Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyuka szentelje...

Egyedülálló anyuka szentelje az életét a gyereknek, és ne járjon el sehova, ne legyenek igényei?!

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a kislányomat. A minap megkaptam családon belül, hogy minek megyek csavarogni (meg sem mertem mondani, hogy randin voltam), miért nem a gyerekkel vagyok?

Nem passzolom le gyakran, max heti 1x, vagy havi 1x egy szombatra. És ezen a szombaton a fejemhez vágták a kedves rokonok, hogy a gyereknek rám van szüksége, nem másra, mellette kellene mindig lennem, nem a magam érdekeit nézni.

A lányom másfél éves, szóval már nem baba.

Én vagyok a hülye, mert azt gondolom, nekem is jár a kikapcsolódás, és esetlegesen egy új párkapcsolat?

Ki is kötötték a kedves rokonok, hogy este nem fognak vigyázni a kicsire, ha menni akarok valahova, oldják meg este 6-7-ig bezárólag.


2012. aug. 6. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Pff... az ilyen rokonokkal nem kell törődni. Az én anyám is egyedül maradt két gyerekkel, mégis kénytelen volt eljárni dolgozni például, és néha-néha senki sem sajnált tőle egy kis szórakozást. Te is ember vagy, ugyanannyira jogod van boldognak lenni, kikapcsolódni, mint bárki másnak. Sosem értettem egyet azzal az elvvel, hogy akinek gyereke van, annak már megszűnik szórakozni, csak a gyerek körül forog az élete. A gyereknek sem lesz semmi baja, ha időnként más vigyáz rá egy estére, sőt neki is jobb, ha egy kiegyensúlyozott, vidám anyukája van.
2012. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a lelki boldogságodhoz hozzátartozik, hogy gyerek mellett egyéb dolgok is örömet okozzanak (ami szerintem tök természetes), akkor nem is értem, hogy a rokonságod hogy állhat így hozzád. Nekik nem az lenne a fontos, hogy a gyereknek egy kiegyensúlyozott anyukája legyen? S ha ezt a kiegyensúlyozottságot úgy éred el, hogy néha elmész randira, akkor abból a gyerek is kapacitál! Nem értem ez ellen miért kell így tiltakozni.

Na mindegy. Keress olyan rokont vagy barátot, aki megért, aki szeretne vigyázni a gyerekedre, hogy közben neked is jusson egy kis szusszanás. Bárki mással meg ne foglalkozz, nem a rokonokat kell boldoggá tenned, hanem elsősorban önmagad. Így lesz a lányodnak is jó.

2012. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én fél évig éltem külön a kisfiam apjától de ez idő alatt ha havi 1x el akartam menni valahova akkor ő vigyázott rá addig. Nálatok ez nem megoldható? Vagy az,hogy leülj beszélni a kedves kötözködős rokonokkal, hogy megértsenek és ne piszkáljanak hanem segítsenek?
2012. aug. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!