Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova lehet ilyenkor fordulni?

Hova lehet ilyenkor fordulni?

Figyelt kérdés

Nevelőszülők vagyunk férjemmel együtt már 10 éve.

Egy éve múlt algusztusban hogy pszichológiából vizsgáztam. azt mondták

elvesztek a papírjaim, de nem kérték hogy újra írjuk meg. állítólag ebből

kifolyólag a közreműködő szakemberek, a nevelőszülői tanácsadónk,

gyámügyi gondozó tanácsadó, és a pszichológus működött közre. a

szakember azt javasolta hogy új nevelt gyermekek ellátását ne válalja.

Ez volt 2012. 03. 12.

a tanácsadó hozott egy nyomtatványt amit CERUZÁVAL kellett kitölteni...

én ezt ugyan lefénymásoltam. a minősítési papírom elveszett, de ez miatt

se jött ki senki, hogy újra csinálja. holott a minősítési papírmban alávan

húzva hogy megfeleltem, és mindenben alkalmas vagyok. 2 gyermeket már

haza gondoztam, egy 18 éves gyermek még nállam van. aki tudomásom

szerint marad is tovább.

de a minősítési papíromra úgy gondolom utólag gépelték rá hogy további

gyermekek kihelyezése nem javasolt.

hozzászólásba kíírom a minősítési lapomat, meg 2 levelet amit az ig. nő

küldött.

történt egy olyan dolog hogy elszámolsát követeltek, hogy mit veszek a 18.

éves gyereknek, mire költöm az ellátmányát. én ügyvédhez fordultam, és

a fiú és az ügyvéd is írt egy levelet a jelenlegi ig. nőnek de válasz azóta

se jött.

ők azt állítják 20.500 forintból étkezést tudunk biztosítani egy elég jó

étvágyú gyemreknek. és ennek a 42.750 forintnak elégnek kell mindenre

lenni, ill. a 14.800 forintos családi pótléknak is. kérdezem én önöket,

hogy ruha, ennivaló, víz,gáz,villany, iskolakezdés,tanszerek, könyvek,

zsebpénz...

semmi nem számít bele? csak én számolja le? na ez a pénz elég ennyi

mindenre.

nem ennyibe kerül ez a gyermek, hanem még a tisztelet díjamat is ráköltöm.

én ezt nem hiszem el, hogy az 5x étkezése egy nap kijön pár száz forintból.

csak utána kellene számolni hogy egy hónapba mennyibe kerül.

ha valamit nem értenek, vagy kíváncsiak valamire kérdezzenek bátran.

s elnézést a hosszú írásomért, külön köszönet annak aki végig olvassa, és

válaszol nekem. /a papírokat hozzászólásban találják... /



2012. aug. 16. 16:42
 1/6 A kérdező kommentje:

M I N Ő S Í T Ő L A P


A felülvizsgálat kiterjed a nevelőszülő lakáskörülményeire, egészségi és személyiség állapotára is.


Az elvégzett felülvizsgálat eredménye:

a nevelőszülő:

Lakáskörülményei alapján: alkalmas

Egészségi állapota alapján: alkalmas

Személyisége alapján: alkalmas



A szakmai tevékenység értékelését a nevelőszülői alapképzés ill. a Nevelőszülői Hálózat Szakmai Programjában rögzített kompetenciák figyelembe vételével készítettük.


A vizsgált őt szakmai kompetencia, nevezetesen a gyermek védelme és gondozása a fejlődési szükségleteinek kielégítése, a vérszerinti kapcsolatainak ápolása, az életre szóló biztonságos kapcsolat, valamint a szakemberekkel történő együttműködés vonatkozásában, a vizsgálatban részt vevők a nevelőszülő tevékenységében az alábbiakban látják az erősségeket, illetve a fejlesztendő területeket:


Erősségek:

A kapcsolattartásra nagy hangsúlyt fektet, a lakásán biztosítja a láthatást. A hazagondozási folyamatban megfelelően járt el. A 16 éves fiú a pályaválasztását a gyermek képességeinek és lehetőségeinek figyelembevételével támogatta.


