Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kelenföldön létezik plusz segély?

Kelenföldön létezik plusz segély?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra, hogy állítólag kerületenként változik, és van ahol plusz segélyt adnak az újszülöttnek és családjának. Létezik itt olyan? köszi

2012. aug. 16. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, itt adják, a XI. kerületben a legtöbbet, több, mint 80 ezret, de 1 éves bejelentett XI. kerületi lakcímmel kell rendelkezni.

Szerintem csak az állandó lakcímre adnak.

Mi nem kaphattunk, mert albérletben lakunk és nem engedtek bejelentkezni.

Ha ti teljesítitek a feltételeket, akkor kapni fogtok.

Önkormányzatnál kell intézni (szülés után).

2012. aug. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja igen, és úgy tudom védőnői igazolás is kell, hogy tényleg itt éltek.

De ezt a védőnő úgyis mondani fogja, vagy meg tudjátok kérdezni tőle.

2012. aug. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát nem ott lakunk de oda vagyok már 25 éve bejelentve akkor nem kapok semmit ? :( és milyen néven kell érdeklődni utána az önkormányzatnál? milyen segély ez?
2012. aug. 16. 14:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt találtam róla:

Születési támogatás

A XI. kerületben állandó lakcímmel rendelkező szülők újszülöttjei után igényelhető.

Szükséges dokumentumok: személyi igazolvány, lakcímkártya, TAJ-, adószám, gyermek születési anyakönyvi kivonata és TAJ kártyája.

Igénylés: “Születési támogatás iránti kérelem” című nyomtatványon.

Összege 2007-ben: 81 390 Ft. Ikrek esetén gyermekenként jár.


Itt nem írja a védőnői igazolást, de azóta már változhatott, mert azelőtt az is megkaphatta, aki előző hónapban jelentkezett be a kerületbe, csak tavaly óta kérik az 1 éves itteni lakcímet.

Szóval próba-szerencse, még az is lehet, hogy megkaphatjátok...

2012. aug. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szociális támogatásokról ingyenesen hívható, zöld számot hozott létre Újbuda Önkormányzata.


A 06-80 SEGELY (06-80-734359) számon az alapvető támogatási formák ismerhetők meg, valamint üzenet hagyható és kérdés is feltehető.



Az új zöld szám egyik célja, hogy azok, akik támogatást szeretnének igényelni, ingyenesen, az otthonukból is informálódhassanak, arról, hogy milyen támogatási formák léteznek, és azok hol, hogyan intézhetők.


Az egyes támogatási formákról rövid, közérthető ismertetőt hallgathat meg a telefonáló, és minden menüpontban lehetősége van üzenetet hagyni. Azokat, akik meghagyják elérhetőségüket, és kérdést tettek fel az önkormányzat munkatársai megkeresik.


4. születési támogatás

Gyermek születése esetén egyszeri támogatásra jogosult a szülő vagy törvényes képviselő, ha a gyermeket saját háztartásában neveli. A támogatást igényelni kell a gyermek születését követő egy éven belül. A kérelemhez csatolni kell a gyermek születési anyakönyvi kivonatának másolatát.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2012. aug. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. aug. 18. 10:21
 7/7 A kérdező kommentje:

na sziasztok, rákérdeztem az önkormányzatnál, azt mondták egy évi bejelentett cím kell( az bőven megvan) + a védőnőtől igazolás, hogy életvitelszerűen is ott lakunk.

(ami nincs meg mert csak oda vagyok bejelentve 26 éve de nem ott lakom 5 éve :( ) így sajnos nem jár az amugy 7100 Ft körüli összeg. Ha a háztartásban egyébként 57 ezer ft alatti a nettó jöv. egy före jutva, akkor 90 ezer ft feletti lenne az összeg. mindegy mert igy mindenhogyan lecsusztam rola :((( pedig jol jött volna az a kis 70ezer ft is :(

2012. aug. 24. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!