Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak nekem tünik borzasztonak...

Csak nekem tünik borzasztonak ha egy 5 éves gyereknek colát iszik?

Figyelt kérdés

2012. aug. 20. 08:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha néha iszik pár kortyot,attól nem gondolom hogy baja lenne, persze rendszeresen nem adnék neki,ahogy más üdítőket,szörpöket sem.
2012. aug. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én is furának tartom, de mindenki azt itat a gyerekével, amit akar. Az egyik barátnőm is ad a fiának rendszeresen, én meg az összes szénsavas üdítővel együtt ezt is kerülöm. Személy szerint egyszer kóstoltattam meg a fiammal, olyan másfél éves korában, amikor mindenbe bele akart nyalni. Na, azóta tudja, hogy az nem neki való, mert szúrós:)) Nem is kér ilyesmit. Mondjuk, én sem igazán iszom.
2012. aug. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is az...a múltkor barátnőmékkel voltunk a Mekiben a 4 és 3 évese is lazán kólát kért a gyerekmenühöz. Ritkán találkozunk (200kmre lakunk) így amikor ott találkoztunk náluk, a gyerekek kérték a mekit, mi amúgy ritkán megyünk, a boltban meg nem veszünk kólát így nekünk otthon sosincs.

Az mondjuk nehezebb dió lehet ha a szülők valamelyike nagy kólás vagy hát szokott inni, akkor óhatatlan hogy a gyerek is kér belőle.

Én nem adok a gyerekeknek kólát szörpöt cukorkát nyalókát. Ezek azok amiket semmi szín alatt.

Egyébként nem vagyok édességellenes. De ezeket nagyon rossznak tartom a fogakra nézve. A kóla meg még a ca felszívódást is gátolja tán vagy valami miatt nem jó a csontoknak, foszforsav tartalma miatt?

2012. aug. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ.Minden nap biztos nem adnék neki, de ha egy évben egyszer iszik belőle 3 kortyot az nem vészes, legalábbis szerintem.

Kisfiam 4 éves életében összesen talán fél liter colát ivott meg 1 éves korától.Ez azt jelenti hogy van hogy bele kostól az ennyimbe, de direktbe nem töltök neki még egy fél pohárral sem.

Emlékszem amikor gyerek voltam, 4 éves koromtól csak szülinapomon meg karácsonykor ihattam egy-egy pohárral.

2012. aug. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is colát ittam meg inden löttyöt kis koromban,azóta is imádom.:)
2012. aug. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

Kiskoromban szinte csak akkor ittam, mikor ünnep volt vagy jöttek a rokonok látogatóba!


18 éves vagyok, van egy bátyám, de édesanyám nem vesz nekünk ilyeneket. Ezzel is óvja az egészségünket.

Akkor vesz, mikor jön valaki hozzánk és persze ünnep van mint régen :)

Előfordul, hogy néha napján csak úgy hoz, de ritka. Havonta egyszer egy 1,5l-est.

2012. aug. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 ava87 ***** válasza:

Én sem helyeslem, de igazából nincs hozzá közöm. Biztos én is adok olyat a gyerekemnek, amit más semmilyen körülmények között nem tenne. Egyszerűen csak úgy gondolom, egy ekkora gyereknek semmi szüksége nincs a kólára, sőt, árt neki, akkor minek szoktassam hozzá egy ilyen italhoz? Még akkor is, ha kis mértékben talán tényleg nem lesz tőle baja.

Egyébként láttam már rosszabbat is, egy szabadtéri rendezvényen, az amúgy teljesen kulturált, jól szituált szülők leültek enni, 4-5 éves forma kislány megette a saját csülökadagját, aztán egy jó nagyot ráhúzott a szülei sörére, ami láthatóan meg volt neki engedve. Ez megint egy olyan dolog, hogy két kortytól nyilván nem lesz baja, főleg ennyi kaja után, de ettől még a sör nem gyereknek való.

2012. aug. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
saját gyerekeimnek kola tiltva van de nem is akarnak ilyet inni mert elet nekik magyarázva hogy ártalmas és megérteték .
2012. aug. 20. 10:28
 9/19 anonim ***** válasza:
Mi szoktunk inniű(vendéglőben), így a lányom is bele szokott kóstolni. Neki ilyenkor rostosat kérünk, de egyébként nem vagyunk nagy üdítőfogyasztók vizet szoktunk inni.
2012. aug. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nincs benne semmi rossz ha néha néha megiszik egy kis pohárral (nem hetente) .ennyi erővel az is borzasztó ha valaki mekiben eszik a gyerekkel..
2012. aug. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!