Fejlesztendő területek:

Az egészséges életmódra neveléssel kapcsolatban pozitív példaadása. Gyámi feladatok megoldásában nagyobb önállóság. Gyámi jelentések tartalmasabbá tétele. Rugalmasabb nevelési módszerek.


További gyermekek kihelyezése nem javasolt.


A fentiek alapján a nevelőszülő szakmai minősítse :


Jól megfelelt megfelelt nem felelt meg



Budapest, 2011.12.15



……………………… …………………………

Vörös Veronika Huszti Enikő Judit

Igazgató Nevelőszülői hálózat vezetője



………………………………

Lajtai Mária

Körzetközpont vezető


Tisztelt Nevelőszülő!


A működtető a 264/2002. Korm. Rendelet 5. §(1.) bekezdése értelmében a nevelőszülő szakmai alkalmasságát 3 évente felülvizsgálja, amelyben a nevelőszülő együttműködni köteles.


A felülvizsgálat a nevelőszülői hálózatot működtető feladata.


A felülvizsgálat elkészítésében közvetlen közreműködtető szakemberek:


-Pszichológus

- nevelőszülői tanácsadó

- gyámi gondozó tanácsadó.


A pszichológiai vizsgálat során önnél a szakember azt javasolta, hogy: nevelőszülőként új nevelt gyermek ellátását ne vállalja. Ezért szerepel az ön minősítő lapján, hogy: További gyermek kihelyezése nem javasolt.


Kérem a fentiek tudomásul vételét.


Budapest, 2012. 03. 12. aug. 10.


Vörös Veronika

Igazgató



Tisztelt nevelőszülő!



Ezúton tájékoztatom, hogy tudomásomra jutott, hogy az önnél nevelkedő Zverenc Andrást az osztályfőnöke által iskola időben szervezett programra pénz nélkül engedte el.

Az osztályfőnöke a biztonsági őrnek könyörgött, hogy engedje be a gyermeket pénz nélkül is a strandra,. Mivel nem volt nála zsebpénz, a fiú egész nap semmit nem tudott venni.


Ön megszégyenítette a gyermeket az osztálytársai előtt, kellemetlen helyzetbe hozta az osztályfőnököt és lejáratta azokat a nevelőszülőket is, akik tisztességesen, becsülettel és szeretettel nevelik a családjukba került átmeneti nevelt gyermeket.


A nevelőszülő a családjába került gyermek teljes körű ellátást kell, hogy nyújtson amibe beletartozik az is hogy biztosítsa az iskolába járással kapcsolatban felmerült költségeket. A gyermek nevelése,gondozása során pedig gondoskodik a gyermek szabadidejének hasznos, és tartalmas eltöltéséhez szükséges feltételekről.


Mivel az ön nevelő tevékenysége során mindezek nem valósultak meg, és feltételezhető hogy a gyermek után járó ellátmányt nem a gyermekre fordította a jövőben köteles az ellátmány elköltését számlákkal igazolni, és bizonyítani, hogy a gyermekre költötte.


Kérem a fentiek tudomásul vételét.


Budapest, 2012. június 18.


Perei Lilla

Igazgató

2012. aug. 16. 16:43
 2/6 anonim ***** válasza:
Huzd ki a neveket a minősitési lapból vagy töröld ki innen az egészet,nehogy pereljenek miatta
2012. aug. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanezt akartam javasolni. Töröld! Nehogy gond legyen belőle.
2012. aug. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod finanszírozni, ne vállalj nevelt gyermeket. Hogy tudtad pénz nélkül elengedni a strandra? Akkor miért ment el egyáltalán? Ha neked ez nem fér bele a költségekbe, ne vállalj gyereknevelést.
2012. aug. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg rám, de én egyedül nevelem a lányom és ketten élünk 40.000 ft-ból.

Még az a szerencse hogy a szüleimnél élek, és nem kell fizetnem a teljes összeget a számlákért, csak egy bizonyos részét.

De ha tudom hogy a gyerekemnek ez meg az kell, akkor még jobban spórolok, mondjuk nem veszek neki 300ft-os csipszet, hanem egy olcsóbb pici csokit ami 30ft, de akkor is veszek neki valamit.

2012. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tehát összesen kb. 57.000Ft csak a gyermek ellátásra és azon felül van a tisztelet díj?
2012. aug. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!