Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A cumisüvegtől miért szuvasodn...

A cumisüvegtől miért szuvasodnak jobban a fogak, mint a sima pohárból ivástól?

Figyelt kérdés
Ez a fogorvosok véleménye, de nem értem miért? Mindenképpen találkozik az ital a foggal, nem? Valaki megmagyarázná az okát?
2012. aug. 18. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
nem az üvegtől,hanem a cuclitól.
2012. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Itt le van írva a lényeg: [link]
2012. aug. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem is a cumisuveggel van a gond, hanem azzal, ami benne van.

Sokan ugye nem vizet itatnak uvegbol, hanem edes folyadekot, teat, gyumolcslevet, szorpot peldaul.

Es mivel ugye konkretan eleve a cumizas is jo erzes nekik, plusz az edes lotty is benne, igy konnyen raszoknak, hogy azt szopogadsak gyakran, lassan es sokaig.

Igy viszont az edes folyadek benne joval tobb idon at erintkezik a foggal, mintha csak lehajtana poharbol peldaul. Es ezert romcsolja.

Tehat ha mar edes dolgot isznak, akkor inkabb poharbol, uvegbol meg maradjon a viz, ha szomjoltasrol van szo.

2012. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ebben csak azt nem értem hogy nem egyszer bele ittam a cumisüvegbe ellenőrizni hogy nem-e forró vagy ilyesmi.

Miután a szívással rögtön a torokba jut az ital. a fogakkal egyáltalán nem is érintkezik.

Ellenben a pohárral ahol az összes fogamat végigmossa az üdítő.

2012. aug. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor káros csak, ha édes ital van benne, és órák hosszat cuclizza, szopogatja a gyerek. Tehát picit szív, tartogatja a szájában, megint szív. (mondjuk az én fiam pohárból ivásnál szokta ezt csinálni, minden kortyot tartogat a szájában, bohóckodik vele). Tehát nem maga a cumisüveg a baj, hanem az, ha lassan iszogatja.
2012. aug. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az én lányom csak reggel-este issza a kakaóját cumisüvegből, egyből gyorsan megissza, nem szopogatja. Gondolom így nem káros.

De már 3 éves, és a kakaóját nem hajlandó sima pohárból inni. Minden mást pohárból iszik, és érdekes módon a pohárral viszont szórakozik, tartogatja a szájában az innivalót, visszaköpi, stb. Szerencsére többnyire vizet iszik, cukrosat alig.

2012. aug. 18. 19:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm azt akarja, hogy váltsak itatós pohárra a cumisüvegről. Csak tejet iszik üvegből és mégis. Tehát nem a cukros lötty miatt, mert csak vizet kap. 10 hónapos. Ő azt mondta, azért, mert így tovább tartja a szájában a tejet, ami megtelepszik a fogak között. De nem értem, hogy ha csőrösből iszik, akkor nem ugyanez lesz a helyzet?
2012. aug. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak: látod, ez az amit én sem értek.
2012. aug. 20. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!