Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha különleges (mások szerint...

Ha különleges (mások szerint borzalmas) nevet szeretnék a gyerekemnek akkor az csak azért lehet mert így akarom különlegessé tenni, mi van ha valóban csak azok tetszenek?

Figyelt kérdés

Csak különleges nevek tetszenek, de mindenhol ezzel jönnek mások hogy miért kell extra nevet adni megkeserítem az életét a gyereknek meg hogy nem ettől lesz különleges, meg azt hiszem hogy ettől lesz majd VALAKI belőle stb. Holott mélyen magamba nézve is úgy érzem semmi ilyen törekvés nincs bennem egyszerűen azok a nevek tetszenek.

Ne foglalkozzak azzal mi tetszik valójában hanem adjak egy szokványos nevet hogy "ne szóljanak meg" és ne támadjanak le lépten nyomon ezzel hogy "kivagyiságból" akarok olyan nevet adni? Itt is ha kicsit különlegesebb nevet hoz fel valaki egyből jönnek a letámadások hogy miért nem adsz neki normális nevet, és ha nekem nem az a normális ami mindenhol visszaköszön? A férjem szerencsére rám bízza a dolgot tehát neki is tetszenek az ötleteim.


2012. aug. 20. 09:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Helyesbítenék, nem különleges hanem inkább a ritka a jó szó.
2012. aug. 20. 09:27
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Egyetértek veled!

A ritka és különleges neveket szeretem én is!

Úgy vallom, hogy az én gyerekem ettől lesz majd különleges.

Az én nevem pl Daniella az anyósomé pedig Delila. A sógotnőmé Leila.

Szerintem valamiben különlegesek vagyunk. :) Nem egyszerű megszokott nevünk van


18/L

2012. aug. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A névtől nem lesz különleges senki,legfeljebb a szülő ezt bebeszéli neki.

Mindenki egyedi,mindenki lehet valamiben különleges. De ez nem függ a nevétől.

A babádnak pedig olyan nevet adsz,ami neked tetszik. Ha felnőtt korában nem szereti,akkor megváltoztathatja majd.

Azért a különleges nevek esetében érdemes elgondolkodni azon,hogy neki azzal a névvel kell élni,iskolába járni. Ott már a gyerekek szeretnek csúfolódni.

2012. aug. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek én is a kérdezővel, nekünk is a mások szerint ritka, különleges nevek tetszenek, az én esetemben pl azért is, mert én nagyon sok "furcsa" nevű embert ismerek, vagy találkoztam már. Nekem sem hétköznapi nevem van, és szeretném hogy a gyerekemnek se hétköznapi legyen, szerintem a név azért is van, hogy megkülönböztessük egymást, tehát ha mindenkit pl Bencének hívnak egy osztályban (most túlzok h érezhető legyen) akkor úgyis kitalálnak egymásnak más beceneveket. Én örültem hogy még sosem találkoztam olyan nevűvel mint én. És a testvéreimnek is egy kivételével nem hétköznapi, megszokott neve van. És szerintem ez így van jól.

20L

2012. aug. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

szóval nem hétköznapi, nem megszokott nevük van (5 tesó)

Én sosem foglalkoztam azzal hogy másoknak mi a véleményük, azt csúfolnak a gyerekek akit akarnak, ha értelmes keretek között van a név, akkor nem szólják le, csak ha az egyénisége olyan.

2012. aug. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem olyanra gondolok ami egyből adja a csúfolást mint Orália és társai...csak nem a megszokott első 50 névből 1.

Egyébként nekem hétköznapi nevem van azzal pont nem csúfoltak, de csúfoltak helyette a vezetéknevemmel, a gyerekek sajnos nagyon gonoszak IS tudnak lenni és akkor meg tök mindegy hogy hívnak így is úgy is "találnak fogást" a másikon..

2012. aug. 20. 10:45
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek!

De am. én vagyok az 1. de a 2. írta amire te válaszoltál! :)


A te neved mi ?


18/L

2012. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

na de épp ez az hogy én nem azért akarok ritka nevet hogy ettől majd különleges lesz a gyerekem, mert NEM ETTŐL lesz különleges én is így gondolom. Egyszerűen csak az tetszik.

Az én nevem Adrienn. Volt 3 másik az osztályban rajtam kívül.

2012. aug. 20. 12:15
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
Milyen nevet szánsz a gyerekednek? Mert vannak szép, különleges nevek, de vannak azok amiktől a sírás kerülget. Viszont ha a vezetéknév se túl gyakori, nem adnék még pluszba extra keresztnevet is.
2012. aug. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

lány: Darina, Jelina, Zelina.

fiú: Kadosa, Járed, Rados.

2012. aug. 20. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!