Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha különleges (mások szerint...

Ha különleges (mások szerint borzalmas) nevet szeretnék a gyerekemnek akkor az csak azért lehet mert így akarom különlegessé tenni, mi van ha valóban csak azok tetszenek?

Figyelt kérdés

Csak különleges nevek tetszenek, de mindenhol ezzel jönnek mások hogy miért kell extra nevet adni megkeserítem az életét a gyereknek meg hogy nem ettől lesz különleges, meg azt hiszem hogy ettől lesz majd VALAKI belőle stb. Holott mélyen magamba nézve is úgy érzem semmi ilyen törekvés nincs bennem egyszerűen azok a nevek tetszenek.

Ne foglalkozzak azzal mi tetszik valójában hanem adjak egy szokványos nevet hogy "ne szóljanak meg" és ne támadjanak le lépten nyomon ezzel hogy "kivagyiságból" akarok olyan nevet adni? Itt is ha kicsit különlegesebb nevet hoz fel valaki egyből jönnek a letámadások hogy miért nem adsz neki normális nevet, és ha nekem nem az a normális ami mindenhol visszaköszön? A férjem szerencsére rám bízza a dolgot tehát neki is tetszenek az ötleteim.


2012. aug. 20. 09:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én ritka nevet adtam a kislányomnak, a család és ismerősök minden tiltakozása ellenére. Én már kamaszkoromban elhatároztam, hogy mi lesz a kislányom neve, és ezt keresztül is vittem. Sok beszólást és megszólást kaptunk már a születése óta is, de ez már nem érdekel. Nagyon kevés ember van, aki nem tesz megjegyzést, vagy nem kérdez vissza. Az viszont tuti, hogy a 2 dédimamán kívül senki nem felejtette el a nevét. :)

Számodra mindig is különleges lesz a gyermeked, de nem a neve miatt.

2012. aug. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A lány nevek nekem tetszenek, adnám őket, bár tennék mellé egy hagyományosabbat is.
2012. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Lehet azt fogom tenni hogy első név lesz amit szeretnék nagyon és másodiknak meg valami szokványost. Ha szeretné választhatja azt is, bár szerintem ha sok sok évig az első nevén szólítjuk és mindenki más is akkor teljesen megszokja mindenki.
2012. aug. 20. 15:04
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azt add ami nektek tetszik. Az emberek maradiak és nehezen szokják meg az új dolgokat. Nehezen fogadják el ezt a sok új idegen hangzású nevet.
2012. aug. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!