög, akkor tényleg nem kell orvoshoz rohangálni...)

2012. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem arra gondolok, hogy néha kicsit, hanem amit folyamatosan látok és hallok: szó szerint hónapokig köhög a gyerek, dehát "csak" köhög.
2012. márc. 10. 10:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jajj de könnyű lehülyézni a másikat. Nekem asztma gyanús a gyerekem és amíg nem cseréltük ki a parkettát lamináltra egész évben köhögött. 1 éves korában kezdődött 3 évesen elmentünk pulmonológiára (korábban nem foglalkoztak vele) kapott gyógyszert amit mindig kell szednie és azóta nem köhög. Előtte állandóan köhögött és úgy járt oviba havonta 1X kb elvittem dokihoz, hogy van-e valami fertőző baja, ő mondta, hogy nincs. Na most akiket ti hallotok folyamatosan köhögni azoknak egy részének lehet ilyen baja van és lehet, hogy elviszik dokihoz, de ha nincs baja akkor miért legyen otthon? Nem fertőző.


Szerencsére nálunk úgy néz ki nem lesz asztmás a gyerek a gyanút "kinőtte", de még hátravan 1-2 vizsgálat.

2012. márc. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van ilyen bölcsistársunk, de ő pont ezért nem jár bölcsibe :o(

A fiamnak meg most volt tüdőgyulladása, állandóan köhögött, és már már ebbe az öklendezésbe fajult a köhögése. Mikor már egy hete köhögött, elvittük újra a gyerekdokihoz (még akkor nem mehetett egész héten sem), hogy nézze már meg, mert állítólag tiszta a tüdeje, de akkor miért köhög. Erre mondja, hogy "dehát amióta itt vannak (bent) azóta nem köhögött" Bent voltunk kb. 4-5 perce. Ok, mondom, nem is folyamatosan köhög, de ha elkezdi, köhög egy csomó mp-ig, és még öklendezik is a végén. Erre azt mondja, hogy akkor van baj, ha folyamatosan köhögne, ott is köhögött volna, különben meg mit várok egy tüdőgyulladástól, az nem gyógyul meg 1 hét alatt. Szóval nekünk még nem volt tüdőgyulladásunk fogalmam sem volt, hogy a köhögés vagy két hétig tart. Mostmár nem köhög, hétfőn megy bölcsibe.

De ezek után tuti, hogy köhögéssel is el fogunk menni a dokihoz, mert mégegy ilyen szövődmény (influenzának és kruppnak) nem hiányzik.

2012. márc. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: éppen erről van szó, hogy a legtöbben LEGYINTENEK rá, és NEM viszik orvoshoz, mert ez természetes, hogy köhög. Nem azokról van szó, akik elvitték orvoshoz, és kiderült, hogy miért köhög, nem beszélve arról, hogy ahol kiderül, hogy miért köhög, azt próbálják is orvosolni.

Pont itt van a hangsúly: derüljön ki, hogy mi az oka, és kezeltesse. És ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy otthon kell-e vele maradni vagy sem - ez más téma.

2012. márc. 10. 12:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocs (2. vagyok) lehet kicsit kiborultam, de anno annyit hallottam, hogy beteg, mert köhög. Hiába mondtam, hogy nála ez egyelőre sajnos állandósul és nem beteg, persze bizonyos időközönként elvittem dokihoz. Sőt 1X kiderült, hogy tüdőgyulladása van kétoldali, pedig a köhögésen kívül semmi tünete nem volt, én azt hittem, hogy egy tüdőgyuszi minimum lázzal jár...na mindegy. Szóval azért vettem a szívemre, mert sokszor megkaptam, hogy betegen viszem a gyerekem közösségbe. Mostanra elmúlt és tényleg akkor köhög ha beteg vagy ha megerőlteti magát. Ami annyira jó, mert korábban azt hittem, hogy normális, ha egy gyerek állandóan köhög (vagyis tudtam, hogy nem, de úgy gondoltam ez a gyerekkor velejárója)


Valójában meg sem fordult a fejemben, hogy van olyan aki soha el nem viszi ezzel a dokihoz a gyerekét. Tényleg van ilyen?

2012. márc. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy nézett ki, hogy amikor a kisfiam bölcsis lett, onnantól kezdve kb. 2 hetente hordtam orvoshoz, mert köhögött. Az orvos meg legyintett, hogy csak köhög.

Kértem beutalót pulmonológushoz, nem adtak, mondván, ha akarom vinni, akkor beutalóval is ugyanolyan sokára kapok időpontot, mint anélkül. Elvittem. Kiderült, hogy tejfehérje-érzékeny és asztmás.

Az a gond, amikor a doki az, aki legyint:(

2012. márc. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem ismerosom lanyai mar augusztus ota!!! kohognek. O meg eteti oket mezzel es nem adja be az antibiotikumot mert O nem ad szivesen antibiotikumot a gyerekeinek.

Minden hetvegen talalkozunk veluk es a gyerekeink ugye egyutt jatszanak. A fiam mar ketszer kapta el toluk egyszer decemberbe egyszer meg most februarba (vele egyutt en is elkaptam raadasul kismama vagyok az elso trimeszterbe)

O azt mondja,hogy nem viszi a gyerekeit orvoshoz mert ugyis csak antibiotikumot ir fel, O meg nem adja be nekik.

Nem azert mondom , de ha muszaj akkor nem kerdes,hogy beadom,nem? Legutobb a fiam is kapott es fel nap utan teljesen elmult a laza es egyaltan nem kohog nem hogy meg utana honapokig.

Mar nagyon erik errol egy beszelgetesem a kedves anyukaval de ha a fiam megint elkapja toluk akkor biztos meglesz az a bizonyos beszelgetes!

2012. márc. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak: komolyan van ilyen? Mert oké én sem viszem minden apró cseprő nyavalyával a gyereket orvoshoz, de ha beteg akkor elviszem és ha gyógyszert ír fel akkor beadom neki. Vagy ha azt érezném, hogy mindenre antibiotikumot ír fel akkor dokit váltanék (öcsémnél így volt, a sok antibiotikumtól felvizesedtek a belei)

Szerintem célszerű lenne ha nem vinnéd a gyereked addig hozzájuk amíg meg nem gyógyultak az övéi. Szar dolog, de a barátnőmmel (2 gyereke van) nyár óta én sem nagyon találkoztam, mert valamelyik gyerek azóta tuti beteg.

2012. márc. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!