Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2.5 évesen a gyerek nevének...

2.5 évesen a gyerek nevének megváltoztatása? Senki se hívja úgy.

Figyelt kérdés
Nővéremék nagy zűrben vannak, elnevezték a kisfiukat egy olyan néven ( a család ellenkezése ellenére) ami nagyon fura név, és nem is tudják úgy szólítani a kisgyereket. Családon belül és egymás között is Manó meg Maci a gyerek neve. De most már közösségbe menne ahol ugye a saját anyakönyvi nevén szólítanák. De sose volt úgy nevezve a védőnőnél gyerekorvosnál is mindig valami mást mondtak helyette, tesóm meg nem foglalkozott a dologgal. De most már azt mondja tök ciki neki ha mennek valahova és utána kiabál a gyereknek hogy Manó gyere ide a saját nevét viszont annyira extrának érzi hogy nem bírja azon szólítani. Ilyenkor mi van? Meg lehet változtatni? Valami gyakori nevet beírni? Az a gond hogy a második neve is szörnyű (szerintem).
2012. aug. 20. 12:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Persze meg lehet változtatni, pénzért. Menjenek be az anyakönyvi hivatalba. Megkérdezhetem mi a neve?
2012. aug. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen technikailag gondolom hogy meg lehet változtatni csak azt nem tudom a környezet mit szól hozzá bár a szüleink biztos örülnek majd ha Dani vagy Peti vagy hasonló neve lesz végre.. de hogy a gyerekre ez nem hat valahogy károsan? Vagy nem okoz neki sérülést hogy ha később megtalál papírokat babanaplót stb. amiben a "régi" neve van? Nem fogja azt hinni hogy elcserélték örökbefogadták vagy ilyenek? Lehet már túlzottan túl kombinálom...

Zámor Szovát ez a neve szegénynek amúgy...:( és ez a két utónév...

2012. aug. 20. 13:04
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

biztos meglehet! csak azt nem értem,miért nem még előtte gondolták végig,hogy milyen nevet adnak..!

mostmár engem érdekel:hogy hívják?

2012. aug. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De tűzön vízen átvitték ezt a két nevet nem lehetett lebeszélni őket...mondván az ő gyerekük, ők fogják eldönteni mi lesz a neve stb. amiben persze igazuk van, de így utólag már látják hogy annyira túl sok valahogy, az orvosnál is Zámoly Zsámoly (??) minden volt már...:((
2012. aug. 20. 13:06
 5/19 anonim ***** válasza:
szerintem inkább örülni fog később,hogy nem ezekkel a nevekkel kell élnie. majd elmesélitek neki,hogy miért volt más neve régen,és nem hiszem hogy ő ennyire túl kombinálná.
2012. aug. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%

1. A Manó név a Mánuel változata. Volt a felmenőim között (100 éve). Lehet, hogy divatba jön, mire iskolás lesz a gyerek.

2. Több olyan eset is volt a családban, hogy nem jött a név a nagyszülők szájára: "Mi az, hogy Krisztián, legyen inkább Samu!" Ugyanígy "Miféle név az Alexandra, legyen inkább Jutka!" Azóta is "egyszerűbb" néven szólítják az illetőket.

Kár a hivatalos névváltoztatást erőltetni. Drágán packázhatsz a hivatalokkal.

2012. aug. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
egyébként,ha eddig sokszor macizták,akkor lehetne Marci is,mert az nem akkora különbség hangzásban,és előbb utóbb megszokná
2012. aug. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Meg lehet változtatni okmányirodában minden további nélkül, csak persze jó sok pénzért. De ha a szülők olyan ostobák voltak, hogy nem gondolták végig, milyen nevet adnak neki, akkor perkáljanak csak.
2012. aug. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szóval akkor nem olyan nagy hülyeség még most megváltoztatni nem? Anyósáék mondták hogy miért ne maradhatna ez a név, aztán majd mindenki szólítja ahogy akarja. Na de az oviban meg majd az iskolában csak nem mondhatják hogy itt a kisfiam xy de szólítsák már Macinak...
2012. aug. 20. 13:12
 10/19 A kérdező kommentje:
Engem is otthon Bobónak meg Babónak hívtak na de iskolában oviban csak Barbarának hívtak nem Babónak...
2012. aug. 20. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!